Jesteś tutaj: Start / Aktualności szkolne

Aktualności szkolne

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF

Artykuły

Wycieczka na Hel

Przejdź do - Wycieczka na Hel

W tym roku szkolnym klasy 4b i 4c  wybrały się na wycieczkę szkolną na Półwysep Helski. W środę, 22 maja, uczniowie zwiedzili ten wspaniały północny „kraniec Polski” z jego największymi atrakcjami: latarnią morską, fokarium oraz Muzeum Obrony Wybrzeża.

Spacer na Cypel, czyli najdalej wysuniętą w morze część półwyspu, przy pięknej, słonecznej pogodzie pozwolił rozkoszować się uroczą, szeroką plażą od strony otwartego morza (do niedawna plaża ta była tajna, ponieważ stacjonowało tu wojsko).  Po drodze przez las dzieci mogły zobaczyć także pozostałości stanowisk ogniowych z czasów wojny.

Drugim punktem wycieczki był Ocean Park we Władysławowie. Po zwiedzeniu najważniejszych miejsc uczniowie korzystali z wielu różnorodnych atrakcji, które znajdują się na terenie Parku.

Wieczorem, wszyscy zmęczeni, ale zadowoleni i pełni wrażeń, wrócili szczęśliwie do domów.

17 czerwca 2019

Apel dla klas I-III

Przejdź do - Apel dla klas I-III
W dniu 05.06.2019 roku odbył się apel dla klas I-III. Podczas spotkania przedstawiciel KRUS-u wręczył uczniom naszej szkoły nagrody i wyróżnienia za udział w konkursie plastycznym pt: "Bezpiecznie na wsi. Dorosły pracuje, a dziecko obserwuje". Laureatami konkursu zostali: Marta Jankowska z klasy Ia (III miejsce), Patryk Mederski (wyróżnienie) oraz Wiktor Brzezicki (wyróżnienie) oboje z klasy IIa. Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali również drobne upominki. Ponadto uczniowie razem z pracownikiem KRUS-u przypomnieli sobie zasady zachowania bezpieczeństwa podczas prac w gospodarstwach rolnych.
W trakcie spotkania klas I-III rozstrzygnięto również konkurs matematyczny dla uczniów najstarszej klasy. Z matematycznymi zadaniami i łamigłówkami zamierzyło się w dniu 3.06.2019 roku 11 osób. Zwycięzcami potyczek zostali: Kieran Dawid (I miejsce), Julia Noga (II miejsce), Tymoteusz Pawlusek (III miejsce). Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali pamiątkowy dyplom oraz nagrody rzeczowe.
7 czerwca 2019

Wycieczka klas I do Parku Ewolucji

Przejdź do - Wycieczka klas I do Parku Ewolucji
We wtorek, 4. czerwca 2019 roku odbyła się wycieczka klasy Ia i Ib do Parku Ewolucji w Sławutówku. Na miejscu zwiedzanie rozpoczęliśmy od spaceru ścieżką, gdzie spotkaliśmy kilkanaście makiet dinozaurów. Pan przewodnik opowiadał uczestnikom wiele ciekawostek związanych z życiem i miejscem występowania tychże zwierząt. Między innymi dowiedzieliśmy się, które gatunki dinozaurów prawdopodobnie zamieszkiwały dzisiejsze tereny Polski. Kolejnym punktem naszej wycieczki był pobyt w replice budowli Stonehenge, gdzie zastanawialiśmy się nad przyczyną jej powstania. Po edukacyjnym spacerze po Parku Ewolucji uczestniczyliśmy w zabawnym pokazie filmowym na temat dinozaurów oraz płynęliśmy batyskafem w technologii 7D, który dostarczył wszystkim uczestnikom wiele wrażeń. Ponadto czas w Parku Ewolucji wypełniony był warsztatami paleontologicznymi, na których dzieci mogły za pomocą młotka i dłuta odszukać w kawałku gipsu postać dinozaura.
Nasz pobyt umiliła także zabawa na placu zabaw oraz czas spędzony na lodach i obiedzie. Dzieci mogły zakupić również pamiątki z Parku Ewolucji. W czasie powrotu dzieci zgodnie przyznały, że wycieczkę można zaliczyć do udanych.
6 czerwca 2019

