Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij Zamknij

Informacje

Zespół Szkół w Subkowach

"Uczyć tak aby uczeń zrozumiał"

Żegnamy lato w Bukowcu

W czwartek, 9 września, uczniowie klas I-III  wybrali się wraz z wychowawcami na wycieczkę do lasu w Bukowcu.  Był piękny, słoneczny dzień. Na miejscu przywitał uczniów naszej szkoły Pan Leśniczy Sławomir Bruździak i Podleśniczy Pan Andrzej Smoliński, który poprowadził wspaniałe lekcje przyrodnicze dla każdej z klas. 

Podczas spacerów uczniowie obserwowali przyrodę i zachodzące wczesną jesienią zmiany. Rozpoznawali rośliny i zwierzęta żyjące  w lesie. Dowiedzieli się, że niektóre zwierzęta niszczą szkodniki, że człowiek potrafi stanowić zagrożenie dla środowiska leśnego. Poznali warstwową budowę lasu oraz korzyści, jakie człowiek czerpie z lasu. Uczniowie dowiedzieli się również, w jaki sposób bezpiecznie i kulturalnie zachowywać się w lesie-w domu zwierząt.

W pobliżu pięknego stawu zatrzymaliśmy się na odpoczynek. Mogliśmy wspólnie pobawić się, pograć w piłkę, wspinać, obserwować pływające po stawie kaczki i zjeść ze smakiem zabrane ze sobą kanapki, a także upiec na ognisku kiełbaskę. Piknik w lesie był bardzo udany. Pogoda i humor nam dopisały. Zmęczeni, ale uśmiechnięci wróciliśmy do szkoły. Nasze wesołe miny na zdjęciach świadczą o udanej wycieczce. Z pewnością ją powtórzymy.

Banery/Logo

Logo szkoły