Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij Zamknij

Informacje

Zespół Szkół w Subkowach

"Uczyć tak aby uczeń zrozumiał"

Pasowanie uczniów klas I na czytelnika Gminnej Biblioteki Publicznej

20 września uczniowie klas Ia i Ib gościli w Gminnej Bibliotece Publicznej w Subkowach. Celem wizyty było zachęcenie najmłodszych do wypożyczania książek i systematycznego rozwijania umiejętności czytania. Pasowanie na czytelnika to oficjalne przyjęcie do grona czytelników biblioteki. Zanim jednak uczniowie złożyli przyrzeczenie, zostali zapoznani z księgozbiorem biblioteki oraz kodeksem czytelnika. Następnie dzieci wzięły udział w  quizie, wykazując się świetną znajomością bajkowych postaci. Po takim wprowadzeniu uczniowie złożyli uroczyste przyrzeczenie, a następnie każdy z nich otrzymał pamiątkową odznakę.

Już jako czytelnicy  wszyscy ,,podpisali się’’ odciskając swój palec pod tekstem kodeksu biblioteki.

Na zakończenie wizyty, uczniów  czekała jeszcze jedna niespodzianka – prezentacja w teatrze Kamishibai bajki pt. ,,Czerwony Kapturek”,  której wszyscy wysłuchali z wielkim zainteresowaniem.

Mamy nadzieję, że po dzisiejszej wizycie Biblioteka Gminna zyskała nowych miłośników książek.

Banery/Logo

Logo szkoły