Aktualności szkolne I-III

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF

Artykuły

Jasełka w wykonaniu klas II

Przejdź do - Jasełka w wykonaniu klas II

       "Pan Bóg już zstąpił do nas na ziemię,

         Chcemy więc uczcić Go przedstawieniem.

         I jako dawny obyczaj każe,

         Jasełka chcemy nieść Jemu w darze..."

 

Takimi pięknymi słowami rozpoczęły się 20 grudnia w Domu Kultury w Subkowach jasełka szkolne dla klas I - III. Słowa te zostały poprzedzone zwiewnym tańcem uczennic z klasy IIa, które przygotowała p. Barbara Ziemann. Maryja z Józefem i pastuszkowie, trzej Królowie, Herod i jego służba z kuszącym diabłem na czele - te wszystkie postacie wspaniale zagrali uczniowie klasy IIa i IIb. Był również taniec dziewczynek z klasy IIb dla małego Jezusa.  Poszczególne sceny przeplatane były bożonarodzeniowymi, chwytającymi za serce pieśniami. Ostatnia z nich została zaśpiewana przez wychowawczynie - p. Anetę Noch i p. Adriannę Lisewską wraz z występującymi uczniami. Całość przedstawienia dopełniała piękna scenografia autorstwa p. Anety Noch i p. Katarzyny Szupryczyńskiej. Pani Dyrektor podziękowała uczniom i nauczycielom za przygotowanie Jasełek i rodzicom za wspaniałe stroje, w których wystąpili mali aktorzy. Na zakończenie wszyscy wpólnie zaśpiewali kolędę życząc sobie "Wesołych Świąt".

20 grudnia 2019

Zbiórka słodyczy

Przejdź do - Zbiórka słodyczy

„Człowiek jest wielki nie przez to, co ma,

nie przez to, kim jest,

lecz przez to, czym dzieli się z innymi.”

Jan Paweł II

         Podobnie jak w latach ubiegłych w naszej szkole w klasach I-III zorganizowana została akcja „I Ty możesz zostać ŚWIĘTYM MIKOŁAJEM - podziel się słodyczami”. Dzieci przynosiły słodycze albo same zrobiły paczkę ze słodkościami. Niektórzy uczniowie dołączyli własnoręcznie zrobione kartki z życzeniami.

19 grudnia 2019
Czytaj więcej o: Zbiórka słodyczy

Dziadek do orzechów

Przejdź do - Dziadek do orzechów

4 grudnia uczniowie kl. I-III uczestniczyły w sponsorowanym przez Gminną Bibliotekę Publiczną w Subkowach,  spektaklu krakowskiego teatru Duet, zatytułowanym „Dziadek do orzechów”. Spektakl w baśniowej i fantastycznej konwencji opowiadał o przygodach małej Klary, która żyła w królestwie ożywionych zabawek. Księciem tego królestwa był tytułowy dziadek do orzechów. Podczas spektaklu dzieci śpiewały i brały aktywny udział na scenie. Uczniowie dziękują Dyrekcji Biblioteki za umożliwienie udziału w tym edukacyjnym przedstawieniu.

11 grudnia 2019

Klasy III w Centrum Kultury i Sztuki w Tczewie

Przejdź do - Klasy III w Centrum Kultury i Sztuki w Tczewie

W poniedziałek 2 grudnia klasy III wyjechały do CKiS w Tczewie na spektakl pt: „Gra warta piernika czyli Maurycy i kolędnicy". Była to pogodna, bożonarodzeniowa historia właściciela sklepu z tradycyjnymi piernikami, który kiepsko odnajdował się w świecie, gdzie miarą szczęścia był zysk. Ciepła, pełna przekornego humoru muzyczna opowieść o sile dobrych uczynków przeplatana popularnymi pastorałkami Wandy Chotomskiej.

Z tej opowieści morał wypłynął taki, „że cuda się zdarzają, a mając wspaniałych przyjaciół moc ich działań jest ogromna".

