Aktualności przedszkolne

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF

Artykuły

Warsztaty w Domu Kultury w Subkowach

Przejdź do - Warsztaty w Domu Kultury w Subkowach

Każda z grup przedszkolnych uczestniczyła w warsztatach zorganizowanych przez Dom Kultury w Subkowach. Dzieci wykonywały pod okiem pań skrzata ze skarpetki. Praca sprawiła dzieciom wiele radości, a efekt końcowy był naprawdę imponujący.

12 grudnia 2019

Mikołajki

Przejdź do - Mikołajki

Był to długo oczekiwany przez dzieci dzień. Od samego rana pytały o Mikołaja i prezenty. Każde dziecko przyniosło do przedszkola czapkę Mikołaja, aby podkreślić charakter tego dnia. Dzieci postawiły na parapecie buty i czekały na prezenty. Prezenty pojawiły się w butach w najbardziej nieoczekiwanym momencie.

12 grudnia 2019

Andrzejki w przedszkolu

Przejdź do - Andrzejki w przedszkolu

Dzieci na ten dzień czekały z niecierpliwością, ponieważ mogły założyć specjalnie przygotowane na tą okazję przez rodziców stroje. Były wróżki, koty, czarodzieje, czarownic i inne. Sala przedszkolna została przygotowana na tę uroczystość – dekoracje andrzejkowe (balony, duszki, nietoperze, czarownice, klucze, świece) wprowadziły nas w tajemniczy nastrój. Głównym elementem spotkania były wróżby oraz wspólna zabawa przy muzyce. Został rozwiązany również konkurs na rodzinny „Lampion andrzejkowy”. Zwycięzcom serdecznie gratulujemy.

 

3 grudnia 2019

Dzień Pluszowego Misia

Przejdź do - Dzień Pluszowego Misia

25 listopada obchodziliśmy w naszym przedszkolu Dzień Pluszowego Misia. Wszystkie dzieci przyniosły z domu ukochane misie, o których opowiadały, tańczyły z nimi i bawiły w rytm muzyki dotyczącej misiów. Dowiedziały się, skąd pochodzą pluszowe misie, rozwiązywały zagadki, uczestniczyły w zabawach. Dzień ten był pełen radości, a dzieci były bardzo zaangażowane we wszystkie zadania.

3 grudnia 2019

"Poczytaj mi..."

Przejdź do - "Poczytaj mi..."

Jak co roku przeprowadziliśmy w przedszkolu akcję „Poczytaj mi …”. Jednak tym razem przedszkolakom czytali przedstawiciele różnych instytucji. Była pani higienistka, pani pracująca w Urzędzie Gminy w Subkowach oraz pani z Gminnej Biblioteki. Wszystkie te panie poświęciły swój czas na czytanie dzieciom bajek, za co bardzo dziękujemy. Dzieci z uwagą słuchały i chętnie odpowiadały na pytania zadawane przez panie dotyczące treści przeczytanego tekstu.

3 grudnia 2019

Dorośli czytają bajki dzieciom

Przejdź do - Dorośli czytają bajki dzieciom
Czytanie bajek w przedszkolu przez zaproszonych gości to wspaniały moment na włączenie naszego środowiska do życia przedszkolnego i spotkanie z dziećmi. Dn. 25 i 26 listopada odwiedziły nasze "zerówki" panie: Pani Dyrektor z Gminnej Biblioteki Publicznej w Subkowach oraz higienistka szkolna Pani Grażyna Skonczylas. Po wysłuchaniu bajek dzieci wspólnie dokonały oceny postępowania bohaterów. Za wysłuchanie bajek w skupieniu dzieci otrzymały od naszych gości drobny, słodki upominek - ciasteczko "Lubisia" oraz zostały zaproszone do udziału w konkursie czytelniczym organizowanym przez Gminną Bibliotekę Publiczną w Subkowach.
Paniom serdecznie dziękujemy za wspaniałe wizyty! :)
3 grudnia 2019

Andrzejki w grupach sześciolatków

Przejdź do - Andrzejki w grupach sześciolatków
W miniony piątek (29.11.2019 r.) nasze 5-6 latki przeniosły się w magiczny świat wróżb i zabaw andrzejkowych. Dzieci mogły "poznać swoją przyszłość" - tą bliską ("Co dostaną od Gwiazdora?") i tą daleką - "Kim będą w przyszłości?"
Wśród atmosfery tańca i zabawy znalazł się również czas na słodki poczęstunek. Ten magiczny dzień był również okazją do zapoznania się z tradycją wróżb andrzejkowych na Kociewiu oraz integracją obu grup 0A i 0B.

 

3 grudnia 2019

Dzień Postaci z Bajek

Przejdź do - Dzień Postaci z Bajek

13 listopada w przedszkolu odbył się Dzień Postaci z Bajek. Tym razem przebrane były nauczycielki z każdej grupy, aby uatrakcyjnić dzieciom zajęcia. Zabawy dotyczyły różnych postaci bajkowych. Przedszkolaki mogły się wcielić w postać Kopciuszka przebierająć groch z fasolą, szukały zagubionego pantofelka, układały puzzle, odgadywały zagadki, a także słuchały przedstawienia teatralnego w wykonaniu nauczycielki. Wykonywały również prace plastyczne różnymi technikami związane z postaciami z bajek. Dzień upłynął w miłej, a jednocześnie magicznej bajkowej atmosferze.

