Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij Zamknij

Informacje

Zespół Szkół w Subkowach

Wizyta strażaków w przedszkolu

We wtorek, 5 maja,  nasze przedszkole odwiedzili strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej w  Subkowach, aby zapoznać nas z tajnikami swojej pracy. Zaprezentowali całe wyposażenie wozu strażackiego, dzieci mogły z bliska oglądać wóz strażacki i sprzęt pożarniczy, wysłuchały również opowieści o trudnej i niebezpiecznej pracy strażaka, dowiedziały się także, w jakich okolicznościach można wezwać Straż Pożarną, że strażacy nie tylko gaszą pożary, ale również są wzywani do wypadków samochodowych, ratują zwierzęta, pomagają przy powodzi. Przy okazji utrwaliły sobie numer alarmowy – 112. Przez chwilę wszyscy uczestnicy mogli poczuć się, jak  prawdziwi  strażacy, przymierzając hełm, czy wsiadając do wozu strażackiego. Jednak największą atrakcją było trzymanie węża strażackiego, z którego można było lać wodę. Po tym spotkaniu nie tylko chłopcy stwierdzili, że w przyszłości chcieliby zostać strażakami.  Na koniec dzieci  gorąco  podziękowały strażakom za miłe i pouczające  spotkanie, które z całą pewnością na długo pozostanie w pamięci.

Banery/Logo

Logo szkoły