Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij Zamknij

Informacje

Zespół Szkół w Subkowach

"Uczyć tak aby uczeń zrozumiał"

Koło PTTK - Zaplątane Sznurówki

Artykuły

 • Wędrówka piesza do Rybaków wyróżnione

  Dnia 22 września 2022r. odbyła się wycieczka SKKT PTTK "Zaplątane Sznurówki" do Rybaków. Uczestnicy wyprawy wędrowali pieszo przez Wielką Słońcę, Rybaki i Mały Garc - w sumie 14 km. Wędrowcy zobaczyli pałac w Rybakach, Śluzę Międzyłęską, Baterię Mały Garc (nieznany większości mieszkańców gminy zabytek militarny z początku XX wieku) oraz zespół dworsko-parkowy z przepięknymi platanami w Małym Garcu.

  Czytaj Więcej o: Wędrówka piesza do Rybaków
 • Rajd rowerowy do Rajków

  Dnia 11 marca 2022r. odbył się rajd rowerowy do Rajków. Uczestnicy wyruszyli w piątek po lekcjach spod szkoły trasą: Subkowy - Subkowy Dworzec - Rajkowy - Józefowo - Radostowo - Subkowy. Podczas wędrówki rowerzyści zobaczyli m.in. Kościół pw. św. Bartłomieja w Rajkowach oraz grodzisko nad Wierzycą z VIII - XII wieku, które było prawdopodobnie jednym z grodów Wierzyczan. Mimo przeciwności technicznych wszyscy z pogodą ducha sprostali wyzwaniu.

  Czytaj Więcej o: Rajd rowerowy do Rajków
 • Turniej Karola - gra terenowa wyróżnione

  Dnia 17.12.2021r. SKKT PTTK "Zaplątane Sznurówki" przyłączyło się do organizacji Turnieju Karola, który jest przygotowywany co roku jako wspomnienie zmarłego ucznia naszej szkoły.

  Głównym celem akcji było zachęcenie uczniów do pielęgnowania swoich własnych pasji i zainteresowań oraz ćwiczenie umiejętności aktywnego spędzania wolnego czasu.

  W grze terenowej brało udział 11 zespołów, które zmagały się z czasem i pytaniami przygotowanymi na terenie wokół szkoły. Pytania dotyczyły historii, krajoznawstwa i tematyki świątecznej.

  Bardzo dziękujemy urzędowi gminy w Subkowach za przygotowanie nagród, a uczestnikom za wspólną zabawę i zaangażowanie.

  Czytaj Więcej o: Turniej Karola - gra terenowa
 • IX Rajd Mikołajkowy za nami wyróżnione

  Dnia 6 grudnia 2021r. Szkolne Koło Krajoznawczo-Turystyczne PTTK "Zaplątane Sznurówki" w Subkowach zorganizowało już IX Mikołajkowy Rajd Pieszy z Latarkami. Była to impreza krajoznawcza skierowana głównie do dzieci i młodzieży z gminy Subkowy. Jej celem było dotarcie do grodziska wczesnośredniowiecznego w Waćmierku - najlepiej zachowanego na Kociewiu. W sumie tam i z powrotem trasa liczyła 12 kilometrów.

  Podczas wędrówki uczestnicy poszukiwali elementów stroju św. Mikołaja, co było połączone ze zdrowym poczęstunkiem i promocją aktywnego trybu życia.

  Czytaj Więcej o: IX Rajd Mikołajkowy za nami
 • Rajd rowerowy do Rybaków

  Dnia 1 października 2021r. odbył się rajd rowerowy na trasie Subkowy - Wielka Słońca - Mały Garc - Rybaki - Wielka Słońca - Subkowy. Uczestnikami wyprawy byli młodzi członkowie SKKT PTTK "Zaplątane Sznurówki" z klasy Va, którzy chcieli poznać nadwiślańskie uroki naszej gminy.

  Rowerzyści odwiedzili m.in. zespoły dworsko-parkowe w Małym Garcu i Rybakach. Wielkie podziękowanie za udostępnienie terenu dla właścicieli ;) Szczególne wrażenie na uczniach zrobiła niemiecka Bateria Mały Garc, czyli ponad stuletnie miejsce po baterii dla 6 dział 10cm do ochrony rozgałęzienia Wisły i Nogatu oraz Śluza Międzyłęska, która chroni przed powodzią Dolinę Walichnowską.

  Zachęcamy innych naszych uczniów i ich rodziców do odwiedzenia tych miejsc. To tylko kilka kilometrów... Do dzieła!

  Czytaj Więcej o: Rajd rowerowy do Rybaków
 • Kim jesteśmy?

  Szkolne Koło Krajoznawczo -Turystyczne PTTK "Zaplątane Sznurówki" w Subkowach powstało 10 marca 2012 roku. Głównym celem naszej działalności jest upowszechnianie aktywnej turystyki oraz poznawanie krajoznawczych uroków bliższej i dalszej okolicy.

   

  Wiele już nam się udało! M.in. organizowaliśmy w Subkowach Zlot i Turniej wojewódzki PTTK oraz liczne rajdy i wycieczki. Dojechaliśmy na rowerach do Poznania, Włocławka i Helu. Pieszo doszliśmy najdalej do Kościerzyny.

   

  Czytaj Więcej o: Kim jesteśmy?

Banery/Logo

Logo szkoły