Aktualności przedszkolne

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF

Artykuły

Prima aprilis w przedszkolu

Przejdź do - Prima aprilis w przedszkolu

1 kwietnia przedszkolaki oraz pracownicy przedszkola przygotowali coś zabawnego w swoim stroju. W ciągu dnia robiliśmy sobie prima aprilisowe żarty, na które każdy się nabierał. Było zabawnie i kolorowo.

 

8 kwietnia 2019

Wyniki rodzinnego konkursu plastycznego

Przejdź do - Wyniki rodzinnego konkursu plastycznego

Rodzinny konkurs plastyczny „W zdrowym ciele zdrowy duch” został zorganizowany przez Przedszkole Samorządowe w Subkowach dla dzieci w wieku od 3 do 6 lat wraz z rodzicami. Wpłynęło łącznie 29 prac.  A oto zwycięzcy:

8 kwietnia 2019
Czytaj więcej o: Wyniki rodzinnego konkursu plastycznego

Gminny konkurs plastyczny

Przejdź do - Gminny konkurs plastyczny

Gminny konkurs plastyczny „Sporty zimowe” został zorganizowany przez Przedszkole Samorządowe w Subkowach dla dzieci w wieku od 3 do 6 lat. Prace oceniane były w dwóch kategoriach wiekowych: 3,4 – latki oraz 5-6- latki. Wpłynęło łącznie 20 prac z różnych placówek (Przedszkole Samorządowe w Subkowach, Zespół Szkół w Subkowach – grupy 5-6 – latki, Zespół Kształcenia Podstawowego i Przedszkolnego w Małej Słońcy). A oto zwycięzcy:

8 kwietnia 2019
Czytaj więcej o: Gminny konkurs plastyczny

Dzień Wody

Przejdź do - Dzień Wody

22 marca w naszym przedszkolu obchodziliśmy Dzień Wody. Każda grupa wykonywała razem z nauczycielkami doświadczenia związane z wodą. Dzieci dowiedziały się, jakie mamy trzy stany skupienia wody, co rozpuszcza się w wodzie, jak zachowuje się jajko w wodzie słonej, itp. Obejrzały również bajkę „Przygoda kropli wody”. Dzieci z chęcią uczestniczyły we wszystkich działaniach i widać było, że to jest dla nich bardzo interesujące.

8 kwietnia 2019

Kolorowy dzień w przedszkolu

Przejdź do - Kolorowy dzień w przedszkolu

Kolorowy dzień” jest już tradycją w naszym przedszkolu. 21 marcaa wszystkie dzieci oraz pracownicy przedszkola byli ubrani w kolorze zielonym. Symbolizowało to nadejście nowej pory roku – wiosny. Dzieci odgadywały zagadki związane z nową porą roku, szukały pochowanych w sali oznak wiosny, wykonywały prace plastyczne różnymi technikami, brały udział w zabawach, śpiewały piosenki. Następnie ze specjalnie przygotowaną Marzanną pożegnaliśmy zimę, a powitaliśmy wiosnę. Był to dzień pełen atrakcji dla naszych przedszkolaków.

8 kwietnia 2019

Wizyta pierwszaków w przedszkolu

Przejdź do - Wizyta pierwszaków w przedszkolu

Nasze przedszkole odwiedziły dzieci uczęszczające do klasy pierwszej z nauczycielką panią Adrianną Lisewską. Przedszkolaki zaprezentowały przed przybyłymi gośćmi przedstawienie pt: „Zima”. Po występie nasi aktorzy otrzymali brawa za wspaniałą grę aktorską. Większość z przybyłych pierwszoklasistów uczęszczała jeszcze niedawno do przedszkola, także mogli powspominać jak to było, kiedy byli przedszkolakami.

7 marca 2019

Wizyta w hospicjum

Przejdź do - Wizyta w hospicjum

 6 lutego  przedszkolaki wraz z nauczycielkami odwiedziły tczewskie hospicjum. Zaprezentowały przed pacjentami i pracownikami szpitala krótki program artystyczny związany z obecną porą roku – przedstawienie pt: „Zima”. W podziękowaniu za przybycie dzieci otrzymały słodki upominek, a ich występ został nagrodzony gromkimi brawami.

