Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij Zamknij

Informacje

Zespół Szkół w Subkowach

"Uczyć tak, aby uczeń zrozumiał"

Klasa 3b w Grodzie Żywej Historii

W środę, 21 czerwca 2023r.,  uczniowie klasy 3b zakończyli  I etap edukacyjny  w Grodzie Rycerzy Kerin w Subkowach. Organizatorami tej wspaniałej przygody dla dzieci byli rodzice. Dzieci chętnie angażowały się w odgrywanie historycznych ról. Miały możliwość włożenia ciężkiej zbroi, stroju historycznego, wzięcia do ręki ogromnie ciężkiego miecza i tarczy, a także włóczni i topora. Pan Robert Nowakowski w sposób humorystyczny i bardzo ciekawy  przedstawił Lekcję Żywej Historii.

greckim amfiteatrze opowiedział dzieciom o  filozofii i sztuce antyku. W rzymskim koloseum uczniowie doświadczyli potęgi wielkiego imperium. Na majdanie, czyli na centralnym placu, dzieci mogły  strzelać z łuku, rzucać włócznią i toporkiem, próbować swoich sił w konkurencjach i zabawach oraz walce na worki. Pod dużą wiatą doświadczali historii rycerzy, husarzy. Uczniowie uczestniczyli w konkurencjach sprawnościowych, zdobywając punkty dla swojego zespołu. Pod małą wiatą dzieci  korzystały ze stanowisk rzemieślniczych: papieru czerpanego, garncarstwa i kaligrafii. Uczniowie śpiewali piosenki i pisali wiersze, które prezentowali na forum. Był to ciekawy sposób zainteresowania dzieci historią, poprzez dobrą zabawę, co dało efekty pozytywnych wrażeń i emocji na  podsumowaniu spotkania przy ognisku z pieczoną kiełbaską.

Uczniowie klasy 3b z wychowawcą serdecznie dziękują Rodzicom i Panu Robertowi Nowakowskiemu za mile spędzone popołudnie.

 

Banery/Logo

Logo szkoły