Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij Zamknij

Informacje

ZS Subkowy

Czytanie na trawie

W słoneczny, upalny wtorek, ostatni w tym roku szkolnym, klasy I-III zostały zaproszone przez bibliotekę szkolną na piknik czytelniczy „Czytanie na trawie”. Jego głównym celem było promowanie czytelnictwa, a także pokazanie, że dzieci naprawdę lubią i chcą czytać książki. Bo przecież czytanie rozwija, uskrzydla, pobudza wyobraźnię, bawi, uczy…

Impreza odbyła się oczywiście w plenerze, na trawniku między szkołą podstawową a salą gimnastyczną. Pogoda dopisała, więc uczniowie siedzieli wygodnie na trawie, matach, poduszkach, kocach i świetnie się bawili.

Podczas pikniku dzieci wysłuchały wiersza Juliana Tuwima pt. „Lokomotywa” w brawurowej interpretacji p. Izabeli Kołodziejskiej oraz somalijskiej bajki, czytanej po polsku i angielsku przez p. Kasię Szupryczyńską. Zabawa ruchowa „Lokomotywa” oraz śpiewanie piosenek „Mądra rzeka” i „Bajkowy krawiec” umiliły czas wspólnej zabawy. Skoro akcja czytelnicza, to nie mogło zabraknąć cichego czytania przyniesionych ze sobą ulubionych książek. Dzieci wykazały się też wspaniałą znajomością bajek, bezbłędnie rozwiązując zagadki literackie zadawane przez p. Kasię Wierzbowską.

Spotkanie było także okazją do ogłoszenia wyników czytelnictwa uczniów. Najlepszą czytelniczką biblioteki szkolnej została Wiktoria Kłos z klasy IIIb. Za osiągnięcie wysokich wyników w czytelnictwie nagrodzeni zostali jeszcze Laura Przybyłowska z IIIa, Wiktoria Neubauer z Ib i Andrzej Kopp-Ostrowski z Ia. Wszyscy oni otrzymali nagrody książkowe i pamiątkowe dyplomy.

Na koniec wszyscy trzymając w dłoniach swoje książki utworzyli „książkowe serce”, a potem na placu przed szkołą i na chodniku dzieci mogły rysować kolorową kredą postaci z ulubionych lektur.

Banery/Logo

Logo szkoły