Aktualności przedszkolne

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF

Artykuły

Rajd pieszy przedszkolaków

Przejdź do - Rajd pieszy przedszkolaków

Nasze przedszkolaki w związku ze zorganizowanym w przedszkolu Rajdem Pieszym wybrały się z nauczycielkami na długi spacer do lasu. Zaopatrzeni w plecaki i z uśmiechem na twarzy równo maszerowaliśmy, a sprzyjała nam piękna, słoneczna pogoda. Idąc chodnikiem zachowywaliśmy bezpieczeństwo w ruchu drogowym, rozpoznawaliśmy znaki drogowe. W lesie obserwowaliśmy przyrodę szukając oznak zbliżającego się lata. W połowie drogi urządziliśmy sobie w lesie piknik. Wszystkie przedszkolaki bardzo zmęczone, ale jednocześnie bardzo dzielne wróciły do przedszkola, gdzie czekał pyszny obiad.  

17 czerwca 2019

Ogród Nadziei 2019 - akcja charytatywna

Przejdź do - Ogród Nadziei 2019 - akcja charytatywna

Nasze przedszkole w tym roku po raz dziewiąty uczestniczyło w akcji charytatywnej na rzecz hospicjum w Tczewie. 07.06.2019 r. nauczycielki razem z dziećmi zbierały pieniążki do specjalnie przygotowanej puszki. Każdy, kto wziął udział w akcji otrzymywał serduszko z żonkilem, który jest symbolem nadziei. Wiemy, że w ten sposób możemy, chociaż w niewielkim stopniu pomóc osobom przebywającym w hospicjum. Nasze przedszkolaki same zachęcały rodziców do udziału w tym przedsięwzięciu. Udało nam się zebrać 314 zł.

Natomiast 09.06.2019 r. na zaproszenie osób organizujących Akcję Ogród Nadziei 2019 nasze przedszkolaki przedstawiły krótki program artystyczny pt.: „Bajkolandia” na scenie przed Hospicjum. Występ był naprawdę wspaniały. Przedszkole otrzymało podziękowanie, a dzieci drobne upominki.

 

14 czerwca 2019

Dzień Dziecka

Przejdź do - Dzień Dziecka

W ramach Dnia Dziecka nauczycielki zorganizowały wyjazd dla dzieci na plac zabaw Fun Day do Tczewa. Koszt przejazdu zasponsorował nam Wójt Gminy Subkowy. Za co bardzo serdecznie dziękujemy. Dzieci, bardzo szczęśliwe, uczestniczyły w zabawie na trampolinach, zjeżdżalniach i „w kulkach”. Radości nie było końca. Czas bardzo szybko minął i wróciliśmy do przedszkola na pyszny obiadek. Na pewno ten wspólnie spędzony Dzień Dziecka na długo utkwi dzieciom w pamięci.

 

14 czerwca 2019

Olimpiada Sportowa Przedszkolaków

Przejdź do - Olimpiada Sportowa Przedszkolaków

Był to dzień pełen niespodzianek dla naszych przedszkolaków. Nasze przedszkole odwiedziły dzieci z„zerówki”. Odbyły się zawody sportowe na świeżym powietrzu. Z podziałem na grupy wiekowe dzieci walczyły o pierwsze miejsca .Była rywalizacja, ale też dobra zabawa. Na zakończenie zawodów wszystkie dzieci otrzymały „zloty medal” oraz dyplom.

6 czerwca 2019

Recytatorski konkurs logopedyczny

Przejdź do - Recytatorski konkurs logopedyczny

17 maja 2019 r. w Szkole Podstawowej nr 5 w Tczewie odbył się Konkurs Recytatorski dla Dzieci Usprawniających Wymowę. W konkursie brały udział szkoły i przedszkola z Tczewa i okolic. Zespół Szkół w Subkowach reprezentowała Anna Jeschke, uczennica klasy 0a, która zajęła II miejsce w swojej kategorii wiekowej. Dziewczynka recytowała wiersz pt. „Kaczka Dziwaczka” J. Brzechy z pełną prozodią mowy, ciekawą interpretacją i zaangażowaniem.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów !

