Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij Zamknij

Informacje

Zespół Szkół w Subkowach

"Uczyć tak aby uczeń zrozumiał"

Zajęcia wychowawczo-profilaktyczne

                W dniach 12,13 i 15 października, w ramach Szkolnych Dni Profilaktyki, we wszystkich klasach 4-8 odbyły się zajęcia, które przeprowadziła p. M. Kruszyńska ze Stowarzyszenia OVUM z Gdyni. Uczniowie klas 4-6 uczestniczyli w warsztatach „Porozumienie bez przemocy- rozwiązywanie konfliktów i mediacje rówieśnicze, klasy siódme – „Dyskryminacja i nietolerancja w grupie rówieśniczej”, natomiast klasy ósme – „Cyberprzemoc i mowa nienawiści, hate, fake news i odpowiedzialność karna”.  Prowadząca zajęcia wskazywała na wszelkie przejawy nieodpowiedniego zachowania, które mogą zaburzać relacje rówieśnicze. Z drugiej strony pokazała, jak można budować relacje oparte na szacunku i empatii.

                Mamy nadzieję, że wymienione działania przyczynią się do zwiększenia świadomości i wiedzy uczniów w zakresie poprawnego funkcjonowania w grupie rówieśniczej,  zarówno w świecie realnym, jak i wirtualnym.

Banery/Logo

Logo szkoły