Dzień Życzliwości
30 listopada 2024
Okazywanie życzliwości jest bardzo ważne nie tylko w poszczególne, wyjątkowe dni, ale też na co dzień. Wśród miłych, życzliwych ludzi żyje się przyjemniej i łatwiej. Nawet wielkie troski, problemy stają się lżejsze do zniesienia, jeśli mamy się nimi z kim podzielić.
Dnia 28 listopada uczniowie klas 4-8 brali aktywny udział w Dniu Życzliwości obchodzonym w naszej szkole.
Na holu szkoły znajdowały się stacje, gdzie każdy w radosnej atmosferze mógł uczestniczyć w różnych aktywnościach. Uczniowie m.in. mogli przygotować dla wybranej osoby kartkę życzliwości lub przekazać jej miłe słowo. Istniała możliwość wykonania zdjęcia z rówieśnikiem w ramce, używając kolorowych gadżetów. Odważni zjadali cytrynkę, uśmiechając się.
Wspólnie stworzyliśmy łańcuch życzliwych serc ozdobionych miłymi słowami.
Akcji towarzyszyła wystawa plakatów promujących życzliwość wykonanych przez uczniów wraz z wychowawcami.
Ważne, by uczniowie zapamiętali, aby traktować każdego z szacunkiem i życzliwością każdego dnia.

