Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij Zamknij

Informacje

Zespół Szkół w Subkowach

"Uczyć tak aby uczeń zrozumiał"

Aktualności przedszkolne

Artykuły

 • Dzień Jabłka wyróżnione

  Zielone, czerwone, okrągłe, pachnące

  a jako przekąska niezwykle sycące…

  Jabłko – pełne witaminek dla chłopaków i dziewczynek.

  Wszyscy jabłka chętnie jemy i DZIEŃ JABŁKA świętujemy!!!

  W naszym ogrodzie przedszkolnym odbył się piknik integracyjny dla wszystkich grup przedszkolnych. Zaproszone zostały rodziny naszych przedszkolaków.  Tematem przewodnim spotkania było jabłko, dlatego do dekoracji ogrodu wykorzystaliśmy różnego rodzaju jabłka, nawet wycięte z papieru. Rodzice przygotowali potrawy z jabłek. Były jabłeczniki, bułeczki z jabłkami, ciastka z jabłkami, a nawet do picia sok jabłkowy. Dodatkowo dzieci brały udział w  zabawach sportowych. Piękna, słoneczna pogoda pozwoliła na spędzenie tego czasu na świeżym powietrzu i w miłym towarzystwie. 

  Czytaj Więcej o: Dzień Jabłka
 • Dzień Chłopaka w grupach 0A i 0B wyróżnione

  Z okazji Dnia Chłopaka dziewczynki z grupy 0A oraz 0B przygotowały dla chłopców niespodziankę. Złożyły piękne życzenia płynące prosto z serduszka, wręczyły każdemu koledze dyplom Super Chłopaka, ponieważ każdy z naszych chłopców jest super wyjątkowy oraz poczęstowały ich słodkim upominkiem.

  Tego dnia oprócz słodkości i dyplomów najważniejsze była pamięć o naszych Super Chłopakach!

   Chłopcy - cieszymy się, że każdego dnia tworzycie z nami wspaniałą „zerówkową rodzinkę", Bądźcie zawsze zdrowi, szczęśliwi i spełniajcie swoje marzenia!

   Wszystkiego najlepszego z okazji Dnia Chłopaka! 

   

  Czytaj Więcej o: Dzień Chłopaka w grupach 0A i 0B
 • Teatr jest magią! Tu wszystko jest możliwe! wyróżnione

  22 września dzieci z grupy 0A i 0B wybrały się na wycieczkę do Teatru im. Aleksandra Sewruka w Elblągu.
   Głównym celem tego wyjazdu było ukazanie dzieciom odbioru sztuki teatralnej, wskazanie na to, jak powinny zachowywać się podczas pobytu w teatrze oraz uwrażliwienie na piękno sztuki teatralnej.
  Bohaterem spektaklu był dobrze wszystkim znamy Koziołek Matołek.
  Dzieci wraz z głównym bohaterem przedstawienia wybrały się w drogę, która miała zaprowadzić Koziołka do Pacanowa. Zanim jednak sympatyczny zwierzak dotarł do swojej rodzinnej miejscowości odwiedził egzotyczne zakątki świata i przeżył wiele ciekawych przygód.
  Starszaki z ogromnym zaciekawieniem obserwowały aktorów na scenie, ogromne wrażenie wywarły na nich piękne kostiumy, scenografia oraz śpiew i taniec, który w piękny sposób wypełnił całe przestawienie.

   

   
  Czytaj Więcej o: Teatr jest magią! Tu wszystko jest możliwe!
 • Kolorowy dzień w przedszkolu wyróżnione

  Zgodnie z tradycją w naszym przedszkolu odbyło się "Powitanie Jesieni", gdyż 22 września kończy się astronomiczne lato, a zaczyna się kolejna pora roku - jesień.
  Celem zabaw związanych z tematyką było utrwalenie wiadomości o jesieni, integrowanie się dzieci, a przede wszystkim wspaniała zabawa. Wszystkie dzieci i pracownicy przedszkola ubrani byli w kolorach jesiennych: czerwonym, żółtym, zielonym, pomarańczowym, brązowym. Dzień ten upłynął w bardzo miłym nastroju. Wybraliśmy się na spacer do lasu w poszukiwaniu Pani Jesieni. Po drodze zbieraliśmy dary jesieni (liście, szyszki, kasztany, żołędzie)
  Mamy nadzieję, że tak miło powitana jesień będzie: barwna, ciepła i bogata w jesienne skarby.

