Aktualności przedszkolne

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF

Artykuły

Dzień Babci i Dziadka na Balu Karnawałowym

Przejdź do - Dzień Babci i Dziadka na Balu Karnawałowym

28 stycznia w Domu Kultury w Subkowach odbył się Bal Karnawałowy połączony z Dniem Babci i Dziadka. Była to uroczystość dla dzieci przedszkolnych oraz zaproszonych gości – babć i dziadków przedszkolaków. Biletem wstępu na tą uroczystość było przebranie karnawałowe. Wspaniałymi strojami zachwycały wszystkie dzieci, ale również niektórzy dziadkowie. Spotkanie rozpoczęło się odśpiewaniem piosenki dla babci i dziadka oraz wręczeniem dziadkom kalendarzy, przygotowanych przez przedszkole specjalnie na tą uroczystość.

2 lutego 2019
Czytaj więcej o: Dzień Babci i Dziadka na Balu Karnawałowym

Jasełka i wigilia przedszkolaków

Przejdź do - Jasełka i wigilia przedszkolaków

Od dawna wiadomo, że Święta Bożego Narodzenia to święta niezwykle rodzinne, przebiegające w ciepłej i miłej atmosferze. Aby oddać nastrój zbliżających się Świąt w Domu Kultury w Subkowach odbyła się uroczystość z udziałem dzieci i ich rodziców. Podczas spotkania przedstawiona została biblijna historia narodzin Chrystusa – „Jasełka”, w której główną rolę odgrywali rodzice naszych przedszkolaków. Występ rodziców był niespodzianką przygotowaną dla wszystkich uczestników spotkania. Po występie aktorzy zostali nagrodzeni gromkimi brawami. Podczas występu rodziców wszystkie przedszkolaki przebrane za aniołki śpiewały znane kolędy i pastorałki.

7 stycznia 2019
Czytaj więcej o: Jasełka i wigilia przedszkolaków

GWIZDY przedszkolaków w Pelplinie

Przejdź do - GWIZDY przedszkolaków w Pelplinie

16 grudnia br. w krużgankach katedralnych w Pelplinie, podczas tradycyjnego jarmarku świątecznego wystąpiły dzieci z Przedszkola Samorządowego w Subkowach. Wraz z zespołem regionalnym Subkowiaki zaprezentowały  fragmenty kociewskich GWIZDÓW, czyli tradycyjnego obrzędu kolędniczego zwiastującego nadejście Bożego Narodzenia.

W programie znalazły się teksty w języku kociewskim oraz  kociewskie kolędy.

Program został także wykorzystany podczas zajęć w przedszkolu, dzięki czemu wszystkie dzieci mogły się zapoznać z tradycjami naszego regionu czasu Adwentu i Bożego Narodzenia.

28 grudnia 2018

Andrzejki w przedszkolu

Przejdź do - Andrzejki w przedszkolu

Dzieci na ten dzień czekały z niecierpliwością, ponieważ mogły założyć specjalnie przygotowane na tą okazję przez rodziców stroje. Były wróżki, koty, czarodzieje, czarownice i inne. Sala przedszkolna została przygotowana na tę uroczystość – dekoracje andrzejkowe (balony, duszki, nietoperze, czarownice, klucze, świece) wprowadziły nas w tajemniczy nastrój. Głównym elementem spotkania były wróżby oraz wspólna zabawa przy muzyce. Na zakończenie odbył się poczęstunek. Dzieci mogły skosztować własnoręcznie wykonane ciastka i babeczki.

 

4 grudnia 2018

Świętujemy odzyskanie niepodległości przez Polskę

Przejdź do - Świętujemy odzyskanie niepodległości przez Polskę

Nasze przedszkole także świętowało 100 lat odzyskania niepodległości. Pomimo, że tematy o historii Polski są trudne do zrozumienia dla przedszkolaków, nauczycielki starały się  jak najbardziej je przedszkolakom przybliżyć. Dzieci przez cały tydzień wykonywały prace plastyczne dotyczące naszego kraju, słuchały wierszy i piosenek patriotycznych. Natomiast w piątek (09.11) wszystkie przedszkolaki i pracownicy przedszkola przyszli ubrani w kolorach biało – czerwonych, aby jeszcze bardziej uczcić tak ważne wydarzenie. Nawet na obiad było danie biało – czerwone!

4 grudnia 2018

Pasowanie na Przedszkolaka

Przejdź do - Pasowanie na Przedszkolaka

24 października  w Domu Kultury w Subkowach odbyła się uroczystość Pasowania na Przedszkolaka lub Starszaka dzieci uczęszczających do przedszkola. Dzień bardzo ważny dla wszystkich dzieci, a szczególnie tych, które we wrześniu po raz pierwszy rozpoczęły swoją „przygodę” z przedszkolem. Wszystkie dzieci wspólnie recytowały wiersze i śpiewały piosenki. Pasowania dokonała Pani Dyrektor specjalnie przygotowanym ołówkiem..

4 grudnia 2018
Czytaj więcej o: Pasowanie na Przedszkolaka

Kolorowy dzień w przedszkolu

Przejdź do - Kolorowy dzień w przedszkolu

4 września odbył się w naszym przedszkolu KOLOROWY DZIEŃ, który związany jest z nadejściem nowej pory roku. Wszystkie przedszkolaki witały jesień ubrane w kolorach jesiennych (czerwonym, brązowym, pomarańczowym, żółtym). Wybraliśmy się także wspólnie z dziećmi z „zerówek” na wycieczkę pieszą do lasu. Szukaliśmy oznak jesieni, zbieraliśmy dary jesieni (kasztany, żołędzie, szyszki, kolorowe liście), a także rozmawialiśmy o prawidłowym zachowaniu w lesie. Po powrocie do przedszkola dzieci brały udział w zabawach związanych z jesienią.

 

4 października 2018

Festyn integracyjny "Święto pieczonego ziemniaka"

Przejdź do - Festyn integracyjny "Święto pieczonego ziemniaka"

27 września spotkaliśmy się z rodzicami i ich dziećmi w ogrodzie przedszkolnym na festynie integracyjnym. Pierwszym punktem spotkania było rozstrzygnięcie konkursu rodzinnego na „KUKIEŁKĘ Z WARZYW”  - zwycięzcy otrzymali dyplom i upominek. Dzieci brały udział w przygotowanych dla nich zabawach: wykopki, sadzenie ziemniaków, stempelki z ziemniaków, rzut do celu ziemniakiem, slalom z ziemniakiem i inne.

4 października 2018
Czytaj więcej o: Festyn integracyjny "Święto pieczonego ziemniaka"