7 marca 2019

Dzień Babci i Dziadka na Balu Karnawałowym

Przejdź do - Dzień Babci i Dziadka na Balu Karnawałowym

28 stycznia w Domu Kultury w Subkowach odbył się Bal Karnawałowy połączony z Dniem Babci i Dziadka. Była to uroczystość dla dzieci przedszkolnych oraz zaproszonych gości – babć i dziadków przedszkolaków. Biletem wstępu na tą uroczystość było przebranie karnawałowe. Wspaniałymi strojami zachwycały wszystkie dzieci, ale również niektórzy dziadkowie. Spotkanie rozpoczęło się odśpiewaniem piosenki dla babci i dziadka oraz wręczeniem dziadkom kalendarzy, przygotowanych przez przedszkole specjalnie na tą uroczystość.

2 lutego 2019
Czytaj więcej o: Dzień Babci i Dziadka na Balu Karnawałowym

Jasełka i wigilia przedszkolaków

Przejdź do - Jasełka i wigilia przedszkolaków

Od dawna wiadomo, że Święta Bożego Narodzenia to święta niezwykle rodzinne, przebiegające w ciepłej i miłej atmosferze. Aby oddać nastrój zbliżających się Świąt w Domu Kultury w Subkowach odbyła się uroczystość z udziałem dzieci i ich rodziców. Podczas spotkania przedstawiona została biblijna historia narodzin Chrystusa – „Jasełka”, w której główną rolę odgrywali rodzice naszych przedszkolaków. Występ rodziców był niespodzianką przygotowaną dla wszystkich uczestników spotkania. Po występie aktorzy zostali nagrodzeni gromkimi brawami. Podczas występu rodziców wszystkie przedszkolaki przebrane za aniołki śpiewały znane kolędy i pastorałki.

7 stycznia 2019
Czytaj więcej o: Jasełka i wigilia przedszkolaków

GWIZDY przedszkolaków w Pelplinie

Przejdź do - GWIZDY przedszkolaków w Pelplinie

16 grudnia br. w krużgankach katedralnych w Pelplinie, podczas tradycyjnego jarmarku świątecznego wystąpiły dzieci z Przedszkola Samorządowego w Subkowach. Wraz z zespołem regionalnym Subkowiaki zaprezentowały  fragmenty kociewskich GWIZDÓW, czyli tradycyjnego obrzędu kolędniczego zwiastującego nadejście Bożego Narodzenia.

W programie znalazły się teksty w języku kociewskim oraz  kociewskie kolędy.

Program został także wykorzystany podczas zajęć w przedszkolu, dzięki czemu wszystkie dzieci mogły się zapoznać z tradycjami naszego regionu czasu Adwentu i Bożego Narodzenia.

28 grudnia 2018

Andrzejki w przedszkolu

Przejdź do - Andrzejki w przedszkolu

Dzieci na ten dzień czekały z niecierpliwością, ponieważ mogły założyć specjalnie przygotowane na tą okazję przez rodziców stroje. Były wróżki, koty, czarodzieje, czarownice i inne. Sala przedszkolna została przygotowana na tę uroczystość – dekoracje andrzejkowe (balony, duszki, nietoperze, czarownice, klucze, świece) wprowadziły nas w tajemniczy nastrój. Głównym elementem spotkania były wróżby oraz wspólna zabawa przy muzyce. Na zakończenie odbył się poczęstunek. Dzieci mogły skosztować własnoręcznie wykonane ciastka i babeczki.

 

4 grudnia 2018

Świętujemy odzyskanie niepodległości przez Polskę

Przejdź do - Świętujemy odzyskanie niepodległości przez Polskę

Nasze przedszkole także świętowało 100 lat odzyskania niepodległości. Pomimo, że tematy o historii Polski są trudne do zrozumienia dla przedszkolaków, nauczycielki starały się  jak najbardziej je przedszkolakom przybliżyć. Dzieci przez cały tydzień wykonywały prace plastyczne dotyczące naszego kraju, słuchały wierszy i piosenek patriotycznych. Natomiast w piątek (09.11) wszystkie przedszkolaki i pracownicy przedszkola przyszli ubrani w kolorach biało – czerwonych, aby jeszcze bardziej uczcić tak ważne wydarzenie. Nawet na obiad było danie biało – czerwone!

4 grudnia 2018