Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij Zamknij

Informacje

ZS Subkowy

Aktualności przedszkolne

Artykuły

 • Bal karnawałowy wyróżnione

  Karnawał to czas zabaw i balów, także dla najmłodszych. Kolorowe stroje, bajeczny wystrój i skoczna muzyka– w takiej atmosferze bawiły się dzieci 26 lutego podczas balu karnawałowego. Przedszkolaki z dumą prezentowały bajeczne stroje. Z wielką ochotą uczestniczyły  w tańcach, zabawach i konkursach.

  Bal karnawałowy dla  przedszkolaków to dzień niezwykły, często wyczekiwany przez wiele tygodni. Jest atrakcją bardzo lubianą przez dzieci, dostarczającą im wielu przeżyć i radości.. Tego dnia  już od rana w przedszkolu pojawiały się kolorowe postacie.

  Czytaj Więcej o: Bal karnawałowy
 • Dzień Babci i Dziadka wyróżnione

  „Dziś dla babci słońce mamy i całuski dla dziadziusia, Dziś życzenia wnuczek składa i piosenki śpiewa wnusia”


  Babcia i Dziadek to osoby, które każdemu dziecku kojarzą się z ciepłem, miłością i wszystkim, co dobre. Dlatego dzieci z naszego Przedszkola gościły swoje Babcie oraz Dziadków na uroczystości z tej okazji.  Licznie przybyli: Babcie i Dziadkowie, mieli okazję podziwiać swoje wnuczęta w specjalnie dla nich przygotowanych programach artystycznych.

  Dzieciaki pod czujnym okiem wychowawczyń zaprezentowały wiersze, piosenki oraz tańce, które ćwiczyły na tę uroczystość.

  Czytaj Więcej o: Dzień Babci i Dziadka
 • Magik w przedszkolu wyróżnione

  16 stycznia nasze przedszkole odwiedził iluzjonista Maciej Szymański, który przedstawił przedszkolakom swoje show. Wszystkie magiczne sztuczki były bardzo zaskakujące, dzieci były zafascynowane występem naszego gościa. Mieliśmy okazję sami uczestniczyć w niektórych sztuczkach, dzieci z wielką chęcią brały udział w występie . To był dzień pełen wrażeń i pozytywnych emocji.

  Czytaj Więcej o: Magik w przedszkolu
 • Dzień Bałwana wyróżnione

  „Na podwórku bałwan stoi i nikogo się nie boi.

  Ani wrony, ani psa, nos z marchewki długi ma”

  Podczas dzisiejszych zajęć, dzieci obchodziły Dzień Bałwana. Nikt z nas nie wyobraża sobie zimy bez bałwana – i tak też było dziś. Za oknem prószył śnieg, a w sali bałwankowe zabawy. 

  Czytaj Więcej o: Dzień Bałwana
 • Dzień Dziwaka wyróżnione

  9 stycznia  obchodziliśmy w naszym przedszkolu ,,Dzień Dziwaka". Pomysłodawcą tego święta był profesor psychologii społecznej Philip Zimbardo, który zwrócił uwagę na to, że ,,Dziwacy" są wśród nas, są ekscentryczni, mają nietypowe upodobania i przyzwyczajenia przez co wyróżniają się w tłumie, ale to nie znaczy że są gorsi od innych.

  Czytaj Więcej o: Dzień Dziwaka
 • Kolorowy dzień w przedszkolu wyróżnione

  21 grudnia przywitaliśmy nową porę roku czyli zimę. Dzieci ubrane na biało pokonywały zimowy tor przeszkód, była bitwa na styropianowe i papierowe śnieżki, taniec śnieżynek w rytm muzyki, zagadki o tematyce zimowej. Powstały prace plastyczne różnymi technikami. Szkoda, że pogoda za oknem nie była zimowa, ale to nie przeszkadzało we wspólnej zabawie.

  Czytaj Więcej o: Kolorowy dzień w przedszkolu
 • Wigilia wyróżnione

  20 grudnia odbyło się bardzo uroczyste spotkanie w przedszkolu –  Wigilia. Każda grupa w swojej sali zjadła świąteczny obiad. Zanim zasiedliśmy do stołu zostały złożone świąteczne życzenia przez nauczycielki oraz podzieliliśmy się opłatkiem. Jednak najważniejsze dla dzieci było wyczekiwanie na Mikołaja z prezentami. Rzeczywiście pojawił się w przedszkolu, ale niestety nie miał czasu porozmawiać z dziećmi, ponieważ bardzo się spieszył. Przedszkolaki były bardzo zafascynowane prezentami. Poza tym śpiewaliśmy kolędy przy choince. Było bardzo uroczyście, a do tego dzieci zachwycały wspaniałymi odświętnymi strojami.

  Czytaj Więcej o: Wigilia
 • Mikołajki - wycieczka do Gościńca nad Wisłą w Knybawie wyróżnione

  Mikołajki w grupie 0A i 0B były w tym roku bardzo wyjątkowe. Rozpoczęły się one od odczytania listu, który zostawił dla dzieci sam Święty Mikołaj. Jego treść była bardzo zaskakująca – Święty w czerwonej czapce napisał w nim, że nie odwiedzi w tym roku dzieci z 0A i 0B, ponieważ ma zbyt wiele obowiązków związanych ze zbliżającym się Bożym Narodzeniem. Zaznaczył, że na pewno odwiedzi zerówki bliżej Świąt, a na Mikołajki to on zaprasza do siebie – na warsztaty mikołajkowe w Gościńcu nad Wisłą w Knybawie.

  Z ogromną radością przyjęliśmy to zaproszenie! 

  Czytaj Więcej o: Mikołajki - wycieczka do Gościńca nad Wisłą w Knybawie

Banery/Logo

Logo szkoły