Aktualności przedszkolne

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF

Artykuły

Dzień Babci i Dziadka w Przedszkolu

Przejdź do - Dzień Babci i Dziadka w Przedszkolu

Przedszkolaki  świętowały Dzień Babci i Dziadka. Niestety nie mogły zaprosić dziadków na występ artystyczny, tak jak to bywało co roku. Dlatego nauczycielki przez cały tydzień prowadziły zajęcia dotyczące babć i dziadków, wykonywały z dziećmi prace plastyczne związane z tematem, śpiewały piosenki. Dzieci wykonały laurki dla ukochanych dziadków różnymi technikami plastycznymi. Grupa 4- latków przygotowała małe prezenciki, a grupa 5- latków krótki występ artystyczny, który został nagrany specjalnie dla dziadków. Chociaż w taki sposób przedszkolaki mogły podziękować dziadkom za ich miłość i dobre serce.

25 stycznia 2021

Dzień Babci i Dzień Dziadka inny, niż zwykle, ale ciągle tak samo wyjątkowy...

Przejdź do - Dzień Babci i Dzień Dziadka inny, niż zwykle, ale ciągle tak samo wyjątkowy...
Dn. 22.01 dzieci z grupy 0A i 0B postanowiły przygotować niespodziankę dla bardzo ważnych w swoim życiu osób, którymi bez wątpienia są ich Babcie oraz Dziadkowie.

 W tym roku ze względu na pandemię nie mogliśmy zaprezentować występu „na żywo", jednak postanowiliśmy zrobić to tak, jak jest możliwe – w formie filmiku.

 Cały tydzień rozmawialiśmy o tym, dlaczego Babcie i Dziadkowie pełnią tak ważną rolę w życiu dzieci oraz Nas – dorosłych oraz uczyliśmy się piosenki na „występ –niespodziankę."

 Udało się! Dzieci przyszły ubrane odświętnie, a na nagranym dla dziadków filmiku złożyły życzenia oraz pięknie wykonały „Piosenkę dla Babci i dla Dziadka."

 Link do filmiku został rozesłany przez wychowawców do rodziców, którzy zobowiązali się do tego, by pokazać go każdej babci i każdemu dziadkowi.

 Kochane Babcie, Kochani Dziadkowie – ŻYJCIE NAM STO LAT!

 
25 stycznia 2021

Kolorowy Dzień w przedszkolu

Przejdź do - Kolorowy Dzień w przedszkolu

Jak co roku odbył się w naszym przedszkolu KOLOROWY DZIEŃ, który związany jest z nadejściem nowej pory roku. Wszystkie przedszkolaki witały zimę ubrane na biało. Dzieci rozwiązywały zagadki związane z nową porą roku, wspólnie wykonywały prace zimowe w różnych technikach plastycznych, brały udział w zabawach i grach. Jedyne, czego zabrakło to śniegu, gdyż pogoda na zewnątrz bardziej przypominała jesień niż zimę.

23 grudnia 2020

Fabryka Elfów u pięciolatków

Przejdź do - Fabryka Elfów u pięciolatków

Po raz pierwszy w naszym przedszkolu miałam okazję przygotować dla dzieci „Fabrykę Elfów”. Wszystkie 5-latki ubrane w kolorach Elfów (czerwonym i zielonym) dzielnie pracowały przy wszystkich przygotowanych stanowiskach. Było: ozdabianie pierników, pakowanie prezentów, wykonywanie łańcucha na choinkę, tworzenie wianka świątecznego oraz zabawy matematyczne. Każdy dzielnie pracował i starał się wykonywać zadania bardzo starannie. Myślę, że to przedsięwzięcie można uznać za udane.   

22 grudnia 2020

Wigilia w przedszkolu

Przejdź do - Wigilia w przedszkolu

Tego dnia wszystkie dzieci ubrane w strój odświętny brały udział w przygotowanej Wigilii przedszkolnej. Pani Dyrektor złożyła wszystkim życzenia świąteczne. Przy specjalnie przygotowanych stołach dzieci jadły potrawy takie jak barszcz,  paszteciki, a nawet słodki poczęstunek. Po pysznym jedzeniu było to, na co dzieci czekały najbardziej ……. oczywiście prezenty. Dzieci szczęśliwe odbierały swój upominek, który przyniósł prawdziwy Mikołaj. Dodatkowo każda grupa otrzymała nowe zabawki i gry do przedszkola, a rodzice prezenciki od pracowników przedszkola.  

