Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij Zamknij

Zespół Szkół w Subkowach - Wycieczka klas II do Garczyna i Szymbarka

Informacje

Zespół Szkół w Subkowach

Wycieczka klas II do Garczyna i Szymbarka

29.05.2024r. uczniowie klasy II a i II b wybrały się na wycieczkę autokarową do Garczyna i Szymbarka. W Garczynie na farmie strusi pani przewodnik opowiedziała dzieciom ciekawe informacje o największych ptakach świata-nielotach. Dzieci obejrzały strusie, ich ogromne jaja oraz całą farmę. Następnie uczestnicy wycieczki udali się do  Centrum Edukacji i Promocji Regionu w Szymbarku. Tu czekało na nie wiele atrakcji.

W towarzystwie przewodnika pana Jakuba dzieci zwiedziły unikalne w skali świata obiekty, m.in. Dom Sybiraka, Bunkier TOW „ Gryf Pomorski”, kościółek św. Rafała, Dom Turecki z Adampola - z polskiej wsi w Turcji. Zobaczyli najdłuższą Deskę Świata, która została wpisana do Księgi Rekordów Guinnessa.

Każdy uczestnik wycieczki mógł zasiąść przy Stole Noblisty, zobaczyć z bliska Największy Koncertujący Fortepian Świata. Jedną z najbardziej wyczekiwanych przez wszystkich atrakcji było oczywiście wejście do „ Domu do Góry Nogami”. Na własnej skórze każdy mógł odczuć efekty zaburzenia pracy błędnika. Z dużym zainteresowaniem dzieci wysłuchały kilku bajek w Kaszubskim Świecie Bajek.

Świetną atrakcją były warsztaty wypieku chleba z mąki ziemniaczanej. Każde dziecko swój upieczony chlebek mogło zabrać do degustacji w domu. Po tylu atrakcjach i godzinach wszyscy wygłodniali zasiedli do pysznego obiadku. Po obiedzie był czas na zakup pamiątek, lodów i brykanie na placu zabaw.

Wyjazd z pewnością na długo pozostanie w pamięci.

 

Banery/Logo

Logo szkoły