Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij Zamknij

Informacje

ZS Subkowy

Aktualności klasy I - III

Artykuły

 • Szkolny Konkurs Recytatorski wyróżnione

  23 listopada  2023r odbył się Szkolny Konkurs Recytatorski dla uczniów klas I-III. Celem konkursu było popularyzowanie poezji dziecięcej, promowanie talentów recytatorskich, kształtowanie wrażliwości na piękno języka polskiego. W konkursie wzięło udział 12 recytatorów, po dwoje przedstawicieli z każdej klasy. Wśród prezentowanych utworów przeważały wiersze Jana Brzechwy i Agnieszki Frączek.  Konkurs przebiegał w miłej atmosferze. Wybór laureatów był niełatwy, ponieważ wszyscy uczestnicy reprezentowali wysoki poziom. Wyłonieni zostali następujący zwycięzcy:

  Czytaj Więcej o: Szkolny Konkurs Recytatorski
 • Dary dla Schroniska bezdomnych zwierząt w Tczewie wyróżnione

  14 listopada przekazaliśmy Schronisku dla bezdomnych zwierząt w Tczewie dary zebrane w wyniku zbiórki charytatywnej prowadzonej na terenie naszej szkoły pod hasłem ,, Pełna miska dla schroniska”. 

  Dzięki zaangażowaniu i hojności uczniów, rodziców oraz nauczycieli zebraliśmy karmę, koce i różne akcesoria dla psów i kotów. 

  Samorząd szkolny bardzo dziękuje wszystkim, którzy wsparli tę akcję.

  Czytaj Więcej o: Dary dla Schroniska bezdomnych zwierząt w Tczewie
 • Obchodzimy Dzień Pluszaków wyróżnione

  Dzień Pluszaków przypada 27 października. To doskonała okazja, żeby podziękować pluszowym ulubieńcom za ich nieocenioną pomoc. Pluszakowi przyjaciele pomagają, gdy jest nam smutno lub nie możemy zasnąć. Bywają powiernikami naszych największych dziecięcych tajemnic. Każdy ma swojego ukochanego pluszaka, którego zabiera ze sobą do lekarza, na egzamin, wakacje. On zawsze nas wspiera, rozumie i nie krytykuje.

  Uczniowie klas I-III spędzili ten dzień razem ze swoimi ukochanymi pluszakami, przynosząc je do szkoły. Oto pamiątkowe zdjęcia.

  Czytaj Więcej o: Obchodzimy Dzień Pluszaków
 • Pierwsze sukcesy pierwszoklasistów wyróżnione

  Dnia 17 października pięcioro uczniów z klasy Ia udało się wraz z wychowawcą panią Anetą Noch do Gdańska na uroczystą galę podsumowującą konkurs plastyczny pt. ”Chopin w Gdańsku”. Całe przedsięwzięcie zorganizowane było przez Gdańskie Koło Towarzystwa im. Fryderyka Chopina. Na konkurs wpłynęło ponad 200 prac z czego, aż pięć zostało nagrodzonych i wyróżnionych z naszej szkoły.

  Laureaci konkursu to:

  Czytaj Więcej o: Pierwsze sukcesy pierwszoklasistów
 • Dzień Edukacji Narodowej wyróżnione

  13 października,  w naszej szkole, odbyła się akademia  z okazji  Dnia  Edukacji Narodowej. Uroczystość rozpoczęła się od części artystycznej zaprezentowanej przez uczniów klasy Ia i IIIa pod kierunkiem pani Anety Noch i pani Katarzyny Wierzbowskiej. Młodzi artyści piosenką i słowem uświetnili ten wyjątkowy dzień w roku szkolnym.

  Czytaj Więcej o: Dzień Edukacji Narodowej
 • Akcja ,,Zbieraj Kasztana dla Bohatera Jana” w klasach I- III wyróżnione

                           ,,Pomagając innym pomagasz i sobie”

                            Po raz trzeci z rzędu uczniowie klas młodszych zaangażowali się w zbiórkę kasztanów na rzecz małego bohatera, 6- letniego Jasia z Banina, który walczy o lepsze życie (chłopiec nie jest w stanie poruszać się o własnych siłach, gdyż cierpi m. in. na porażenie mózgowe czterokończynowe, niewydolność oddechową i krążeniową). Środki uzyskane z tegorocznej zbiórki kasztanów zostaną przeznaczone na zakup specjalistycznego wózka dla Jasia, zapewniającego mu stabilizację pleców, miednicy, bioder i nóg.

  Czytaj Więcej o: Akcja ,,Zbieraj Kasztana dla Bohatera Jana” w klasach I- III

Banery/Logo

Logo szkoły