Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij Zamknij

Informacje

Zespół Szkół w Subkowach

"Uczyć tak aby uczeń zrozumiał"

Aktualności klasy I - III

Artykuły

 • Kiermasz Wielkanocny wyróżnione

  30 marca w ramach projektu ,,Świętuj z nami"  odbył się w naszej szkole Kiermasz Wielkanocny na rzecz Sierocińca w Kasisi w Zambii. W tym roku mottem, które nam przyświecało było ,,Zero waste" czyli ,,Nie marnuj niczego". Dzieci nadały upominkom drugie życie odkupując je od siebie nawzajem. Z dużym entuzjazmem kupowano rękodzieło wykonane z rzeczy zbędnych, nad którym dzieci pracowały przez cały rok, w ramach zajęć świetlicowych. Na kiermaszowych straganach znajdowały się torby i poduszki wykonane niepotrzebnych ubrań, przyborniki i pojemniki z pudełek po lekach zdobione przeterminowaną kawą i goździkami, kolekcja biżuterii papierowej ,,Tarcza dobroci" oraz biżuterii z plastikowych butelek ,,Błękitna róża". Można było kupić zestaw interaktywny,, Dokończ rysunek" wyposażony w używane kredki świecowe oraz wszelkiego rodzaju stroiki wielkanocne wraz z owsem wielkanocnym wyhodowanym  przez uczniów. Dzieci były radosne i potrafiły się ucieszyć z najmniejszego zakupionego drobiazgu.
  Dziękujemy za Państwa serce i zaangażowanie. Patrząc na postawę dzieci podczas kiermaszu można mieć nadzieję, że i  one poniosą dalej w świat te piękne wartości.
  Dziękujemy wszystkim, którzy wsparli Sierociniec w Kasisi. 
  Czytaj Więcej o: Kiermasz Wielkanocny
 • Powitanie Wiosny wyróżnione

  21 marca to początek kalendarzowej wiosny i radosna okazja na wspaniałą lekcję w terenie. Uczniowie klas I-III  czynnie  uczestniczyli w zajęciach żywej lekcji przyrody. Każda klasa miała żółte i zielone balony oraz ubrania w kolorach wiosny. Świętowaliśmy przybycie wiosny wychodząc na wiosenny spacer, podczas którego uczniowie ćwiczyli swoją spostrzegawczość. Obserwowali budzącą się do życia przyrodę. W  klasach III uczniowie siali wiosenne rośliny, sadzili cebulki kwiatów i  założyli hodowlę fasoli, by w najbliższych dniach prowadzić własne obserwacje.  Spacer z Marzanną- zimową panną definitywnie pożegnał zimę. Cieszymy się, że wiosna wróciła już do nas i mamy nadzieję na coraz cieplejsze, słoneczne dni!

  Czytaj Więcej o: Powitanie Wiosny
 • Konkurs Biblijny wyróżnione

  Uczniowie klas I-III brali udział w Konkursie Biblijnym im. Sługi Bożego kard. Augusta Hlonda. Tematem tegorocznych prac plastycznych były fragmenty Ewangelii wg św. Mateusza. Po przeprowadzeniu konkursu w szkole wybrano 3 najlepsze prace, które zostały wysłane do Pelplina na etap rejonowy, powiatowy. Wysiłek naszych uczennic został doceniony i na poziomie klas III uzyskały:

  Agata Grabowska - II miejsce
  Maria Czachorowska - wyróżnienie
  Amelia Brzezicka - wyróżnienie
  Gratulacje!
  Czytaj Więcej o: Konkurs Biblijny
 • Klasy II w Tczewie wyróżnione

  Dzieci zwiedzały w Fabryce Sztuk wystawę  „Ze Skultetem i Kopernikiem przez XVI wiek”. Atrakcją wystawy była m. in: projekcja 3D o zdezaktualizowanej dziś geocentrycznej teorii budowy Wszechświata, makieta z ruchomymi planetami,  sympatyczny przewodnik, p. Darek, ciekawie opowiadał o  życiu ludzi w ówczesnym czasie. Zaprezentował nam m in.: dawną kuchnię, co wówczas jadano oraz pracę kata.

  Czytaj Więcej o: Klasy II w Tczewie
 • Spotkanie klas I-III z ks. Biskupem wyróżnione

  „Tak więc trwają: wiara, nadzieja, miłość”

  7 marca gościliśmy w naszej szkole ks. Biskupa Arkadiusza Okroja, który spotkał się z uczniami klas I-III i nauczycielami. „Wiara, nadzieja i miłość” – to trzy bardzo ważne słowa, o których mamy pamiętać, a najważniejsza z nich jest miłość – powiedziała p. Dyrektor Bożena Wysocka, która powitała wszystkich obecnych. Podczas spotkania dziewczynki klasy IIIa i IIIb zaprezentowały program artystyczny, w którym pojawiły się fragmenty z Pisma świętego oraz  piosenki ukazujące radość dzieci płynącą z wiary.  Wszyscy odśpiewali także z ks. Biskupem dziesiątkę różańca, a na koniec przyjęli błogosławieństwo.

  Czytaj Więcej o: Spotkanie klas I-III z ks. Biskupem
 • Dzień Kobiet w klasach I-III wyróżnione

   Dzień Kobiet był dniem wyjątkowym dla dziewczynek z naszej szkoły. Mimo, iż pogoda za oknem nie była przyjemna, to w klasach panował ciepły, pogodny i wesoły nastrój.  Każda klasa znalazła swój sposób na świętowanie Dnia Kobiet i miłe spędzenie tego wyjątkowego czasu. Wychowawcy klas zadbali o ty, aby nikt się nie nudził. Przygotowali dla uczniów różne konkursy, prace plastyczne, upominki czy słodkości, które sprawiły, że wszystkim towarzyszyły dobre humory. W organizację tych klasowych uroczystości tradycyjnie włączyli się rodzice, którym bardzo dziękujemy.  Wszystkie panie i dziewczynki dziękują chłopcom za piękne życzenia i upominki.

  Czytaj Więcej o: Dzień Kobiet w klasach I-III

Banery/Logo

Logo szkoły