 

9 grudnia 2019

Rozstrzygnięcie konkursu plastycznego dla klas 0-III

Przejdź do - Rozstrzygnięcie konkursu plastycznego dla klas 0-III
W dniu 6 grudnia 2019 roku przy okazji mikołajek nastąpiło rozstrzygnięcie Szkolnego Konkursu Plastycznego pt. "Poznaj Środowiskowy Dom Samopomocy w Narkowach". W tym niezwykle radosnym i świątecznym nastroju spotkaliśmy się na sali gimnastycznej, aby wręczyć nagrody oraz dyplomy. Przy tej okazji towarzyszyli nam podopieczni Środowiskowego Domu Samopomocy w Narkowach- pan Arek, pan Józef, pani Jola, pani Ola wraz z opiekunem panią Ludwiką Makowską oraz Kierownikiem Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej panią Kariną Janusz.
Nasz spotkanie rozpoczęliśmy od prezentacji wierszyków o tematyce świątecznej. Uczniowie naszej szkoły wręczyli również Gościom bożonarodzeniową kolorowankę podłogową, mikołajkowe czapki oraz oczywiście wszystkie prace konkursowe.
Dzięki ogromnej pracy i zaangażowaniu podopiecznych narkowskiego domu powstały piękne nagrody. Każdy uczestnik konkursu otrzymał również serduszko- poduszeczkę w podziękowaniu za rysunek.
Wyniki konkursu:
 
9 grudnia 2019
Czytaj więcej o: Rozstrzygnięcie konkursu plastycznego dla klas 0-III

Świąteczne warsztaty plastyczne w klasie IIa

Przejdź do - Świąteczne warsztaty plastyczne w klasie IIa
Grudzień to piękny miesiąc, kiedy wszystko dookoła zaczyna być przystrojone bożonarodzeniowymi dekoracjami. Uczniowie klasy IIa wraz z rodzinami postanowili wykorzystać ten magiczny czas na wspólne spotkanie w szkole. W dniu 6 grudnia 2019 roku spotkaliśmy się w szkole na warsztatach świątecznych. Zanim rozpoczęliśmy część główną uczniowie zaprezentowali wierszyki o tematyce świątecznej. Później zabraliśmy się już do pracy- dzięki instrukcjom pani Agnieszki Czachorowskiej w krótkim czasie powstały dwie piękne i nietypowe ozdoby świąteczne, tj. ozdobna bombka wykonana metodą decoupage oraz zawieszka z drucików kreatywnych. Dzieci oraz dorośli pracowali z dużym zaangażowaniem oraz wzajemnym wsparciem.
Z okazji mikołajek otrzymaliśmy również nowe dekoracje do klasy ufundowane przez klasową Radę Rodziców.
Dziękujemy za wspólnie spędzony czas oraz prezenty!
9 grudnia 2019

Mikołaj w klasie I a

Przejdź do - Mikołaj w klasie I a

Tak jak wszędzie, tak i w naszej klasie, obchodziliśmy przemiły dzień, a mianowicie mikołajki. Tego dnia każdy kto mógł, ubrał się na czerwono i założył mikołajową czapkę, to na cześć Świętego Mikołaja. Nasz szanowny Święty Mikołaj, zawitał w  klasowe progi wczesnym rankiem i dla każdego przyniósł słodki upominek.  W tym dniu uczniowie kl. I a uczestniczyli też w domu Kultury w Subkowach w warsztatach mikołajkowych. Pod czujnym okiem pań instruktorek wykonywali ozdobę świąteczną- „wesołego krasnala”. Podczas zajęć wszystkim dopisywał dobry humor.

 

 

8 grudnia 2019

Mikołajki oraz czytanie w klasie I b

Przejdź do - Mikołajki oraz czytanie w klasie  I b
Dzień 6 grudnia 2019 r. był w naszej klasie wyjątkowy z dwóch powodów.
Po pierwsze gościliśmy panią Emilię Jaworską, mamę naszej koleżanki Sary. .Pani Emilia odwiedziła nas po to, aby zachęcić do czytania książek.
Z uwagą wysłuchaliśmy czytanego przez nią opowiadania z książki pt.,,Opowieści świętego Mikołaja". Trzeba przyznać, że wytworzył się magiczny, bożonarodzeniowy nastrój...
Bardzo dziękujemy mamie Sary za poświęcony nam czas.
Drugim powodem do radości okazały się kolejne odwiedziny.
Tym razem przybyły do nas dwie mamy, panie Wioleta Gacek i Iwona Zielińska. Okazały się wysłanniczkami świętego Mikołaja, przynosząc duży worek z upominkami. 
Ale było uciechy! Serdecznie dziękujemy za te chwile radości. 
A to wszystko za sprawą świętego Mikołaja!
                                                                                                                                                                                                Uczniowie klasy I b 
                                                                                                                                                                                                    z wychowawcą                            
 
8 grudnia 2019

Andrzejki w klasie IIIb

Przejdź do - Andrzejki w klasie IIIb

Abrakadabra, abrakadabra niechaj teraz rządzi magia!

