Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij Zamknij

Informacje

Zespół Szkół w Subkowach

"Uczyć tak, aby uczeń zrozumiał"

Koło PTTK - Zaplątane Sznurówki

Artykuły

 • Turniej PTTK w Starogardzie Gdańskim wyróżnione

  W dniach 22-23 kwietnia 2023r. braliśmy udział w 50. Finale Wojewódzkim 49. Ogólnopolskiego Młodzieżowego Turnieju Turystyczno-Krajoznawczego PTTK w Starogardzie Gdańskim. Z naszego koła wytypowaliśmy dwie drużyny "Bananki" i "Orły Sołtysa", które rywalizowały z najlepszymi z województwa pomorskiego. Zgodnie z regulaminem turniejowym uczestnicy konkurowali w teście wiedzy krajoznawczej i bezpieczeństwa, w marszach na orientację, w pierwszej pomocy, w rowerowym torze przeszkód i w turystycznym ABC (quiz o parkach narodowych i krajobrazowych, hafty kociewskie i kaszubskie, węzły żeglarskie i queście miejskim). Po podliczeniu punktów - "Orły Sołtysa" uplasowały się na trzecim miejscu (gratulacje dla Wiktora Piechowskiego, Wiktora Brzezickiego i Jakuba Potrykusa-Stanka), natomiast "Bananki" na piątym miejscu (gratulacje dla Jaśminy Hazy, Amelii Chronowskiej i Oskara Wiśniewskiego).

  Czytaj Więcej o: Turniej PTTK w Starogardzie Gdańskim
 • Witanie wiosny w Borach Tucholskich wyróżnione

  Dnia 18 marca 2023r. tradycyjnie witaliśmy wiosnę w Borach Tucholskich. Miło nam było wędrować w towarzystwie przyjaciół z Nadwiślańskiego Klubu Trsow z Tczewa.

  Najpierw pojechaliśmy pociągiem do Rytla. Stamtąd przeszliśmy trasą: Modrzejewo - Konigort - Mylof. Na miejscu topiliśmy Marzannę i spędziliśmy miło czas przy wspólnym posiłku. Wracaliśmy do Rytla trasą przez Konigórtek. Podczas wędrówki mogliśmy podziwiać, jak przyroda podnosi się po nawałnicy z 2017 roku.

  Czytaj Więcej o: Witanie wiosny w Borach Tucholskich
 • Udział w Złazie do Fiszewa wyróżnione

  Dnia 18 lutego 2023r. braliśmy udział w 51. Ogólnopolskim Złazie Śladami Żołnierzy Powstania Listopadowego do Fiszewa. Ze względu na silny wiatr niestety bez udziału dzieci i młodzieży.

  Przeszliśmy 12 kilometrów trasą: Stare Pole - Kaczynos - Ząbrowo - Fiszewo, gdzie wzięliśmy udział w uroczystościach patriotycznych przy pomniku poległych.

  Później były poczęstunek i konkursy w szkole w Gronowie Elbląskim.

  Czytaj Więcej o: Udział w Złazie do Fiszewa
 • X Mikołajkowy Rajd Pieszy z Latarkami wyróżnione

  Dnia 2 grudnia 2022r. odbył się X Mikołajkowy Rajd z Latarkami połączony z dziesiątymi urodzinami Szkolnego Koła Krajoznawczo-Turystycznego PTTK ,,Zaplątane Sznurówki". Uczestnicy wyprawy przeszli trasą Subkowy - Radostowo - Gród ,,Kerin" - Subkowy. Wędrowcy odwiedzili zespół dworsko-parkowy w Radostowie, gdzie zwiedzili zabytkowy spichlerz i poznali historię pałacu. W grodzie Bractwa Rycerskiego "Kerin", w klimacie turystycznym, odbyły się obchody urodzin koła: ognisko, konkurs, okolicznościowe dyplomy i wystawa zdjęć z historii wędrówek. Nie zabrakło jubileuszowego wystrzału z hakownicy.         Z grodu piechurzy przeszli z powrotem krótszą trasą wzdłuż torów kolejowych do Subków.

   

  Czytaj Więcej o: X Mikołajkowy Rajd Pieszy z Latarkami
 • Wędrówka piesza do Rybaków wyróżnione

  Dnia 22 września 2022r. odbyła się wycieczka SKKT PTTK "Zaplątane Sznurówki" do Rybaków. Uczestnicy wyprawy wędrowali pieszo przez Wielką Słońcę, Rybaki i Mały Garc - w sumie 14 km. Wędrowcy zobaczyli pałac w Rybakach, Śluzę Międzyłęską, Baterię Mały Garc (nieznany większości mieszkańców gminy zabytek militarny z początku XX wieku) oraz zespół dworsko-parkowy z przepięknymi platanami w Małym Garcu.

  Czytaj Więcej o: Wędrówka piesza do Rybaków
 • Rajd rowerowy do Rajków

  Dnia 11 marca 2022r. odbył się rajd rowerowy do Rajków. Uczestnicy wyruszyli w piątek po lekcjach spod szkoły trasą: Subkowy - Subkowy Dworzec - Rajkowy - Józefowo - Radostowo - Subkowy. Podczas wędrówki rowerzyści zobaczyli m.in. Kościół pw. św. Bartłomieja w Rajkowach oraz grodzisko nad Wierzycą z VIII - XII wieku, które było prawdopodobnie jednym z grodów Wierzyczan. Mimo przeciwności technicznych wszyscy z pogodą ducha sprostali wyzwaniu.

  Czytaj Więcej o: Rajd rowerowy do Rajków

Banery/Logo

Logo szkoły