Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij Zamknij

Informacje

ZS Subkowy

Andrzejki w klasach I-III

Dzień 30 listopada okazał się dla uczniów klas I-III dniem szczególnie magicznym i tajemniczym. Powodem tej atmosfery były różnorodne wróżby. Dzieci z wielkim zaciekawieniem chciały dowiedzieć się, co je czeka w przyszłości.

Losowały kolorowe karteczki z przestrogami, przepowiednie z kolorowych piór, kart i kubeczków. Wróżyły sobie z wosku i  ciasteczek, ustawiały buty. Wszystkie chciały bardzo poznać imię przyszłej żony lub męża, zawód czy  miejsce zamieszkania. Wrażeń nie brakowało. Podczas zabawy dzieci poznały też historię tej ludowej tradycji andrzejkowej. Spotkania andrzejkowe w klasach pokazały, że szacunek dla tradycji i obrzędów można doskonale połączyć z inspirującą zabawą, pozwalającą przenieść się w świat marzeń i fantazji.

 Uczniowie wraz z wychowawcami  dziękują Rodzicom za słodki poczęstunek, owoce i napoje, które okazały się niezbędne do nabrania sił, po tak ekscytujących przeżyciach.

Banery/Logo

Logo szkoły