  Czytaj Więcej o: Kolorowy dzień w przedszkolu
 • „Idzie lasem Pani Jesień, jarzębinę w koszu niesie" wyróżnione

  25 września  dzieci z grupy 0A i 0B powitały jesień.
  Każdy starszak przyszedł do zerówki ubrany w barwy czerwone, zielone, żółte, pomarańczowe i brązowe. W sali  dzieci znalazły list, który zaadresowany był właśnie do nich.
  Okazało się, że autorką listu była Pani Jesień, która pisząc go, chciała się dzieciom przedstawić i opowiedzieć o tym, jak będą wyglądały najbliższe jesienne miesiące w przyrodzie.
  Do listu dołączony był portret Pani Jesieni, który dzieci dokładnie opisały, zwracając uwagę na kolory jesieni oraz jej dary. Następnie starszaki obejrzały film przyrodniczy o tematyce jesiennej.
   
  Czytaj Więcej o: „Idzie lasem Pani Jesień, jarzębinę w koszu niesie"
 • Dzień Przedszkolaka wyróżnione

  „Każdy przedszkolak dobrze wie,
  że kiedy 20 września zbliża się,
  od najmłodszego, aż po starszaka,
  wszyscy świętują Dzień Przedszkolaka"

   20 września - to dzień ważny dla wszystkich przedszkolaków w całej Polsce. Święto to zostało ustanowione, by podkreślić wagę edukacji przedszkolnej w rozwoju i edukacji dzieci i  ma przyczynić się do popularyzacji wychowania przedszkolnego. 

  Czytaj Więcej o: Dzień Przedszkolaka
 • Dzień Przedszkolaka wyróżnione

  20 września to data bardzo szczególna - tego dnia obchodzimy Dzień Przedszkolaka. My dorośli do dziś mamy piękne wspomnienia wiążące się z naszym przedszkolem, o takie też wspomnienia każdego dnia starają się pracownicy wszystkich przedszkoli.

  W wyjątkowy sposób Dzień Przedszkolaka - Starszaka obchodziły dzieci z grupy 0A i 0B. Każdy Starszak tego dnia przyniósł ze sobą zdjęcia, które przedstawiały najpiękniejsze chwile w przedszkolu.

  Czytaj Więcej o: Dzień Przedszkolaka
 • Bezpieczeństwo - ważna sprawa! wyróżnione

  Dn. 19.09.2023 r. dzieci z grupy OA i OB mały okazję uczestniczyć w zajęciach poprowadzonych przez funkcjonariuszy policji z posterunku w Subkowach.
   Wizyta policjantów nie była przypadkowa – była ona podsumowaniem wiadomości, które każdy Starszak miał okazję nabyć podczas zajęć dydaktycznych w zerówce.
  Dzieci z ogromnym zainteresowaniem wysłuchały wiadomości na temat bezpieczeństwa w ruchu drogowym, bezpieczeństwa w kontaktach z osobami nieznajomymi i obcym zwierzęciem oraz miały okazję przypomnieć sobie numery alarmowe.
  Na zakończenie dzieci mogły poznać specyfikę pracy policjanta, poznały symbolikę ubioru, jaki na co dzień nosi każdy funkcjonariusz policji oraz jakie atrybuty musi przy sobie mieć.
  To było bardzo wartościowe spotkanie, za które dzieci podziękowały wręczając laurkę.
  Dziękujemy Posterunkowi Policji w Subkowach za współpracę w promowaniu bezpieczeństwa wśród najmłodszych.

   

   Wychowawcy oraz dzieci z grupy 0A i 0B
  Czytaj Więcej o: Bezpieczeństwo - ważna sprawa!

Banery/Logo

Logo szkoły