Aktualności przedszkolne

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF

Artykuły

Andrzejki w przedszkolu

Przejdź do - Andrzejki w przedszkolu

Dzieci na ten dzień czekały z niecierpliwością, ponieważ mogły założyć specjalnie przygotowane na tą okazję przez rodziców stroje. Były wróżki, koty, czarodzieje, czarownice i inne. Sala przedszkolna została przygotowana na tę uroczystość – dekoracje andrzejkowe (balony, duszki, nietoperze, czarownice, klucze, świece) wprowadziły nas w tajemniczy nastrój. Głównym elementem spotkania były wróżby oraz wspólna zabawa przy muzyce. Na zakończenie odbył się poczęstunek. Dzieci mogły skosztować własnoręcznie wykonane ciastka i babeczki.

 

4 grudnia 2018

Świętujemy odzyskanie niepodległości przez Polskę

Przejdź do - Świętujemy odzyskanie niepodległości przez Polskę

Nasze przedszkole także świętowało 100 lat odzyskania niepodległości. Pomimo, że tematy o historii Polski są trudne do zrozumienia dla przedszkolaków, nauczycielki starały się  jak najbardziej je przedszkolakom przybliżyć. Dzieci przez cały tydzień wykonywały prace plastyczne dotyczące naszego kraju, słuchały wierszy i piosenek patriotycznych. Natomiast w piątek (09.11) wszystkie przedszkolaki i pracownicy przedszkola przyszli ubrani w kolorach biało – czerwonych, aby jeszcze bardziej uczcić tak ważne wydarzenie. Nawet na obiad było danie biało – czerwone!

4 grudnia 2018

Pasowanie na Przedszkolaka

Przejdź do - Pasowanie na Przedszkolaka

24 października  w Domu Kultury w Subkowach odbyła się uroczystość Pasowania na Przedszkolaka lub Starszaka dzieci uczęszczających do przedszkola. Dzień bardzo ważny dla wszystkich dzieci, a szczególnie tych, które we wrześniu po raz pierwszy rozpoczęły swoją „przygodę” z przedszkolem. Wszystkie dzieci wspólnie recytowały wiersze i śpiewały piosenki. Pasowania dokonała Pani Dyrektor specjalnie przygotowanym ołówkiem..

4 grudnia 2018
Czytaj więcej o: Pasowanie na Przedszkolaka

Kolorowy dzień w przedszkolu

Przejdź do - Kolorowy dzień w przedszkolu

4 września odbył się w naszym przedszkolu KOLOROWY DZIEŃ, który związany jest z nadejściem nowej pory roku. Wszystkie przedszkolaki witały jesień ubrane w kolorach jesiennych (czerwonym, brązowym, pomarańczowym, żółtym). Wybraliśmy się także wspólnie z dziećmi z „zerówek” na wycieczkę pieszą do lasu. Szukaliśmy oznak jesieni, zbieraliśmy dary jesieni (kasztany, żołędzie, szyszki, kolorowe liście), a także rozmawialiśmy o prawidłowym zachowaniu w lesie. Po powrocie do przedszkola dzieci brały udział w zabawach związanych z jesienią.

 

4 października 2018

Festyn integracyjny "Święto pieczonego ziemniaka"

Przejdź do - Festyn integracyjny "Święto pieczonego ziemniaka"

27 września spotkaliśmy się z rodzicami i ich dziećmi w ogrodzie przedszkolnym na festynie integracyjnym. Pierwszym punktem spotkania było rozstrzygnięcie konkursu rodzinnego na „KUKIEŁKĘ Z WARZYW”  - zwycięzcy otrzymali dyplom i upominek. Dzieci brały udział w przygotowanych dla nich zabawach: wykopki, sadzenie ziemniaków, stempelki z ziemniaków, rzut do celu ziemniakiem, slalom z ziemniakiem i inne.

4 października 2018
Czytaj więcej o: Festyn integracyjny "Święto pieczonego ziemniaka"