Aktualności przedszkolne

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF

Artykuły

Światowy Dzień Świadomości Autyzmu

Przejdź do - Światowy Dzień Świadomości Autyzmu

ŚWIATOWY DZIEŃ ŚWIADOMOŚCI AUTYZMU już za nami, ale to nie znaczy, że o nim zapominamy. Dziękujemy wszystkim za Wasze zaangażowanie w akcję Bądźmy Niebiescy. Zamieszczamy Wasze prace poniżej :)

Przed Nami kolejne konkursy. Pamiętajcie, zaglądajcie tutaj częściej, aby nic Was nie ominęło :)

3 kwietnia 2020

KONKURS

Ogłaszamy rodzinny konkurs plastyczny WIOSNA.

Wszystkie informacje w linku, po kliknięciu w tytuł wiadomości.

 

2 kwietnia 2020

2 kwietnia bądźmy niebiescy!

We wtorek, 2 kwietnia 2020 r. przypada Światowy Dzień Świadomości Autyzmu. Tym dniem  rozpoczyna się  Miesiąc Wiedzy na temat Autyzmu. Informacje na ten temat i zadania dostępne są po kliknięciu w tytuł tej wiadomości.

1 kwietnia 2020

Kochani Rodzice! :)

Przejdź do - Kochani Rodzice! :)

  Żałujemy, że możemy spotkać się z Państwem wyłącznie taką drogą. Rozumiemy, że jest to trudny czas dla Państwa rodzin. 

Mając na uwadze dobro dzieci i ich rozwój, a także żeby odciążyć rodziców i opiekunów, pragniemy codziennie się z nimi spotkać. Subkowskie Przedszkolaki to żywe srebra, co do tego  nie ma wątpliwości !!! W obecnej sytuacji domyślamy się, jak trudno je utrzymać w domu np. bez wychodzenia na plac zabaw, czy rower :).

            Subkowska Kadra rusza z malutką pomocą! Będziemy dzielić się z Państwem pomysłami na wspólną zabawę. Będą to przepisy na masy plastyczne, eksperymenty, czy gry z materiałów, które znajdą państwo bez wychodzenia z domu!

            Zachęcamy do nauki w domowym zaciszu. Zapraszamy do zaglądania na stronę www.zssubkowy.pl - zakładka Zdalne nauczanie i Aktualności przedszkolne.


Przedszkolacy! :)

            Nasze Przedszkole jest bardzo puste i smutne bez Was. Zabawki nie mogą doczekać się Waszego powrotu. Pluszaki tęsknią za wspólną zabawą, a książki chcą otworzyźć swoje kartki by opowiedzieć ciekawe historie. Tęsknimy przede wszystkim My – wszystkie Wasze Panie. Mamy nadzieję, że ta trudna sytuacja szybko się zakończy i wspólnie wypełnimy nasze sale swoją obecnością.

W imieniu całej Subkowskiej Kadry pozdrawiamy i życzymy zdrowia!

 

24 marca 2020

Szanowni Rodzice!

Wiadomo już, że do Świąt Wielkanocnych nie zobaczymy się w Przedszkolu. Bardzo troszczymy się o Wasze dzieci, jak i o Was drodzy Rodzice.

Dołożymy wszelkich starań, żeby wzajemnie wspierać się i szukać rozwiązań, jeżeli wystąpią sytuacje problemowe.

Na stronie www.zssubkowy.pl w zakładce Zdalne nauczanie nauczyciele przedszkola będą zamieszczać propozycje zadań do wykonania przez dzieci w domu. Możecie Państwo z nich skorzystać. Proszę zaglądać też do zakładki Aktualności przedszkolne, jestem pewna, że nauczyciele wymyślą ciekawy sposób, żeby kontaktować się z dziećmi.

Na stronie pojawi się też Wirtualny Gabinet Pedagoga, z informacjami, jak radzić sobie w tym trudnym dla nas czasie. Zachęcam do czytania, jak również do kontaktu z pedagogiem.

Życzę wszystkim zdrowia, spokoju i wytrwałości.

Bożena Wysocka

wicedyrektor

23 marca 2020

Warsztaty pszczelarskie w przedszkolu

Przejdź do - Warsztaty pszczelarskie w przedszkolu

26 lutego nasze przedszkole odwiedził specjalnie zaproszony gość, który prowadził z dziećmi warsztaty pszczelarskie. Zaczęły się one od opowiadania pszczelarza na temat jego pracy oraz przekazania dzieciom ciekawych informacji o pszczołach. Następnie dzieci mogły zobaczyć żywe okazy pszczół przywiezione na to spotkanie. Każdy przedszkolak mógł przymierzyć strój bartnika i pszczelarza oraz zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie.    

