Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij Zamknij

Informacje

Zespół Szkół w Subkowach

Koło PTTK - Zaplątane Sznurówki

Artykuły

 • SKKT PTTK ,,Zaplątane Sznurówki" na Turnieju PTTK wyróżnione

  Dnia 20 kwietnia 2024r. braliśmy udział w 51. Finale Wojewódzkim 50. Ogólnopolskiego Młodzieżowego Turnieju Turystyczno-Krajoznawczego PTTK w Sopocie. Rywalizowaliśmy z drużynami z całego województwa (w sumie w kategorii szkół podstawowych było siedem ekip) m.in. w marszach na orientację, teście krajoznawczym, samarytance, kolarskim torze przeszkód i turystycznym ABC.

  Cieszymy się z dobrego wyniku. Drużyna ,,Zaplątany Drybok" -  w składzie: Jaśmina Haza i Wiktor Piechowski (opiekun Rafał Cichocki) uzyskała IV miejsce, a drużyna ,,Sznurówki Centrum" - w składzie: Wiktor Brzezicki, Jan Tomecki i Nikodem Błaszczyk (opiekun Dominik Szupryczyński) III miejsce.  Gratulujemy!!!

  Czytaj Więcej o: SKKT PTTK ,,Zaplątane Sznurówki" na Turnieju PTTK
 • Witanie wiosny w Borach Tucholskich wyróżnione

  Dnia 23 marca członkowie i sympatycy SKKT PTTK ,,Zaplątane Sznurówki" witali wiosnę w Borach Tucholskich z przyjaciółmi z tczewskiego Nadwiślańskiego Klubu Krajoznawczego PTTK TRSOW. Tradycyjnie wybraliśmy się pociągiem do Rytla. Stamtąd wędrowaliśmy pieszo do Mylofu trasą przez Modrzejewo i Konigort. Poznaliśmy m.in. okoliczności budowy Wielkiego Kanału Brdy. W samym Mylofie, po wspólnym zdjęciu z zaporą w tle, utopiliśmy Marzannę i spędziliśmy miło czas przy posiłku. W drodze powrotnej przechodziliśmy przez Konigórtek i Rytel, aby dotrzeć na stację PKP i wrócić pociągiem do Tczewa. Frekwencja dopisała, choć pogoda była kapryśna. Gratulacje dla wszystkich wędrowców - dzieci i młodzieży ze szkół w Subkowach i Małej Słońcy oraz absolwentów i dorosłych!

  Czytaj Więcej o: Witanie wiosny w Borach Tucholskich
 • XI Pieszy Rajd Mikołajkowy z Latarkami wyróżnione

   

  Dnia 6 grudnia 2023r. odbył się tradycyjny, już jedenasty, Pieszy Rajd Mikołajkowy z Latarkami. Subkowskie Szkolne Koło Krajoznawczo-Turystyczne PTTK ,,Zaplątane Sznurówki", we współpracy z ,,Orłem" Subkowy, zaprosiło uczestników na wieczorną wędrówkę do Wielkiej Słońcy. Frekwencja dopisała - było ponad 100 osób.

  Podczas rajdu można było posłuchać opowieści krajoznawczych dotyczących m.in. zabytków Subków, w tym historii cmentarza ewangelickiego. Duże zainteresowanie wzbudziła u najmłodszych inscenizacja dotycząca legendy o subkowskim duchu. Dodatkowo podczas wyprawy były poszukiwane elementy stroju św. Mikołaja i słodkie upominki.

  W Wielkiej Słońcy odbyło się ognisko z kiełbaskami i ciepłą herbatą. Po tym poczęstunku wędrowcy wrócili w drogę powrotną do Subków.

  Bardzo dziękujemy Wszystkim osobom i firmom, które pomogły w zorganizowaniu tej inicjatywy. Wielkie podziękowanie dla: firmy ,,Drobik", subkowskiej piekarni, sklepu ,,Krzyś", stowarzyszenia ,,Pomoc za Jeden Uśmiech", ,,Orła" Subkowy, sołectw Wielka Słońca i Subkowy oraz pracowników kuchni i obsługi szkoły w Subkowach. Dziękujemy opiekunom i rodzicom, którzy zmobilizowali dzieciaki do aktywnego wypoczynku.

  Do zobaczenia za rok!

  Czytaj Więcej o: XI Pieszy Rajd Mikołajkowy z Latarkami
 • Rajd rowerowy do Pelplina i Jabłowa po mogiłach bohaterów powstania styczniowego wyróżnione

  Pelplina i Jabłowa. Głównym celem wyprawy było uczczenie 160. rocznicy wybuchu powstania styczniowego. Mimo, że działania powstańcze nie obejmowały terenów Kociewia, to wiele osób stąd przyłączyło się do insurekcji jako ochotnicy lub działali na rzecz powstania organizując wsparcie finansowe i broń. Właśnie po mogiłach tych bohaterów wędrowali rowerzyści.

  Czytaj Więcej o: Rajd rowerowy do Pelplina i Jabłowa po mogiłach bohaterów powstania styczniowego
 • Rajd rowerowy do Szpęgawska wyróżnione

  Dnia 27 października 2023r. SKKT PTTK ,,Zaplątane Sznurówki" zorganizowało rajd rowerowy do Lasu Szpęgawskiego.  Głównym celem rowerzystów było oddanie czci pomordowanym w tym miejscu  podczas II wojny światowej, w czasie tzw. Zbrodni Pomorskiej dokonanej przez  Niemców od pierwszych dni wojny do początku roku 1940.

  Dodatkowo wędrowcy odwiedzili także Jezioro Jamertal, które jest owiane smutną średniowieczną legendą z czasów krzyżackich (jammer - z niem. to płacz i lament). Wracając do współczesności... Właśnie nad tym jeziorem stał Spychów z ,,Krzyżaków" Aleksandra Forda. Do dzisiaj widać pale wystające z toni wody.

  W sumie rowerzyści przejechali 40 kilometrów przez piękne jesienią tereny Kociewia.

  Dziękujemy młodzieży za dzielność, mimo zmiennej pogody i opiekunom za pomoc w organizacji przedsięwzięcia.

  Czytaj Więcej o: Rajd rowerowy do Szpęgawska
 • X Mikołajkowy Rajd z Latarkami i dziesiąte urodziny koła PTTK ,,Zaplątane Sznurówki" wyróżnione

  Dnia 2 grudnia 2022r. odbył się X Mikołajkowy Rajd z Latarkami połączony z dziesiątymi urodzinami Szkolnego Koła Krajoznawczo-Turystycznego PTTK ,,Zaplątane Sznurówki". Uczestnicy wyprawy przeszli trasą Subkowy - Radostowo - Gród ,,Kerin" - Subkowy. Wędrowcy odwiedzili zespół dworsko-parkowy w Radostowie, gdzie zwiedzili zabytkowy spichlerz i poznali historię pałacu. W grodzie Bractwa Rycerskiego "Kerin", w klimacie turystycznym, odbyły się obchody urodzin koła: ognisko, konkurs, okolicznościowe dyplomy i wystawa zdjęć z historii wędrówek. Nie zabrakło jubileuszowego wystrzału z hakownicy. Oj działo się działo ;) Z grodu piechurzy przeszli z powrotem krótszą trasą wzdłuż torów kolejowych do Subków.

  PTTK

  Czytaj Więcej o: X Mikołajkowy Rajd z Latarkami i dziesiąte urodziny koła PTTK ,,Zaplątane Sznurówki"

Banery/Logo

Logo szkoły