 

25 listopada 2019

Pasowanie na przedszkolaka

Przejdź do - Pasowanie na przedszkolaka

W Domu Kultury w Subkowach odbyła się uroczystość Pasowania na Przedszkolaka lub Starszaka dzieci uczęszczających do przedszkola. Dzień bardzo ważny dla wszystkich dzieci, a szczególnie tych, które we wrześniu po raz pierwszy rozpoczęły swoją „przygodę” z przedszkolem. Wszystkie dzieci wspólnie recytowały wiersze i śpiewały piosenki. Pasowania dokonała Pani Dyrektor specjalnie przygotowanym ołówkiem. 

Po Pasowaniu dzieci otrzymały dyplomy oraz „kuferek obfitości” zapełniony słodyczami. Po części oficjalnej odbył się słodki poczęstunek.

Był to dzień pełen wrażeń dla wszystkich dzieci, ponieważ po raz pierwszy w tym roku szkolnym występowały na scenie i recytowały wiersze przez mikrofon. Jednak ten występ najbardziej przeżywali rodzice, którzy zawsze wspierają swoje dzieci i cieszą się z ich najmniejszych sukcesów.

28 października 2019

Spotkanie z ratownikiem medycznym

Przejdź do - Spotkanie z ratownikiem medycznym
Dn. 09.10.2019 r. gościliśmy w gr. 0A i OB ratownika medycznego z gdańskiego szpitala "Copernius" -
p. Radosława Sarkowicza. Na początku dzieci miały okazję obejrzeć strój ratownika, wyposażenie, sprzęt ratujący życie. Następnie pan Radek przekazał dzieciom bardzo ważne informacje na temat udzielania pierwszej pomocy; w jaki sposób pomagamy poszkodowanemu zanim przyjedzie pogotowie ratunkowe. Dzieci dowiedziały się również, jak należy sprawdzać przytomność osoby oraz w jaki sposób wzywać pomoc, czyli jak rozmawiać przez telefon z dyspozytorem. Wszystkie dzieci doskonale pamiętały też numery alarmowe (999, 998, 997, 112) oraz sytuacje, w których należy z nich korzystać.
Podczas tego spotkania sześciolatki nauczyły się wielu ważnych rzeczy, które w przyszłości być może przyczynią się do uratowania komuś życia.
DZIĘKUJEMY!
To była dla nas wszystkich bardzo cenna lekcja.
 

 

10 października 2019

Zajęcia otwarte w grupach sześciolatków

Przejdź do - Zajęcia otwarte w grupach sześciolatków
Dn. 04.10.2019 r. w salach grup sześciolatków (OA i Ob) odbyły się zajęcia otwarte z rodzicami pt: "Pomysłowe warzywa." W zajęciach uczestniczyli rodzice naszych 5-6 latków, którzy nie tylko obserwowali poczynania swoich pociech, ale również wykazując dużą inwencję twórczą i kreatywność, wykonali wspólnie z dziećmi piękne kukiełki warzywno - owocowe. Przed przystąpieniem do wspólnej pracy dzieci rozwiązywały zagadki słowne, dotykowe, węchowe i smakowe oraz uczestniczyły w zabawie ruchowej "Sałatka warzywna." Okazało się, że nasi przedszkolacy doskonale poradzili sobie z rozwiązywaniem zagadek, jednocześnie wykazując się dużą wiedzą o naszych zmysłach i narządach, którymi je odbieramy. Następnie wszystkie dzieci przystąpiły do wspólnego działania z rodzicami. Efektem ich pracy były bardzo pomysłowe kukiełki - stworki. Inwencja, kreatywność i pomysłowość wykonawców zasługują na piątkę z plusem! :)
Dziękujemy Naszym Rodzicom za wspólną zabawę i mile spędzony czas!!! :)

 

7 października 2019

Spotkanie z dietetykiem

Przejdź do - Spotkanie z dietetykiem
W dniu 01.10.2019 r. w grupie 0A i 0B odbyły się zajęcia z panią dietetyk. Pani Agnieszka wyjaśniła dzieciom, na czym polega jej praca. Podczas spotkania dzieci dowiedziały się, w jaki sposób żywność wpływa na nasze zdrowie i codzienne funkcjonowanie.
Tłumaczyła, dlaczego należy ograniczać słodycze i słodkie napoje, a zwiększyć spożycie warzyw i owoców. Wyjaśniła również dzieciom w oparciu o ilustracje, że oprócz dobrego żywienia bardzo ważna jest aktywność fizyczna. Pani dietetyk w ciekawej formie przedstawiła dzieciom piramidę żywności. Omówiła produkty żywnościowe na kolejnych piętrach piramidy - od tych najzdrowszych i najbardziej wartościowych, po te, które w odżywianiu powinny się znaleźć w niewielkich ilościach. Dzieci brały też aktywny udział w zajęciach. Rozwiązywały postawione przed nimi zadania, brały udział w przygotowaniu zdrowego, naturalnego soku pomarańczowo - mandarynkowego oraz uczestniczyły w jego degustacji. Wszystkim bardzo smakowała woda owocowa, która oprócz walorów smakowych zawierała mnóstwo witamin. Na zakończenie zajęć dzieci otrzymały pamiątkę - Piramidę Zdrowego Żywienia.
Serdecznie dziękujemy pani dietetyk za zajęcia poświęcone zdrowemu odżywianiu.

 

2 października 2019