28 lutego 2020

Wizyta w Hospicjum w Tczewie

Przejdź do - Wizyta w Hospicjum w Tczewie

24 lutego grupa  przedszkolakówi wraz z nauczycielką odwiedziła tczewskie hospicjum. Zaprezentowały przed pacjentami i pracownikami szpitala krótki program artystyczny związany z obecną porą roku – przedstawienie pt: „Zima”. W podziękowaniu za przybycie dzieci otrzymały słodki upominek, a ich występ został nagrodzony gromkimi brawami.

28 lutego 2020

Wyjazd do Tczewa

Przejdź do - Wyjazd do Tczewa
19.02.2020 r. nasze 5-6 latki uczestniczyły w wycieczce do Stacji Dobrego Czasu w Tczewie. Grupa 0A miała okazję uczestniczyć w warsztatach, dzięki którym poznały bliżej zawód chemika.
Miały one okazję odkryć nowe zjawiska, przeprowadzić samodzielnie eksperyment i doświadczenia zgodnie z instrukcjami prowadzącego. Grupa 0B uczestniczyła w zajęciach z robotyki - dzieci poznały małego, inteligentnego robota, którego mogły programować samodzielnie tak, by wykonał on ich zadania. Na końcu roboty zaprogramowane przez dzieci zagrały mecz piłkarski. Było super!
25 lutego 2020

Tydzień Kociewia w grupach 0 A i 0 B

Przejdź do -  Tydzień Kociewia w grupach 0 A i 0 B
W ubiegłym tygodniu w grupach sześciolatków rozmawialiśmy o naszym regionie - Kociewiu.
Dowiedzieliśmy się wielu ciekawych informacji na temat tego regionu. Poznaliśmy gwarę, muzykę, kulturę i dawne tradycje oraz obyczaje kociewskie. Wysłuchaliśmy Hymnu Kociewskiego oraz bawiliśmy się w dawne zabawy dziecięce naszych dziadków. Gościliśmy również panie: Alicję Brzozowską z Gminnej Biblioteki Publicznej w Subkowach i Agnieszkę Czachorowską, które w bardzo ciekawy sposób opowiedziały o strojach regionalnych, gwarze i kuchni kociewskiej. Dzieci miały okazję skosztować przysmaków z dawnych czasów na Kociewiu - słodkich racuszków.
Na zakończenie Tygodnia Kociewia zrobiliśmy pracę plastyczną, która polegała na ubraniu Kociewianki Marysi i Kociewiaka Franka.
25 lutego 2020

Dzień Babci i Dziadka

Przejdź do - Dzień Babci i Dziadka

14 lutego w Domu Kultury w Subkowach odbyła się uroczystość z okazji Dnia Babci i Dziadka. Przedszkolaki na tę uroczystość zaprosiły dziadków, a nawet pradziadków. Spotkanie rozpoczęło się występem dzieci przygotowanym specjalnie dla babć i dziadków (recytacja wierszy i śpiewanie piosenek). Nasi mali aktorzy za występ zostali nagrodzeni głośnymi brawami. Po występie dzieci obdarowały dziadków własnoręcznie przygotowanymi laurkami i upominkami. Wszyscy przybyli goście mogli skorzystać z poczęstunku przygotowanego przez rodziców naszych przedszkolaków.

18 lutego 2020

Pieczemy babeczki

Przejdź do - Pieczemy babeczki

12 lutego grupa 5 – latków piekła babeczki czekoladowe. Krok po kroku dzieci pomagały w przygotowaniu masy (wsypywały kolejne składniki, mieszały). Wszystko wykonywały z bardzo wielkim zaangażowaniem. A najlepsze było na końcu – zjedzenie tych pysznych babeczek. Mniam, mniam ……

18 lutego 2020

Wyjazd do Teatru Muzycznego w Gdyni

Przejdź do - Wyjazd do Teatru Muzycznego w Gdyni

5 lutego wybraliśmy się z naszymi przedszkolakami do Teatru Muzycznego w Gdyni na spektaktl muzyczny „Brzechwa dla dzieci”. Dzieci bardzo aktywnie uczestniczyły w występie aktorów i uważnie słuchały, o czym opowiadają. Po przedstawieniu udaliśmy się na spacer nad morze poobserwować fale oraz ptaki. Pogoda była słoneczna, tak więc spacerowało się bardzo przyjemnie. Wracając do przedszkola widać było zmęczenie na twarzach, szczególnie tych najmłodszych przedszkolaków, które w autobusie zasnęły. 

11 lutego 2020