Aktualności przedszkolne

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF

Artykuły

Spotkanie z ratownikiem medycznym

Przejdź do - Spotkanie z ratownikiem medycznym
Dn. 09.10.2019 r. gościliśmy w gr. 0A i OB ratownika medycznego z gdańskiego szpitala "Copernius" -
p. Radosława Sarkowicza. Na początku dzieci miały okazję obejrzeć strój ratownika, wyposażenie, sprzęt ratujący życie. Następnie pan Radek przekazał dzieciom bardzo ważne informacje na temat udzielania pierwszej pomocy; w jaki sposób pomagamy poszkodowanemu zanim przyjedzie pogotowie ratunkowe. Dzieci dowiedziały się również, jak należy sprawdzać przytomność osoby oraz w jaki sposób wzywać pomoc, czyli jak rozmawiać przez telefon z dyspozytorem. Wszystkie dzieci doskonale pamiętały też numery alarmowe (999, 998, 997, 112) oraz sytuacje, w których należy z nich korzystać.
Podczas tego spotkania sześciolatki nauczyły się wielu ważnych rzeczy, które w przyszłości być może przyczynią się do uratowania komuś życia.
DZIĘKUJEMY!
To była dla nas wszystkich bardzo cenna lekcja.
 

 

10 października 2019

Zajęcia otwarte w grupach sześciolatków

Przejdź do - Zajęcia otwarte w grupach sześciolatków
Dn. 04.10.2019 r. w salach grup sześciolatków (OA i Ob) odbyły się zajęcia otwarte z rodzicami pt: "Pomysłowe warzywa." W zajęciach uczestniczyli rodzice naszych 5-6 latków, którzy nie tylko obserwowali poczynania swoich pociech, ale również wykazując dużą inwencję twórczą i kreatywność, wykonali wspólnie z dziećmi piękne kukiełki warzywno - owocowe. Przed przystąpieniem do wspólnej pracy dzieci rozwiązywały zagadki słowne, dotykowe, węchowe i smakowe oraz uczestniczyły w zabawie ruchowej "Sałatka warzywna." Okazało się, że nasi przedszkolacy doskonale poradzili sobie z rozwiązywaniem zagadek, jednocześnie wykazując się dużą wiedzą o naszych zmysłach i narządach, którymi je odbieramy. Następnie wszystkie dzieci przystąpiły do wspólnego działania z rodzicami. Efektem ich pracy były bardzo pomysłowe kukiełki - stworki. Inwencja, kreatywność i pomysłowość wykonawców zasługują na piątkę z plusem! :)
Dziękujemy Naszym Rodzicom za wspólną zabawę i mile spędzony czas!!! :)

 

7 października 2019

Spotkanie z dietetykiem

Przejdź do - Spotkanie z dietetykiem
W dniu 01.10.2019 r. w grupie 0A i 0B odbyły się zajęcia z panią dietetyk. Pani Agnieszka wyjaśniła dzieciom, na czym polega jej praca. Podczas spotkania dzieci dowiedziały się, w jaki sposób żywność wpływa na nasze zdrowie i codzienne funkcjonowanie.
Tłumaczyła, dlaczego należy ograniczać słodycze i słodkie napoje, a zwiększyć spożycie warzyw i owoców. Wyjaśniła również dzieciom w oparciu o ilustracje, że oprócz dobrego żywienia bardzo ważna jest aktywność fizyczna. Pani dietetyk w ciekawej formie przedstawiła dzieciom piramidę żywności. Omówiła produkty żywnościowe na kolejnych piętrach piramidy - od tych najzdrowszych i najbardziej wartościowych, po te, które w odżywianiu powinny się znaleźć w niewielkich ilościach. Dzieci brały też aktywny udział w zajęciach. Rozwiązywały postawione przed nimi zadania, brały udział w przygotowaniu zdrowego, naturalnego soku pomarańczowo - mandarynkowego oraz uczestniczyły w jego degustacji. Wszystkim bardzo smakowała woda owocowa, która oprócz walorów smakowych zawierała mnóstwo witamin. Na zakończenie zajęć dzieci otrzymały pamiątkę - Piramidę Zdrowego Żywienia.
Serdecznie dziękujemy pani dietetyk za zajęcia poświęcone zdrowemu odżywianiu.

 

2 października 2019

Spotkanie z higienistką

Przejdź do - Spotkanie z higienistką
27.09.2019 r. odbyło się w grupach OA i OB spotkanie z panią Grażyną Skoczylas - higienistką szkolną. Pani Grażyna opowiedziała dzieciom, jak należy ubierać się odpowiednio do pogody, jak właściwie się odżywiać i zachowywać zasady higieny oraz zdrowego stylu życia. Dzieci dowiedziały się też, że należy ograniczać spożywanie słodyczy, które są dla nas bardzo niezdrowe i powodują próchnicę zębów. Dzieci miały okazję wzbogacić i utrwalić swoje wiadomości, za co serdecznie dziękujemy pani Grażynie.

 

30 września 2019

Trzylatki w przedszkolu

Przejdź do - Trzylatki w przedszkolu
26 września 2019

Festyn integracyjny "Dzień polskiego jabłka"

Przejdź do - Festyn integracyjny "Dzień polskiego jabłka"

24 września spotkaliśmy się z rodzicami i ich dziećmi z wszystkich grup przedszkolnych na festynie integracyjnym. Pierwszym punktem spotkania było rozstrzygnięcie konkursu rodzinnego  „JABŁKO”  - zwycięzcy otrzymali dyplom i upominek. Rodzice i dzieci brali udział w przygotowanych dla nich konkursach (zbieranie jabłek z obręczy, karmienie rodzica musem z jabłek, noszenie jabłka na łyżce itp.). Ostatnim punktem spotkania był wspólny poczęstunek – można było skosztować dań z jabłek przygotowanych przez rodziców. Wszyscy bardzo chętnie brali udział we wspólnej zabawie, dlatego można śmiało powiedzieć, że pierwsze wspólne spotkanie było udane.

