Jesteś tutaj: Start / Aktualności szkolne

Aktualności szkolne

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF

Artykuły

Uczniowie klas I-III brali udział w programie "Ratujemy i Uczymy Ratować"

Przejdź do - Uczniowie klas I-III brali udział w programie "Ratujemy i Uczymy Ratować"

We wtorek, 16 października - w Europejskim Dniu Przywracania Czynności Życia, po raz szósty w Polsce WOŚP organizowała rekord w jednoczesnym prowadzeniu resuscytacji krążeniowo – oddechowej przez jak największą ilość osób. Nasza Szkoła Podstawowa w Subkowach również przyłączyła się do Programu ,,Ratujemy i Uczymy Ratować”. Uczniowie klas I – III, przy wsparciu swoich wychowawców, wykonywali na fantomach uciski i wdechy ratownicze. Powyższe ćwiczenia pozwoliły na kształtowanie w dzieciach właściwych nawyków, pomocnych przy podejmowaniu działań ratujących życie.
Koordynatorami Bicia Rekordu były: Barbara Ziemann oraz Grażyna Skoczylas.

17 października 2018

Żywa lekcja muzyki

Przejdź do - Żywa lekcja muzyki
W dniu 12.10.2108 roku klasy Ia i Ib miały okazję uczestniczyć w żywej lekcji muzyki w wykonaniu Marii i Macieja Ziemann. Uczniowie poznali budowę trąbki i wiolonczeli oraz wysłuchali kilku utworów w wykonaniu zaproszonych gości. Ponadto Pierwszoklasiści przy akompaniamencie zaśpiewali Gamę C-dur oraz poznali jej zapis nutowy.
Dodatkowo bardzo miłym akcentem Marysia i Maciej wraz z uczniami pozostałych klas uczcili Dzień Edukacji Narodowej odśpiewując na placu przed budynkiem Szkoły "Sto lat" dla wszystkich pracowników Szkoły. Dziękujemy zaproszonym Gościom i liczymy na kolejne spotkania.
16 października 2018

Program edukacyjny "Ratujemy i Uczymy Ratować"

We wtorek, 16 października br. uczniowie klas I - III Szkoły Podstawowej będą pobijać rekord w jednoczesnym prowadzeniu resuscytacji krążeniowo - oddechowej przez jak największą ilość osób. Przy współpracy z Fundacją WOŚP wszystkie dzieci będą miały szansę uczyć się pierwszej pomocy.

11 października 2018

Klasy II w Ogniku

Przejdź do - Klasy II w Ogniku
8 pażdziernika2018r. uczniowie klas  IIa i IIb naszej szkoły uczestniczyli  w zajęciach "Edukacja dla bezpieczeństwa" w Powiatowej Straży Pożarnej w Tczewie. Celem zajęć było zdobycie praktycznych umiejętności z zakresu bezpieczeństwa przeciwpożarowego -droga i oznakowania, ewakuacja z płonącego budynku, a także prawidłowe zachowanie podczas alarmu. Uczniowie mogli doświadczyć i zobaczyć w jaki sposób rozprzestrzenia się dym w warunkach pożaru, jak działają czujki dymu na tlenek węgla. 
Drugim celem, który dzieci doskonaliły  to umiejętność udzielania "Pierwszaj Pomocy" w nagłych wypadkach, były to praktyczne ćwiczenia na fantomach. Uczniowie zapoznali się z pracą Strażaka, a także z najnowszym sprzętem ratowniczym, co okazało się bardzo fascynujące. Doskonaliły także prawidłowe wzywanie pomocy w nagłych wypadkach, numery alarmowe i opanowały umiejętność wzywania pomocy.                                                                                 
10 października 2018

Dzień Chłopaka w klasie Ia

Przejdź do - Dzień Chłopaka w klasie Ia
W ostatni piątek miesiąca dziewczynki z klasy Ia postanowiły wyróżnić swoich klasowych kolegów i zorganizowały dla nich Dzień Chłopaka na wesoło. Tego dnia na  dwóch lekcjach odbywały się konkurencje, zagadki i zadania, które miały sprawdzić umiejętności naszych Chłopców. Dziewczynki przygotowały mnóstwo zabaw, np. odgadywanie produktów po zapachu, rozpoznawanie zabawek za pomocą dotyku, przenoszenie konfetti za pomocą słomek, próbowanie słodkości z zamkniętymi oczami oraz losowanie imienia swojej przyszłej, ulubionej koleżanki z klasy. Wszystkie zadania dostarczyły zarówno Chłopcom, jak i organizatorkom wiele uśmiechu i radości. Dodatkowo, nasi klasowi Dżentelmeni otrzymali słodkie upominki oraz kilka gadżetów. Ten dzień był również świetną okazją do zintegrowania się grupy.
 

