Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij Zamknij

Informacje

Zespół Szkół w Subkowach

"Uczyć tak aby uczeń zrozumiał"

Jesienna wyprawa do lasu klasy Ib

      W piątek, 7 października 2022r., wykorzystaliśmy piękną pogodę i udaliśmy się na wycieczkę do subkowskiego lasu. Przed wyjściem przypomnieliśmy sobie o najważniejszych zasadach zachowania obowiązujących w lesie i o tym, że idziemy do niego w charakterze gości. Zaopatrzeni w narzędzia badawcze  (lupy, lornetki) wyruszyliśmy w drogę.

Jak na badaczy przystało, uważnie obserwowaliśmy mijane drzewa i krzewy, uczyliśmy się je rozpoznawać i nazywać. Szczególnie przypatrywaliśmy się mrowiskom, pełzającym owadom oraz znajdowanym grzybom, przy okazji określając, czy są jadalne, czy trujące. Wsłuchiwaliśmy się w odgłosy lasu pamiętając o tym, aby krzykami nie płoszyć zwierząt. Drugie śniadanie, spożywane na leśnej polanie, bardzo nam smakowało. Po trzech godzinach, zadowoleni i pełni wrażeń, wróciliśmy do szkoły.

Banery/Logo

Logo szkoły