Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij Zamknij

Informacje

Zespół Szkół w Subkowach

Dzień Dinozaura

Dinozaury fascynują dzieci. Kryją wiele tajemnic, zaskakują swoim wyglądem i gabarytami. Skąd się wzięły te olbrzymie kręgowce? Dlaczego wyginęły? Dzień Dinozaura w szkole to świetna okazja do tego, aby wyjaśnić wiele z tych tajemnic.

 

Światowy Dzień Dinozaura obchodzimy 26 lutego. W piątek- 24 lutego, uczniowie klas I- III obchodzili święto Dnia Dinozaura w naszej szkole. Tego dnia dzieci przyszły do szkoły ubrane w kolor zielony. Wielu uczniów przebrało się za dinozaura. Dzieci przyniosły z domu przedmioty związane tematyką dinozaurów: figurki, maskotki, książki, a nawet elementy garderoby, szczególnie chłopców, wpisane były w tematykę dnia. W klasach i na korytarzu pojawiły się gazetki tematyczne. Podczas lekcji uczniowie oglądali filmy i prezentacje o wymarłych gadach, poznali budowę dinozaurów, czytali informacje, przyglądali się modelom, ilustracjom i plakatom. Dzieci wykonywały zadania na tablicy interaktywnej: układały puzzle, wskazywały różnice w obrazkach, szukały pasujących do siebie obrazków i rozwiązywały zagadki. Zwieńczeniem dnia były klasowe wystawy dinozaurów oraz ciekawe prace plastyczne przedstawiające te prehistoryczne gady.

Dzień Dinozaura przeniósł wszystkich w odległy, fascynujący i wciąż tajemniczy świat. W trakcie zajęć uczniowie z zaciekawieniem przybliżali sobie tematykę wymarłych stworów, które dawno temu żyły na naszej planecie. Z niecierpliwością będziemy czekać na obchody tego dnia w kolejnym roku.

Banery/Logo

Logo szkoły