 
8 października 2018

Święto plonów w klasach I-III

Przejdź do - Święto plonów w klasach I-III

1pażdziernika obchodziliśmy w naszej szkole   Święto Plonów 

Klasy I-III zaprezentowały w wielkich koszach dary jesieni z ogrodu, sadu i pola. Podczas zajęć edukacyjnych dzieci rozpoznawały i segregowały przyniesione dary jesieni z sadu ,ogrodu i pola. Dowiedziały się, która część jest jadalna i ją rozpoznawały i wskazywały  np.owoc ,nasiono, kwiat ,korzeń. Uczniowie dowiedzieli się jakie wartości odżywcze i witaminy zawierają zebrane plony i co dają człowiekowi. Po zajęciach edukacyjnych szkolny korytarz  zamienił się w kolorowy stragan uginający się od wiklinowych koszy pełnych darów jesieni. 

                                                                                                                      Samorząd Uczniowski 

4 października 2018

Wyniki Gminnego Konkursu Recytatorskiego Poezji Patriotycznej

Przejdź do - Wyniki Gminnego Konkursu Recytatorskiego Poezji Patriotycznej

26 września 2018 r. uczniowie naszej szkoły prezentowali utwory o tematyce patriotycznej  podczas gminnego konkursu recytatorskiego dla klas II – VII w Małej Słońcy.  W kategorii klas II – IV zajęliśmy :

I miejsce – Anna Zalewska ucz. kl. IV c recytująca wiersz pt. „O ptakach i ojczyźnie” J.Ficowskiego

II miejsce – Nikodem Błaszczyk ucz. kl. II a recytujący wiersz pt. „ Kim też ja będę” W. Bełzy                                                                   

 

4 października 2018
Czytaj więcej o: Wyniki Gminnego Konkursu Recytatorskiego Poezji Patriotycznej

Spotkania z rodzicami

Spotkanie wychowawców klas IV -VIII SP oraz III GIM z rodzicami odbędzie się 25 września 2018r. (tj. wtorek) w budynku gimnazjum według harmonogramu:

- spotkanie p. Świtalli z rodzicami uczniów (godz. 16 00, hol I piętro) - przedstawienie programu wdżr,

- spotkanie rodziców uczniów z wychowawcami (godz. 16 10),

- spotkanie po 1 wybranym przedstawicielu Rad Oddziałowych do Rady Rodziców (godz. 1710, świetlica).

Spotkanie wychowawców klas I-III z rodzicami odbędzie się 25 września 2018r. (wtorek) w budynku Szkoły Podstawowej.

4 października 2018

Rusza wolontariat FREERICE

Przejdź do - Rusza wolontariat FREERICE

Podobnie jak w ubiegłych latach wspomagamy światowy program żywnościowy grając w grę charytatywną freerice. Podczas przerwy obiadowej dzieci rozwiązują zadania z tabliczki mnożenia. Każda dobra odpowiedź to równowartość 10 ziarenek ryżu. Nasza szkoła figuruje pod nazwą grupy polskie kociewie. Wyprodukowaliśmy już 1728790 ziarenek ryżu! Pomoc żywnościowa w ramach organizacji narodów zjednoczonych dociera do 80 krajów świata, które aktualnie tego potrzebują.

Bieżące informacje o tych działaniach znajdują się na stronie:

http://www1.wfp.org/?utm_source=freerice.com&utm_medium=link_subpage&utm_campaign=fr_about_page

4 października 2018

Wiadomości z Kasisi

W minionym roku szkolnym nasza szkoła uczestniczyła w projekcie  edukacyjnym ,,Ozłacamy Kasisi"(Informacje i zdjęcia znajdują się na stronie internetowej szkoły). Dodatkowo w ramach projektu ,,Adoptuj z sercem" dzieci wspierały duchowo kilku wychowanków tego afrykańskiego sierocińca. Otrzymaliśmy informacje, że dwoje z nich (Monday i Jeremiah) usamodzielnili się i podjęli pracę. Dokładniejsze informacje o tym znajdują się na gazetce ściennej przy wejściu w białym budynku szkoły.

4 października 2018

Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2018/2019

Nowy rok szkolny rozpoczęliśmy 3 września 2018/2019. Początek roku to jak zawsze przemówienia i powitania oraz wspomnienie 79 rocznicy wybuchu II Wojny Światowej. Pierwszy raz witaliśmy rok szkolny w takim gronie.

W związku z reformą następują i u nas zmiany. Uczniowie klas III gimnazjum oraz VIII do V szkoły podstawowej będą mieć lekcje w dotychczasowym budynku gimnazjum. Natomiast reszta uczniów, czyli klasy I do IV w budynku dotychczasowej szkoły podstawowej (nie dotyczy to wszystkich zajęć) .

Brać szkolna powitała także klasy I w szkole, a dyrektor pasował ich na uczniów Szkoły Podstawowej im. Leonida Teligi w Subkowach.

 

4 października 2018