Zespół Szkół w Subkowach

Akcja ,,Zbieraj kasztana dla bohatera Jana” w klasach I – III

Wszystko zaczęło się od informacji przekazanej przez panią Magdę, mamę Janka z klasy III b. Dzięki niej dowiedzieliśmy się o zbiórce kasztanów, organizowanej przez Stację Dobrego Czasu w Tczewie, w ramach akcji ,,Zbieraj kasztana dla bohatera Jana”.

Kim jest bohater Jan? To czteroletni, ciężko chory chłopiec, który od momentu narodzin walczy o życie i zdrowie. Jest nieustannie rehabilitowany (nie chodzi, nie mówi), ale pomimo takich przeciwności losu wciąż się nie poddaje. Jasiu zbiera środki na kolejną terapię komórkami macierzystymi, na którą musi polecieć aż do Bangkoku ( Tajlandia, Azja). Koszt takiej terapii to 100 tysięcy złotych.

      Postanowiliśmy pomóc Jasiowi – wzięliśmy udział w akcji zbierania kasztanów. Nasza zbiórka zaczęła się 4 października br. i trwała 2 tygodnie. W tym czasie nie tylko regularnie ,,oczyszczaliśmy” z kasztanów teren wokół szkoły, ale też zbieraliśmy je po lekcjach, w czasie wolnym, np. w swoich miejscach zamieszkania, a nawet w parku w Tczewie. W zbiórkę kasztanów zaangażowały się też osoby dorosłe, szczególnie rodziny uczniów z klasy III b.

Efekty?

  • W naszej szkole zebraliśmy 9 kartonów kasztanów, które trzeba było przewozić do Tczewa aż dwa razy (bagażnik auta okazał się za mały).
  • W Tczewie, w punkcie zbiórki, zebrano 2000 kg kasztanów (w tym jest nasza ,,cegiełka”).
  • Dochód z ich sprzedaży zostanie w całości przeznaczony na leczenie Jasia.
  • Przekonaliśmy się, że pomaganie może sprawiać radość i przyjemność, a przy okazji ratować życie.

Jesteśmy dumni, że dołączyliśmy do drużyny bohatera Jana!

                                                                                                         Uczniowie klas I – III i p. Hania

Więcej informacji na temat Jasia można znaleźć pod linkiem:

www.siepomaga.pl/jasbisztyga