W piątek 29 listopada w klasie III b rządziła czarna magia. Był czarny kot,w którego rolę wcieliła się Adrianna , ale także czworonogi przyjaciel Majki (wprawdzie rudy) ale z kocią klasą towarzyszył klasowym zabawom.

Tego dnia, jak za dawnych czasów, wszyscy uczniowie przenieśli się w zaczarowany świat wróżb. Wróżka z rudym i czarnym kotem zataczała kręgi różdżką i wypowiadała słowa:

Niech się stanie, niech się stanie, dziś w naszej klasie czarowanie.

Abrakadabra, abrakadabra niechaj teraz rządzi magia!

Dzieci poznały zwyczaje i tradycje andrzejkowe i katarzynki. Brały aktywny udział we wróżbach andrzejkowych, dostrzegały tajemniczość i niezwykłość tego dnia. Poszerzały zasób słownictwa,poznały nowe zabawy i zgodnie przeżywały radość podczas zabawy z rówieśnikami.

Wszystkie marzenia są ważne, ale najważniejsze jest, aby towarzyszyło im szczęście. Jeśli dzięki naszym marzeniom będziemy zadowoleni, uśmiechnięci i lepsi dla innych, będziemy mogli powiedzieć, że nasze marzenia się spełniły. Serdeczne podziękowania dla wspaniałych rodziców,którzy przygotowali słodki poczęstunek.

 

6 grudnia 2019

Pomagamy Marci Freitas

Przejdź do - Pomagamy Marci Freitas
Dnia 5 grudnia br. dla klas I - III odbyła się Kawiarenka Charytatywna. Dzięku dużemu zaangażowaniu Rodziców oraz uczniów udało nam sie zebrać kwotę 700 zł, która  wystarcza na pokrycie kosztów edukacji 7 letniej Marci Freitas zamieszkującej na Wyspach Zielonego Przylądka u Zachodnich Wybrzeży Afryki. Dziewczynka już od trzech lat jest objęta Adopcją Serca przez naszą Szkołę.  Zebrane środki zostały przekazane na konto Zgromadzenia Sióstr Misjonarek Klawerianek w Krośnie.
Kawiarenka wprowadziła naszą szkolną społeczność w świąteczny, mikołajkowy klimat. 
6 grudnia 2019

Podziel się słodyczami

„Człowiek tyle jest wart,

ile może dać drugiemu człowiekowi”

 – św. Jan Paweł II.

W szkole trwa akcja I Ty możesz zostać  ŚWIĘTYM MIKOŁAJEM!

 PODZIEL SIĘ SŁODYCZAMI!

 Dzieci mogą zrobić same paczuszkę lub z kolegą/koleżanką albo przynieść słodycze (np. małe czekolady, pierniczki, ciastka, batony, wafelki, cukierki).

 Mile widziane  własnoręcznie zrobione kartki z życzeniami świątecznymi!                                                  

 Słodycze zostaną przekazane do parafialnego zespołu CARITAS  dla osób starszych, samotnych i chorych.

Zbiórka do wtorku, 10 grudnia w bibliotece szkolnej.

 ZAPRASZAMY!

6 grudnia 2019

Andrzejki w klasie Ia

Przejdź do - Andrzejki w klasie Ia

Dzień 29 listopada okazał się dla pierwszaków dniem szczególnym, magicznym i tajemniczym. A powodem tej atmosfery były wróżby. Dzieci z wielkim zaciekawieniem chciały dowiedzieć się, co je czeka w przyszłości. Losowały kolorowe karteczki z przestrogami:

kolor czerwony- jesteś kłótliwy, możesz stracić przyjaciół,

kolor pomarańczowy -jesteś nieostrożny, pamiętaj o bezpieczeństwie na drodze,

wróżyły sobie z wosku i  cukierków,  tworzyły „ Wyścig  butów ”, losowały karteczki z różnymi przepowiedniami np. „wymarzona podróż paralotnią do Narków” albo „hulajnogą do Afryki”. Wszystkie chciały bardzo poznać imię przyszłej żony lub męża. Uczniowie wraz z wychowawcą  dziękują Rodzicom za słodki poczęstunek, owoce i napoje, które okazały się niezbędne do nabrania sił po tak ekscytujących przeżyciach..

 

3 grudnia 2019