Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij Zamknij

Informacje

Zespół Szkół w Subkowach

"Uczyć tak aby uczeń zrozumiał"

Aktualności

Artykuły

 • Ferie z ekonomią - podsumowanie wyróżnione

  W naszej subkowskiej szkole od 16 do 20 stycznia odbywały się ,,Ferie z Ekonomią".  Zajęcia projektowe były organizowane przez Fundację Europejski Fundusz Rozwoju Wsi Polskiej. W sumie uczestniczyło w nich osiemnaścioro uczniów klas od VI do VIII. Każdego dnia odbywały się ciekawe zajęcia w formie gier i zabaw edukacyjnych dotyczących ekonomii, bankowości oraz roli banku centralnego. Ponadto uczniowie odbyli dwie wycieczki - do Oddziału Okręgowego Narodowego Banku Polskiego w Gdańsku i lokalnego przedsiębiorstwa - Agencji Artystycznej Kerin. Podczas zajęć odbywał się konkurs indywidualny, podczas którego młodzież zdobywała punkty za aktywność

  Czytaj Więcej o: Ferie z ekonomią - podsumowanie
 • Ferie z ekonomią w Szkole Podstawowej im. Leonida Teligi w Subkowach wyróżnione

  Szkoła Podstawowa im. Leonida Teligi w Subkowach znalazła się w gronie 50 szkół z całej Polski, biorących udział w tegorocznej edycji projektu edukacji ekonomicznej ,,Ferie z ekonomią’’, realizowanego przez Fundację Europejski Fundusz Rozwoju Wsi Polskiej.

   

  Celem projektu jest poszerzenie wiedzy ekonomicznej uczniów, rozbudzenie i kształtowanie w nich postaw przedsiębiorczych, rozwój umiejętności planowania i zarządzania finansami osobistymi oraz poznanie zadań NBP i roli pieniądza.

   

   

  Czytaj Więcej o: Ferie z ekonomią w Szkole Podstawowej im. Leonida Teligi w Subkowach
 • Życzenia świąteczne wyróżnione

  Drodzy Uczniowie, Szanowni Rodzice, Przyjaciele naszej Szkoły!
  Z okazji Świąt Bożego Narodzenia i nadchodzącego Nowego Roku 2023 składamy najserdeczniejsze życzenia wszelkiej pomyślności, zadowolenia, sukcesów, zdrowia i wszystkiego, co w życiu najlepsze. Życzymy świątecznego wypoczynku, wytchnienia i oderwania od codziennych trosk. Niech ten świąteczny czas będzie dla wszystkich wyjątkowy! Niech Nowy Rok przyniesie Pokój i spełnienie marzeń.
  Zdrowych i wesołych Świąt Bożego Narodzenia oraz Szczęśliwego 2023 roku! 

  Dyrektor Zespołu Szkół w Subkowach, Nauczyciele oraz pracownicy szkoły

   

  Czytaj Więcej o: Życzenia świąteczne
 • 13 grudnia - Dzień Świętej Łucji wyróżnione

  Po raz kolejny w salach lekcyjnych i na korytarzach naszej szkoły zabrzmiała włoska piosenka „Santa Lucia”.

  Dziewczęta, w białych sukienkach przepasanych czerwonymi wstążkami i w wiankach zdobiących głowy,  przewędrowały w uroczystym orszaku po klasach. Krótkim występem upowszechniły tradycje związane z upamiętnieniem patronki najkrótszego dnia w roku.  Nie zabrakło też symbolicznego poczęstunku- korzennych ciasteczek.

  Obchody Dnia Świętej Łucji spotykały się w naszej szkole z pozytywnym oddźwiękiem zarówno ze strony uczniów zaangażowanych w przygotowanie wydarzenia, jak i odbiorców imprezy.

  Czytaj Więcej o: 13 grudnia - Dzień Świętej Łucji
 • Wielkie podziękowania wyróżnione

  Kochani Rodzice i Uczniowie, Drodzy Przyjaciele Naszej Szkoły, wdzięczni za Państwa zaangażowanie w akcję dobroczynną na rzecz zaprzyjaźnionej ukraińskiej rodziny, z dumą informujemy o efektach naszych wspólnych działań. W wyniku sprzedaży ciast, ale też dzięki Państwa datkom, udało się nam pozyskań 2578,81 złotych.
  Ta niebagatelna kwota pozwoliła na zakup: generatora prądotwórczego i niezbędnego do jego pracy oleju, 2 powerbanków oraz baterii, latarek, świec i leków. Najśmielsze nasze oczekiwania przekroczyła także zbiórka darów. Zaopatrzyli Państwo ukraińską
  rodzinę w: 3 kołdry, poduszkę, pościel, latarki, baterie, parasolki, suchy prowiant (m.in. makarony, kasze, mąkę, konserwy, herbatę, bakalie). Dodatkowo, koleżanki i koledzy z klasy 3a przygotowali dla naszej byłej uczennicy, Walerii, karton podarunków. Tu znalazły się: powerbank, pluszaki, puzzle, kolorowanki, zeszyty, pisaki, kredki, słodycze a także własnoręcznie przygotowane kartki świąteczne. Jeszcze raz składamy serdeczne podziękowania za Państwa udział w akcji.
  Przesyłka jest już w drodze do Zaporoża.
  Uczniowie i Pracownicy ZS w Subkowach

  Czytaj Więcej o: Wielkie podziękowania
 • Termiarz szkolny na najbliższy okres klasy IV - VIII wyróżnione

  • Czwartek 22 grudnia 2022 - 7:45 - 10:15 - wigilie klasowe i koncert kolęd
  • Przerwa świąteczna - 23.12.2022r. - 02.01.2023r. (02.01.2023r. -zajęcia opiekuńczo-wychowawcze - dzień dyrektorski),
  • Propozycje ocen za I semestr 2022/2023 (ołówkiem) do 10.01.2023r. 
  • Konsultacje z rodzicami – 12.01.2023r. (czwartek) godz. godz. 16 30 - 17 15(budynek SP ,ul. Wybickiego IV- VIII),
  • Ferie zimowe 16-27.01.2023r.,
  • Ostateczne wystawienie ocen za I semestr 2022/2023 kl. I-VIII do 02.2023r. (wtorek),
  • Rozpoczęcie II semestru 2022/2023 – 02.2023r. (poniedziałek),
  • Wywiadówka -  02.2023r. (środa) - SP I-III, 16.02.2023r. (czwartek) - SP IV-VIII,

  Terminy egzaminów kl. VIII:

  • język polski – 23 maja 2023r.
  • matematyka – 24 maja 2023r.
  • język angielski – 25 maja 2023r.
  Czytaj Więcej o: Termiarz szkolny na najbliższy okres klasy IV - VIII

Banery/Logo

Logo szkoły