Aktualności szkolne I-III

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF

Artykuły

Ogólnopolska akcja Kartka dla Medyka

Przejdź do - Ogólnopolska akcja Kartka dla Medyka
   Gorąco zachęcamy naszych uczniów z klas pierwszych, drugich i trzecich do włączenia się do akcji zainicjowanej w całej Polsce, a nazwanej ,,Kartka dla Medyka".
Polega ona na stworzeniu dowolną techniką (np. narysowaniu, namalowaniu) kartki z podziękowaniami lub życzeniami dla pracownika służby zdrowia (np. lekarza, pielęgniarki, ratownika medycznego). Oczywiście, każdy wykonuje pracę na miarę własnych możliwości. :)
  Niech to będzie nasze podziękowanie za trudną pracę służby zdrowia, zwłaszcza w obecnych warunkach, znak, że doceniamy poświecenie jej pracowników. 
My, Wasze panie, liczymy, że podejmiecie to plastyczne wyzwanie, wiemy, że potraficie. Na zdjęcia prac czekamy do 8 kwietnia. Będą one prezentowane na stronie szkoły.
                                                                         Pozdrawiamy serdecznie, wychowawczynie klas I-III
                                                                                                                                                                                                           
 
1 kwietnia 2020

Drodzy Rodzice, Drodzy Uczniowie ,

zajęcia terapii logopedycznej są formą pracy indywidualnej, gdyż dzieci różnią się rozwojem kompetencji językowych. W różnym stopniu rozwija się ich słuch fonematyczny, budowa i sprawność narządów aparatu mowy, rodzaj wady oraz etap terapii któremu dziecko podlega. Terapia logopedyczna uwzględnia indywidualne możliwości pacjenta,  wiąże się to z zindywidualizowaniem metod pracy , przebiegu etapów terapii oraz zasadą systematyczności w wykonywaniu ćwiczeń. W obecnych warunkach jest to niezmiernie trudne, dlatego zachęcam Państwa do domowej formy terapii. Do tej pory dzieci otrzymywały karty pracy z prowadzonych zajęć logopedycznych w celu utrwalenia zrealizowanego na zajęciach materiału i wdrażania do systematycznych ćwiczeń w domu. Obecnie materiał do pracy z dzieckiem będzie zamieszczony na stronie szkoły.

24 marca 2020
Czytaj więcej o: Drodzy Rodzice, Drodzy Uczniowie ,

Ozłacamy Kasisi-VI edycja projektu

Przejdź do - Ozłacamy Kasisi-VI edycja projektu

Dzieci, które przyszły na zajęcia opiekuńcze w dniu 13marca uczestniczyły w lekcji na temat posiłków w Domu Dziecka w Zambii, wykonały angielski plakat o niemarnowaniu jedzenia oraz wzięły udział w przygotowaniu kiermaszu wielkanocnego na rzecz Kasisi. 

Informacja o programie dla szkół Ozłacamy Kasisi:

https://www.fundacjakasisi.pl/ozlacamy-kasisi/2019-2020/

21 marca 2020

Dzień Kobiet w klasie IIb

Przejdź do - Dzień Kobiet w klasie IIb

Dziewiątego marca uczniowie klasy IIb świętowali Dzień Kobiet. Chłopcy wspólnie z wychowawcą przygotowali na tę okazję konkursy tj.: wieszanie prania na czas, dmuchanie balona, nawlekanie koralików oraz zabawy z balonem. Nasze małe kobietki bardzo chętnie podjęły każde wyzwanie, a ich zmagania zostały nagrodzone słodkim upominkiem oraz pięknie zaśpiewanymi życzeniami.

 

21 marca 2020

Ratujemy i uczymy ratować

W piątek, 6 marca, w naszej szkole odbyły się kolejne zajęcia z cyklu: ,,Ratujemy i uczymy ratować”. Tym razem uczniowie klas Ia oraz IIa mieli sposobność do tego, aby nabyć praktyczne umiejętności z zakresu pomocy przedmedycznej . Dzieci wykonywały ćwiczenia dotyczące udzielania  pomocy  osobom nieprzytomnym, czyli w którym miejscu i w jaki sposób zastosować uciski, jak wykonać wdechy ratownicze i jak ułożyć poszkodowanego w pozycji bocznej.

 Zajęcia zostały przeprowadzone przez p. B. Ziemann oraz higienistkę szkolną p.G. Skoczylas.

21 marca 2020

Klasy I i II na spektaklu w Tczewie

Przejdź do - Klasy I i II na spektaklu w Tczewie

26 lutego uczniowie klas I i II uczestniczyli w Tczewskim Domu Kultury w spektaklu teatralnym pt.„Marysia ma Rysia”. Była to opowieść o tym, że prawdziwą przyjaźń można odnaleźć w najmniej spodziewanym dla siebie miejscu i momencie. Profesjonalni aktorzy z Gdyńskiego Centrum Kultury uświadomili widzom, iż można doświadczyć  radość i spokój, dzięki wsparciu przyjaciela. Uczniowie dowiedzieli się też o tym, że nie warto żywić urazy i pielęgnować żalu. Podczas przedstawienia można było usłyszeć śpiewane na żywo, oryginalne piosenki, jak również popularne przeboje dla najmłodszych.

