Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij Zamknij

Informacje

ZS Subkowy

Uczniowie klas I-III żegnają lato w Grodzie Kerin

            We wtorek,  26 września 2023r., uczniowie klas I-III pożegnali lato w Grodzie Rycerzy Kerin w Subkowach. Dzieci doświadczyły wspaniałej przygody z historią. Uczniowie chętnie angażowali się w odgrywanie historycznych ról. Podczas warsztatów  miały możliwość włożenia ciężkiej zbroi, stroju historycznego, wzięcia do ręki ogromnie ciężkiego miecza, tarczy, a także włóczni i  topora. Pan Robert Nowakowski w sposób humorystyczny i bardzo ciekawy  wprowadził dzieci w świat historii.

 W greckim amfiteatrze opowiedział dzieciom o  filozofii i sztuce antyku. W rzymskim koloseum uczniowie doświadczyli potęgi wielkiego imperium. Na majdanie czyli na centralnym placu dzieci mogły sprawdzić swoje umiejętności: strzelanie z łuku, rzucanie włócznią i toporkiem, a także próbować swoich sił w konkurencjach i zabawach.

Uczniowie uczestniczyli w konkurencjach sprawnościowych zdobywając punkty dla swoich drużyn. Pod małą wiatą dzieci  korzystały ze stanowisk rzemieślniczych: papieru czerpanego, garncarstwa, kaligrafii i kowalstwa.

Był to bardzo efektywny sposób zainteresowania dzieci historią, poprzez dobrą zabawę, co dało efekty pozytywnych wrażeń i emocji na  podsumowaniu spotkania przy ognisku, z pieczoną kiełbaską i słodkim poczęstunkiem.

Serdeczne podziękowania dla sponsorów dzięki którym uczniowie mile spędzili dzień na zabawach. Z całego serca dziękujemy Pani Annie Syldatk- Sklep Piekarniczy Subkowy , Państwu Aleksandrze Damianowi Czachorowskim- Rodzinna manufaktura serów z serca Kociewia, Pani Beacie Trochowskiej- Sklep  „DROBIK” a także  rodzicom, którzy wsparli działania nauczycieli na rzecz organizacji imprezy integracyjnej dla najmłodszych uczniów. Panu Robertowi Nowakowskiemu dziękujemy za niezwykłe atrakcje, których mogli doświadczyć uczniowie  klas I-III.

Banery/Logo

Logo szkoły