Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij Zamknij

Informacje

Zespół Szkół w Subkowach

"Uczyć tak aby uczeń zrozumiał"

Aktualności przedszkolne

Artykuły

 • Dzień Kolorowej Skarpety wyróżnione

  Dzień Kolorowej Skarpetki, czyli Światowy Dzień Zespołu Downa. Świętujemy go, nosząc kolorowe skarpetki nie do pary i w ten sposób okazując symboliczne wsparcie dotkniętych nim osobom. Celem dnia jest podniesienie świadomości na temat życia i potrzeb osób z zespołem Downa. Nasze przedszkolaki i pracownicy przedszkola założyli skarpetki nie do pary. Prowadziliśmy rozmowy, wykonywaliśmy zadania, oglądaliśmy filmy, a także wykonywaliśmy prace plastyczne różnymi technikami plastycznymi. Myślę, że nasze przedszkolaki tego dnia bardzo dużo się nauczyły.

  Czytaj Więcej o: Dzień Kolorowej Skarpety
 • Wyjazd do kina wyróżnione

  Nasz wyjazd do kina to nie tylko obejrzenie filmu, ale nasze przedszkolaki wzięły udział w pogadance „Kino na temat Junior”, podczas której poszerzyły swoją wiedzę dotyczącą kina. Odpowiadały na pytania i wzięły udział w quizie wiedzy. Następnie rozpoczął się film „Kierunek księżyc”, który pokazał jak ważna jest przyjaźń, miłość i niesienie pomocy najbliższym osobom. Dzieci z zaciekawieniem oglądały film do samego końca. Myślę, że wyjazd można uznać za udany.  

  Czytaj Więcej o: Wyjazd do kina
 • QUIZ WIEDZY „JUŻ WIEM, JUŻ POTRAFIĘ” wyróżnione

  14 marca odbył się quiz sprawdzający wiedzę dla wszystkich grup przedszkolnych. Reprezentanci grup wybrani przez nauczycielki zmagali się z zadaniami dotyczącymi różnych dziedzin. Były zadania kształtujące wiedzę matematyczną, percepcję wzrokową, ruchową, słuchową, a także sprawdzające wiedzę o otaczającym świecie. Każda grupa za dobrze wykonane zadanie otrzymywała punkt. Po wykonaniu wszystkich zadań punkty zostały zliczone, a uczestnicy otrzymali dyplomy i upominki.

  Czytaj Więcej o: QUIZ WIEDZY „JUŻ WIEM, JUŻ POTRAFIĘ”
 • Dzień Dinozaura wyróżnione

  27 lutego obchodziliśmy święto znanych, prehistorycznych stworzeń. Dzieci poznały historię dinozaurów, dowiedziały się kiedy żyły, czym się żywiły i jak wyglądały. Rozmawialiśmy na temat pracy paleontologa i wspólnie dokonaliśmy ,,wykopalisk", dzięki którym zobaczyliśmy, jak wyglądają szkielety niektórych dinozaurów. Obejrzeliśmy film edukacyjny przedstawiający historię funkcjonowania dinozaurów, ich cechy i gatunki. Jak się okazało trudne nazwy niektórych z nich nie są straszne dla naszych przedszkolaków, wszyscy sobie z nimi poradzili.

  Czytaj Więcej o: Dzień Dinozaura
 • Światowy Dzień Kota wyróżnione

  Koty są wyjątkowe i każdy, kto dzieli z nimi życie, wie o tym doskonale. Corocznie 17 lutego przypada święto tych zwierząt, którego celem jest podkreślenie znaczenia kotów w życiu człowieka oraz jest dobrą okazją do rozmów o ich zwyczajach. Przekonały się o tym dzieci z naszego przedszkola, które właśnie dzisiaj obchodziły nietypowe święto "Święto kota".  Były wesołe "kocie zabawy", oglądanie bajek, gdzie bohaterami były kotki oraz  praca plastyczna różnymi technikami.

  Myślę, że koci dzień podobał się naszym przedszkolakom, gdyż większość z nich ma swojego kota w domu, którym musi się opiekować.

  Czytaj Więcej o: Światowy Dzień Kota
 • Walentynki wyróżnione

  14 lutego był dla  naszych przedszkolaków czerwonym dniem miłości i przyjaźni. Dzieci wzięły udział w różnych zabawach związanych z walentynkami m.in.: szukały drugiej połówki serca, rozwiązywały zagadki dotyczące bohaterów bajek itp. Nie zabrakło oczywiście sercowych kolorowanek, spontanicznych emocji oraz pozytywnych uczuć. Na koniec tego czerwonego dnia każde dziecko otrzymało walentynkę: pysznego lizaka i balonika od pani. Walentynki w przedszkolu to z pewnością udany i pełen  miłych wrażeń dzień.

  Czytaj Więcej o: Walentynki
 • Dzień Naleśnika wyróżnione

  Naleśniki to jedno z ulubionych dań dzieci. Nic dziwnego, że Dzień Naleśnika wywołał wśród naszych przedszkolaków nie lada emocje. Część dzieci od rana dopytywała, kiedy będzie obiad i czy będą mogły same przygotować sobie naleśnika. Na nic zdały się zapewnienia nauczycielek, wciąż dało się słyszeć: „dziś dzień naleśnika”, „kiedy będzie obiad”, „ja wybiorę dżem i polewę”, "ja wybiorę wszystko", „a ja wybiorę samą polewę”… Wreszcie obiad! Upragniony i wyczekany! Zupa zniknęła z talerzy w okamgnieniu, a potem… 

  Czytaj Więcej o: Dzień Naleśnika

Banery/Logo

Logo szkoły