Jesteś tutaj: Start / Aktualności szkolne

Aktualności szkolne

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF

Artykuły

Pomagamy dzieciom z Zambii

Przejdź do - Pomagamy dzieciom z Zambii
W ramach projektu ,,Ozłacamy Kasisi" odbył się kiermasz.  Uczniowie klas 1-4 wykonali kartki wielkanocne. Niektóre to efekt wspólnej pracy dzieci i rodziców w domu, jednak wiele z nich powstało w świetlicy szkolnej. Dzieci pięknie wykorzystały czas, który mógłby być biernie przeczekany. Podczas sprzedaży kartek udało się uzbierać kwotę  615 zł 70gr na wsparcie zambijskiego sierocińca. 
Zapraszamy na podstronę projektową naszej szkoły. https://ozlacamykasisi.pl/placowki-zlotych-serc/
9 kwietnia 2019

Szkolny konkurs recytatorski I-III

Przejdź do - Szkolny konkurs recytatorski I-III

      27 marca odbył się w naszej szkole coroczny Szkolny Konkurs Recytatorski dla uczniów klas I-III. Udział w konkursie był poprzedzony eliminacjami klasowymi, w wyniku których wyłoniono 3 - osobowe reprezentacje poszczególnych klas. Do ostatecznej rywalizacji stanęło 15 uczestników, którzy zaprezentowali przed  jury własne interpretacje swoich ulubionych wierszy.

 

8 kwietnia 2019
Czytaj więcej o: Szkolny konkurs recytatorski I-III

Pijemy soki

Przejdź do - Pijemy soki

Dzięki zakupie sokowirówki przez rodziców, w świetlicy wyciskamy soki z porcji jabłek i marchewek, które uczniowie otrzymują w poniedziałki i środy. W maju pojawią się kolejne warzywa. Prosimy rodziców, aby nie ustawali w zachęcaniu dzieci do zdrowego odżywiania się.

8 kwietnia 2019

Spotkania z rodzicami - klasy I-III szkoły podstawowej

Szanowni Rodzice,

informujemy, że w dniu 4 kwietnia 2019r. (czwartek) o godz. 15.45 odbędzie się wywiadówka.

Serdecznie zapraszamy.

 

 

1 kwietnia 2019

Witamy wiosnę

Przejdź do - Witamy wiosnę

„I cóż na to powiecie, że wiosna jest na świecie?” 

„Marzanno, Marzanno, ty zimowa panno! 

Zaraz cię spalimy, by się pozbyć zimy!"

Dawno temu wierzono, że zima sama nie odejdzie, dlatego należy ją przegnać, aby na jej miejsce mogła przyjść wiosna. Wiosna uosabiała wszystko, co żywe i radosne. Aby wiosna mogła przyjść na świat, należało pokonać zimę. W tym celu uczniowie z klas II wykonali  ze słomy niedużą kukłę-marzannę , ubrali ją w kolorowe szmatki. 

 

  

27 marca 2019
Czytaj więcej o: Witamy wiosnę

Dzień Kobiet

Przejdź do - Dzień Kobiet
Jak co roku 8. marca wszystkie Kobiety, te młodsze i starsze obchodzą swoje Święto. Również i w miniony piątek nie zabrakło w naszej szkole atrakcji związanych z Dniem Kobiet. Z inicjatywy chłopców w poszczególnych klasach dziewczynki zmagały się z konkursami i zabawami zręcznościowymi. Nie zabrakło również słodkiego poczęstunku, w postaci czekoladek, cukierków oraz lizaków. Miłym akcentem, były również kwiatki, które dziewczynki otrzymały od chłopców. Po uśmiechach naszych uczennic można ten dzień zaliczyć do bardzo udanych. Panie nauczycielki również serdecznie dziękują uczniom za życzenia.
14 marca 2019

Ozłacamy Kasisi V

Przejdź do - Ozłacamy Kasisi V

Wykonaliśmy dwa zadania edukacyjne  z projektu "Ozłacamy Kasisi". Dzieci z klas I-III uczestniczyły w lekcji, dzięki której dowiedziały się, że spożywając do końca własne posiłki mają wpływ na zmniejszenie głodu na świecie(między innymi dzięki bankom żywności).Zastosowaliśmy scenariusze lekcji i najnowsze filmy z Zambii i Kongo przesłane nam przez fundację Kasisi i Dobra Fabryka. Uczniowie z zaciekawieniem przyglądali się jak funkcjonuje kuchnia, stołówka i spiżarnia w domu dziecka w  Kasisi oraz uczestniczyli wirtualnie w jednym dniu z życia w ośrodku dożywiania w Ntamugendze w Kongo.