28 maja 2019

Dzień rowerowy

Przejdź do - Dzień rowerowy

24 maja przedszkolaki przyjechały do przedszkola różnymi pojazdami (rowerami, na hulajnodze, deskorolce, a nawet na rolkach). Podczas pobytu na placu zabaw uczyły się zasad ruchu drogowego oraz zachowania ostrożności wobec innych uczestników ruchu. Nasze przedszkolaki świetnie sobie poradziły i wszystkie spisały się na medal.

 

28 maja 2019

Prima aprilis w przedszkolu

Przejdź do - Prima aprilis w przedszkolu

1 kwietnia przedszkolaki oraz pracownicy przedszkola przygotowali coś zabawnego w swoim stroju. W ciągu dnia robiliśmy sobie prima aprilisowe żarty, na które każdy się nabierał. Było zabawnie i kolorowo.

 

8 kwietnia 2019

Wyniki rodzinnego konkursu plastycznego

Przejdź do - Wyniki rodzinnego konkursu plastycznego

Rodzinny konkurs plastyczny „W zdrowym ciele zdrowy duch” został zorganizowany przez Przedszkole Samorządowe w Subkowach dla dzieci w wieku od 3 do 6 lat wraz z rodzicami. Wpłynęło łącznie 29 prac.  A oto zwycięzcy:

8 kwietnia 2019
Czytaj więcej o: Wyniki rodzinnego konkursu plastycznego

Gminny konkurs plastyczny

Przejdź do - Gminny konkurs plastyczny

Gminny konkurs plastyczny „Sporty zimowe” został zorganizowany przez Przedszkole Samorządowe w Subkowach dla dzieci w wieku od 3 do 6 lat. Prace oceniane były w dwóch kategoriach wiekowych: 3,4 – latki oraz 5-6- latki. Wpłynęło łącznie 20 prac z różnych placówek (Przedszkole Samorządowe w Subkowach, Zespół Szkół w Subkowach – grupy 5-6 – latki, Zespół Kształcenia Podstawowego i Przedszkolnego w Małej Słońcy). A oto zwycięzcy:

8 kwietnia 2019
Czytaj więcej o: Gminny konkurs plastyczny

Dzień Wody

Przejdź do - Dzień Wody

22 marca w naszym przedszkolu obchodziliśmy Dzień Wody. Każda grupa wykonywała razem z nauczycielkami doświadczenia związane z wodą. Dzieci dowiedziały się, jakie mamy trzy stany skupienia wody, co rozpuszcza się w wodzie, jak zachowuje się jajko w wodzie słonej, itp. Obejrzały również bajkę „Przygoda kropli wody”. Dzieci z chęcią uczestniczyły we wszystkich działaniach i widać było, że to jest dla nich bardzo interesujące.

8 kwietnia 2019

Kolorowy dzień w przedszkolu

Przejdź do - Kolorowy dzień w przedszkolu

Kolorowy dzień” jest już tradycją w naszym przedszkolu. 21 marcaa wszystkie dzieci oraz pracownicy przedszkola byli ubrani w kolorze zielonym. Symbolizowało to nadejście nowej pory roku – wiosny. Dzieci odgadywały zagadki związane z nową porą roku, szukały pochowanych w sali oznak wiosny, wykonywały prace plastyczne różnymi technikami, brały udział w zabawach, śpiewały piosenki. Następnie ze specjalnie przygotowaną Marzanną pożegnaliśmy zimę, a powitaliśmy wiosnę. Był to dzień pełen atrakcji dla naszych przedszkolaków.

8 kwietnia 2019

Wizyta pierwszaków w przedszkolu

Przejdź do - Wizyta pierwszaków w przedszkolu

Nasze przedszkole odwiedziły dzieci uczęszczające do klasy pierwszej z nauczycielką panią Adrianną Lisewską. Przedszkolaki zaprezentowały przed przybyłymi gośćmi przedstawienie pt: „Zima”. Po występie nasi aktorzy otrzymali brawa za wspaniałą grę aktorską. Większość z przybyłych pierwszoklasistów uczęszczała jeszcze niedawno do przedszkola, także mogli powspominać jak to było, kiedy byli przedszkolakami.

7 marca 2019