Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij Zamknij

Informacje

Zespół Szkół w Subkowach

Uczniowie klasy I A w Parku Ewolucji

Dnia 28 maja br. uczniowie klasy Ia udali się do Parku Ewolucji w Sławutówku koło Redy. Uczestnicy poznali dzieje Ziemi od wielkiego wybuchu do świata starożytnego.

Najpierw obejrzeli film w interaktywnym Kinie Prehistorycznym, w czasie którego sympatyczny dinozaur Arnold opowiedział, jak powstała kula ziemska. Kolejnym punktem na trasie zwiedzających była pełna mocnych wrażeń podróż Batyskafem. Następnie uczniowie stanęli oko w oko z największymi prehistorycznymi gadami, czyli dinozaurami, które żyły miliony lat temu na Ziemi. Obejrzeli też “Wystawę Ewolucji Człowieka” przedstawiającą różne gatunki ludzi pierwotnych, od człekokształtnego australopiteka do człowieka rozumnego – homo sapiens. Mogli zobaczyć, jak ludzie w różnych epokach i częściach świata wytwarzali narzędzia, jak polowali oraz jak próbowali zapisywać informacje. Duże wrażenie zrobiła na dzieciach piramida oraz stojący nieopodal sfinks. Wiele radości dostarczył dzieciom także pobyt w Hoplandii i Safari Kids. Po intensywnej zabawie wszyscy odbyli krótką podróż Dino Pociągiem oraz rollercoasterem. Krzyku i radości było co niemiara.  Po pysznym obiedzie przyszedł czas na zakup pamiątek i swobodne zabawy w drewnianych chatkach.
Jak widać na poniższych zdjęciach, atrakcji nie brakowało. Wycieczka była strzałem w 10 – tkę i na pewno na długo pozostanie w naszej pamięci.

Banery/Logo

Logo szkoły