28 lutego 2020

Klasy I-III na Balu Karnawałowym

Przejdź do - Klasy I-III na Balu Karnawałowym

.Dnia 14 lutego w naszej szkole odbył się długo oczekiwany bal karnawałowy. Tego dnia dzieciom towarzyszyło wiele emocji i wrażeń. Sala gimnastyczna wyglądała inaczej niż na co dzień, zmieniła się w prawdziwą salę balową. Udekorowana kolorowymi balonami, pajacami, klownami i plakatami zachęcała do zabawy. Już od samego rana w szkole zaroiło się od czarownic, rycerzy, biedronek, kotków, motylków i wielu innych postaci. Zanim rozpoczęła się zabawa na uczniów czekała dodatkowa niespodzianka, którą było spotkanie
z Bractwem Rycerskim „Kerin”. Prowadzący spotkanie - pan Robert Nowakowski z wykorzystaniem różnorodnych rekwizytów w interesujący sposób przekazał dzieciom ciekawostki i cenne wiadomości z historii naszego kraju.

15 lutego 2020
Czytaj więcej o: Klasy I-III na Balu Karnawałowym

Obchody Światowego Dnia Kociewia

Przejdź do - Obchody Światowego Dnia Kociewia

10 lutego z okazji obchodów Światowego Dnia Kociewia uczniowie klas I-III uczestniczyli w warsztatach zorganizowanych w Domu Kultury w Subkowach. Uczniowie zapoznali się z najważniejszymi informacjami o naszym regionie kociewskim. Poznali tradycje kociewskie, wysłuchali bajki napisanej gwarą kociewską, malowali modraki, wycinali strój kociewski. Podsumowaniem warsztatów był poczęstunek z tradycyjnych racuchów.

12 lutego 2020

Wyniki konkursu dla klas I-III

 Wyniki konkursu na najładniejszy zeszyt z języka polskiego w kl. I-III
 
 
11 lutego 2020
Czytaj więcej o: Wyniki konkursu dla klas I-III

Nietypowe karmniki

Przejdź do - Nietypowe karmniki

29 stycznia uczniowie klasy Ia  poznawali sposoby niesienia pomocy zwierzętom w czasie zimy. Budowali karmniki z nietypowych materiałów i napełniali je różnorodnymi ziarenkami. Mimo łagodnej zimy, wywiesili karmniki na drzewie w szkolnym parku.

9 lutego 2020

Tydzień Kubusia Puchatka

Przejdź do - Tydzień Kubusia Puchatka
  
Miniony tydzień  (24.01-28.01 2020r.) spędziliśmy w towarzystwie przyjaciół ze Stumilowego lasu. Wszystkie klasy I-III miały okazję poznać wiele ciekawych historii związanych z Kubusiem Puchatkiem i jego Przyjaciółmi. Na wybranych lekcjach uczniowie wraz z wychowawcami przede wszystkim czytali "Przygody Kubusia Puchatka", jak również oglądali filmy rysunkowe.
Na podstawie poznanej historii powstało mnóstwo rysunków i kolorowanek z bohaterami bajki, które można podziwiać między innymi na drzwiach wejściowych do klasy IA i IB.
Uczniowie klas starszych opracowywali notatki w zeszytach i plakaty informacyjne.
Pani Bibliotekarka zachęcała swoich czytelników do lektury dalszych przygód Kubusia Puchatka, Tygryska i Królika.
Podczas lekcji języka angielskiego pani Kasia śpiewała razem z dziećmi kubusiowe piosenki w języku angielskim, które sprawiły wszystkim wielką radość.
Przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego przygotowali gazetkę tematyczną na szkolnym holu.
Największym zaskoczeniem dla wszystkich dzieci był fakt, że Kubuś wraz z Przyjaciółmi ma blisko 90 lat.
Mamy nadzieję, że wzór przyjaźni przedstawiony w książce pt. "Przygody Kubusia Puchatka" będzie inspiracją dla naszych Wychowanków.
 
31 stycznia 2020

Jasełka w wykonaniu klas II

Przejdź do - Jasełka w wykonaniu klas II

       "Pan Bóg już zstąpił do nas na ziemię,

         Chcemy więc uczcić Go przedstawieniem.

         I jako dawny obyczaj każe,

         Jasełka chcemy nieść Jemu w darze..."

 

Takimi pięknymi słowami rozpoczęły się 20 grudnia w Domu Kultury w Subkowach jasełka szkolne dla klas I - III. Słowa te zostały poprzedzone zwiewnym tańcem uczennic z klasy IIa, które przygotowała p. Barbara Ziemann. Maryja z Józefem i pastuszkowie, trzej Królowie, Herod i jego służba z kuszącym diabłem na czele - te wszystkie postacie wspaniale zagrali uczniowie klasy IIa i IIb. Był również taniec dziewczynek z klasy IIb dla małego Jezusa.  Poszczególne sceny przeplatane były bożonarodzeniowymi, chwytającymi za serce pieśniami. Ostatnia z nich została zaśpiewana przez wychowawczynie - p. Anetę Noch i p. Adriannę Lisewską wraz z występującymi uczniami. Całość przedstawienia dopełniała piękna scenografia autorstwa p. Anety Noch i p. Katarzyny Szupryczyńskiej. Pani Dyrektor podziękowała uczniom i nauczycielom za przygotowanie Jasełek i rodzicom za wspaniałe stroje, w których wystąpili mali aktorzy. Na zakończenie wszyscy wpólnie zaśpiewali kolędę życząc sobie "Wesołych Świąt".

20 grudnia 2019