22 grudnia 2020

Dzień Anioła

Przejdź do - Dzień Anioła

Pierwszy raz w naszym przedszkolu obchodziliśmy Dzień Anioła. Wszystkie dzieci przebrane za aniołki, uczestniczyły we wszelkiego rodzaju zabawach organizowanych przez nauczycielki. Mogły zobaczyć różne aniołki na obrazkach, układały puzzle anielskie, brały udział w zabawach ruchowych, a także pracach plastycznych. To był naprawdę anielski dzień – wszystkie przedszkolaki były bardzo grzeczne „jak aniołki”.

7 grudnia 2020

Mikołajki

Przejdź do - Mikołajki

Tego dnia wszystkie przedszkolaki zaopatrzone w czapkę Mikołaja czekały na prawdziwego Mikołaja, a właściwie na prezenty. Ustawiły czyste buty i czekały, czekały, czekały aż się stało. Niestety Mikołaja nie zobaczyły, ale za to prezenty otrzymały wszystkie dzieci. Radości było bardzo wiele. Oprócz prezentów, cały dzień tematem przewodnim były Mikołajki. Były: zabawy, piosenki, a nawet prace plastyczne.

7 grudnia 2020

Andrzejki w przedszkolu

Przejdź do - Andrzejki w przedszkolu

Dzieci na ten dzień czekały z niecierpliwością, ponieważ mogły założyć specjalnie przygotowane na tą okazję przez rodziców stroje. Były wróżki, koty, czarodzieje, czarownic i inne. Sala przedszkolna została przygotowana na tę uroczystość – dekoracje andrzejkowe (balony, duszki, nietoperze, czarownice, klucze, świece) wprowadziły nas w tajemniczy nastrój. Głównym elementem spotkania były wróżby oraz wspólna zabawa przy muzyce. Był także słodki poczęstunek dla wszystkich przedszkolaków.

1 grudnia 2020

Dzień Kredki

Przejdź do - Dzień Kredki

Po raz pierwszy w naszym przedszkolu obchodziliśmy Dzień Kredki. Każda grupa brała udział w przygotowanych przez nauczycielki zabawach związanych z kredkami. Było segregowanie kredek według różnych kryteriów, zabawy ruchowe z kredkami, film „Jak powstają kredki”, zabawa przy piosence „Kolorowe kredki”. Dzieci wykonywały także swoją książeczkę o kredkach. Myślę, że dzień ten był pełen radości i dobrej zabawy.

30 listopada 2020

Dzień Postaci z Bajek

Przejdź do - Dzień Postaci z Bajek

W tym dniu wszystkie przedszkolaki zachwycały pięknymi bajkowymi strojami. Wszystkie zabawy zorganizowane przez nauczycielki dotyczyły bajek. Była także zabawa przy muzyce i przedstawienie w wykonaniu Pań. Dzieci chętnie uczestniczyły we wszystkich zadaniach i zabawach z uśmiechem na twarzy. Było wiele radości i dużo pracy. Myślę, że dzień ten na długo zapadnie przedszkolakom w pamięci.

 

18 listopada 2020

Pasowanie na Przedszkolaka

Przejdź do - Pasowanie na Przedszkolaka

30 października 2020 roku  inaczej niż zwykle odbyło się w przedszkolu Pasowanie na Przedszkolaka lub Starszaka. Każda grupa w swojej Sali zaprezentowała umiejętności przed panią Dyrektor. Były wiersze, piosenki, a nawet zadania dla przedszkolaków. Niestety w tym roku bez udziału rodziców. Przedszkolaki otrzymały dyplomy, upominki i był nawet słodki poczęstunek. Myślę, że ten dzień można uznać za udany, a przedszkolaki dały z siebie naprawdę wszystko.

10 listopada 2020

Projekt czytelniczy „Mały miś w świecie wielkiej literatury” u 5-latków

Przejdź do - Projekt czytelniczy „Mały miś w świecie wielkiej literatury” u 5-latków

W grupie 5-latków pojawił się gość – miś, który miał zarazić dzieci miłością do czytania książek. Dzieci wysłuchały listu od misia i nadały mu imię „Kruszynka”. Wykonały razem z rodzicami w domu „Przedszkolną książeczkę dziecięcych hitów”, w której rodzice zapisali tytuł ulubionej książki dziecka, najciekawszy moment w książce i pomogli w wykonaniu ilustracji do książki. Dzieci z zaciekawieniem opowiadały o swoich książkach. Dziękujemy rodzicom za zaangażowanie.

10 listopada 2020