Dzieci z klasy Ib narysowały plakaty zachęcające do niemarnowania jedzenia. Plakaty zawisną w stołówce szkolnej.

 

8 marca 2019

Tłusty czwartek w klasach I-IV

Przejdź do - Tłusty czwartek w klasach I-IV
Staropolskie przysłowie mówi: 
"Powiedział Bartek, że dziś Tłusty Czwartek, 
a Bartkowa uwierzyła, dobrych pączków nasmażyła"
7 marca 2019
Czytaj więcej o: Tłusty czwartek w klasach I-IV

Ogłoszenie

Przejdź do - Ogłoszenie

Dołączyliśmy  do V edycji międzyszkolnego  projektu "Ozłacamy Kasis”. Https://ozlacamykasisi.pl/placowki-zlotych-serc/  W związku  z tym przygotowujemy kartki wielkanocne, które od połowy marca będą do kupienia w świetlicy szkolnej. Cena minimalna za kartkę z kopertą wynosi 1 zł. Reszty nie wydajemy :)

Kartki "Na Kasisi" zbiera pani Szupryczyńska (anglistka).
Dzieci świetlicowe rozpoczęły już produkcję świątecznej papeterii.

 

7 marca 2019

Dzień Rogalika

Przejdź do - Dzień Rogalika
W czwartek 7.02.2019r. w Szkole Podstawowej klasy I-III obchodziły "Dzień Rogalika". Tego dnia w klasach odbywały się degustacje rogalików. Były rogaliki: drożdżowe, francuskie, maślane, otrębowe, parzone z mąki pełnoziarnistej. Nadzienie rogalików też było fantazyjne np.: czekoladowe, makowe, serowo-budyniowe, orzechowe, z powidłami, marmoladą, jagodami, konfiturą morelową, brzoskwiniową. Podczas przerw uczniowie częstowali wszystkich uczniów naszej szkoły - była wielka szkolna degustacja małych słodkości. Kochanym rodzicom dziękujemy za wspaniałe fantazyjne wypieki i za dzień słodkości.
Samorząd Uczniowski
15 lutego 2019

Dzień Babci i Dziadka w klasie Ib

Przejdź do - Dzień Babci i Dziadka w klasie Ib

Choć styczeń to mroźny, zimowy miesiąc, to jednak są w nim takie dwa dni, kiedy każdemu robi się cieplej na sercu. To Dzień Babci i Dziadka. Z tej właśnie okazji uczniowie klasy Ib zaprosili swoje bacie i dziadków do szkoły na miłą uroczystość, która odbyła się w czwartek 24 stycznia. Zaproszeni goście oglądali i oklaskiwali występy swoich wnucząt. Były wierszyki, piosenki, a nawet krótka inscenizacja ,,O babci, wilku i kolorowych czapeczkach".

27 stycznia 2019
Czytaj więcej o: Dzień Babci i Dziadka w klasie Ib

Warsztaty gipsowe

Przejdź do - Warsztaty gipsowe
W dniu 16 stycznia 2019 roku odbyły się warsztaty gipsowe dla uczniów klas I- III. Każdy mógł przygotować samodzielnie masę gipsową oraz stworzyć wybrany wzór obrazka lub świecznika. W czasie przygotowań ozdób uczniowie opowiadali na pytania pani prowadzącej warsztaty dotyczące zastosowań gipsu, np. w medycynie, czy budownictwie. Każdy uczeń otrzymał również małą figurkę- niespodziankę.
W następnych dniach w każdej klasie odbyło się malowanie oraz ozdabianie odlewów gipsowych. Przygotowane ozdoby posłużyły dzieciom jako upominki z okazji Dnia Babci i Dziadka.

 
23 stycznia 2019