26 września 2019

Kolorowy dzień w przedszkolu

Przejdź do - Kolorowy dzień w przedszkolu

Jak co roku odbył się w naszym przedszkolu KOLOROWY DZIEŃ, który związany jest z nadejściem nowej pory roku. Wszystkie przedszkolaki witały jesień ubrane w kolorach jesiennych (czerwonym, brązowym, pomarańczowym, żółtym). Dzieci rozwiązywały zagadki związane z nową porą roku, wspólnie wykonywały prace jesienne w różnych technikach plastycznych, uczestniczyły w zabawach ruchowych. Naszą przedszkolną uroczystość zakończyliśmy pamiątkowym zdjęciem.

 

26 września 2019

Spotkanie z policjantem w przedszkolu

Przejdź do - Spotkanie z policjantem w przedszkolu

23 września nasze przedszkole odwiedził policjant. Opowiadał dzieciom o swojej pracy, informował o zasadach bezpieczeństwa podczas przechodzenia przez ulicę. Mówił jak należy zachowywać się wobec obcych ludzi i dlaczego trzeba zachować ostrożność w stosunku do nieznanych psów. Pokazał dzieciom swoje ubranie oraz przedmioty, które potrzebne są policjantowi w pracy. Bardzo dziękujemy panu policjantowi, że znalazł dla nas czas i zechciał opowiedzieć o tak ważnej pracy, jaką jest praca policjanta.

26 września 2019

Spotkanie z policjantem

Przejdź do - Spotkanie z policjantem
Dn. 23.09.2019 r. w gr. 0A, 0B odbyło się spotkanie z policjantem Posterunkowym Policji w Subkowach. Tematem spotkania było utrwalenie z dziećmi zasad ruchu drogowego oraz przypomnienie zagadnień dotyczących bezpieczeństwa dzieci w kontaktach z nieznajomymi i zwierzętami.
Pan policjant w formie praktycznej przypomniał dzieciom podstawowe zasady zachowania się podczas przechodzenia przez jezdnię. Następnie wytłumaczył, jak należy zachowywać się w kontaktach z obcymi ludźmi, jak dbać o bezpieczeństwo własne i innych oraz do kogo zwrócić się w takiej sytuacji. Dzieci z dużym zainteresowaniem słuchały rad i wskazówek zaproszonego gościa. Na zakończenie wizyty przedszkolaki wręczyły panu policjantowi podziękowanie.
24 września 2019

Rajd pieszy przedszkolaków

Przejdź do - Rajd pieszy przedszkolaków

Nasze przedszkolaki w związku ze zorganizowanym w przedszkolu Rajdem Pieszym wybrały się z nauczycielkami na długi spacer do lasu. Zaopatrzeni w plecaki i z uśmiechem na twarzy równo maszerowaliśmy, a sprzyjała nam piękna, słoneczna pogoda. Idąc chodnikiem zachowywaliśmy bezpieczeństwo w ruchu drogowym, rozpoznawaliśmy znaki drogowe. W lesie obserwowaliśmy przyrodę szukając oznak zbliżającego się lata. W połowie drogi urządziliśmy sobie w lesie piknik. Wszystkie przedszkolaki bardzo zmęczone, ale jednocześnie bardzo dzielne wróciły do przedszkola, gdzie czekał pyszny obiad.  

17 czerwca 2019

Ogród Nadziei 2019 - akcja charytatywna

Przejdź do - Ogród Nadziei 2019 - akcja charytatywna

Nasze przedszkole w tym roku po raz dziewiąty uczestniczyło w akcji charytatywnej na rzecz hospicjum w Tczewie. 07.06.2019 r. nauczycielki razem z dziećmi zbierały pieniążki do specjalnie przygotowanej puszki. Każdy, kto wziął udział w akcji otrzymywał serduszko z żonkilem, który jest symbolem nadziei. Wiemy, że w ten sposób możemy, chociaż w niewielkim stopniu pomóc osobom przebywającym w hospicjum. Nasze przedszkolaki same zachęcały rodziców do udziału w tym przedsięwzięciu. Udało nam się zebrać 314 zł.

Natomiast 09.06.2019 r. na zaproszenie osób organizujących Akcję Ogród Nadziei 2019 nasze przedszkolaki przedstawiły krótki program artystyczny pt.: „Bajkolandia” na scenie przed Hospicjum. Występ był naprawdę wspaniały. Przedszkole otrzymało podziękowanie, a dzieci drobne upominki.

 

14 czerwca 2019

Dzień Dziecka

Przejdź do - Dzień Dziecka

W ramach Dnia Dziecka nauczycielki zorganizowały wyjazd dla dzieci na plac zabaw Fun Day do Tczewa. Koszt przejazdu zasponsorował nam Wójt Gminy Subkowy. Za co bardzo serdecznie dziękujemy. Dzieci, bardzo szczęśliwe, uczestniczyły w zabawie na trampolinach, zjeżdżalniach i „w kulkach”. Radości nie było końca. Czas bardzo szybko minął i wróciliśmy do przedszkola na pyszny obiadek. Na pewno ten wspólnie spędzony Dzień Dziecka na długo utkwi dzieciom w pamięci.

 

14 czerwca 2019