Dzień Patrona Szkoły

Przejdź do - Dzień Patrona Szkoły
Dnia 28. 05 br. w Szkole Podstawowej obchodziliśmy Dzień Patrona  - Leonida Teligi. W ramach uroczystości każda klasa obejrzała film pt. ,,Opty - mista" aby poznać najważniejsze informacje z życia Patrona, następnie uczniowie wykonywali tematyczną mapę myśli oraz marynarskie czapeczki metodą origami. 
Podczas apelu szkolnego p. Dyrektor przypomniała historyczny moment nadania Szkole imienia Patrona, następnie uczniowie klasy I a przedstawili krótką charakterystykę Leonida Teligi i wspólnie odśpiewaliśmy hymn Szkoły. Przedstawiciele poszczególnych klas zaprezentowali przygotowane mapy myśli, a na zakończenie każda klasa wraz z wychowawcą ,miała pamiątkowe zdjęcie przy pomniku jachtu Opty. Blasku całej uroczystości nadał marynarski charakter ubioru uczniów i nauczycieli.
 
 
6 czerwca 2019

Gminny konkurs czytelniczy

Przejdź do - Gminny konkurs czytelniczy

21maja 2019 r. w Szkole Podstawowej w Subkowach odbył się konkurs czytelniczy. Do udziału w konkursie zostali zaproszeni reprezentanci klas pierwszych ze Szkoły Podstawowej w Małej Słońcy i Szkoły Podstawowej w Subkowach. Każdą klasę reprezentowało trzech uczniów. Punktowane były najważniejsze cechy pięknego czytania płynność, intonacja, bezbłędność, wyrazistość i rozumienie tekstu.

Uczniowie poszczególnych klas i szkół prezentowali zdobytą umiejętność czytania w dwóch etapach. Pierwszy etap dotyczył tekstu wyuczonego, a zatem znanego dziecku. W drugim etapie należało przeczytać nowy tekst i odpowiedzieć na pytania sprawdzające stopień rozumienia tekstu.

28 maja 2019
Czytaj więcej o: Gminny konkurs czytelniczy

Szkolny Konkurs Ortograficzny dla klas II

Przejdź do - Szkolny Konkurs Ortograficzny dla klas II

21 maja br. w naszej szkole odbył się Konkurs Ortograficzny, skierowany  do uczniów klas drugich szkoły podstawowej. Celem konkursu było  promowanie umiejętności stosowania zasad ortograficznych języka  polskiego, kształcenie umiejętności ortograficznej samokontroli oraz  propagowanie wśród uczniów kultury językowej. W pierwszym etapie  konkursu uczniowie zmierzyć musieli się z trudnym dyktandem, z którym  poradzili sobie znakomicie. Drugi etap konkursu wymagał od uczniów doskonałej znajomości reguł ortograficznych, która była niezbędna do  prawidłowego rozwiązania aż 8 zadań. Uczestnicy świetnie uporali się z  wszelkimi ortograficznymi zawiłościami. Po dokładnym sprawdzeniu prac 
przez koordynatorów konkursu wyłoniono laureatów, którym wręczono  pamiątkowe dyplomy i nagrody książkowe.


24 maja 2019
Czytaj więcej o: Szkolny Konkurs Ortograficzny dla klas II

Kawiarenka

Rada Rodziców przy Szkole Podstawowej w Subkowach informuje,

że dnia 9 maja 2019r. (czwartek), w sali nr 6 

odbędzie sie kawiarenka dla klas I-IV.

Serdecznie zapraszamy!

6 maja 2019

Pomagamy dzieciom z Zambii

Przejdź do - Pomagamy dzieciom z Zambii
W ramach projektu ,,Ozłacamy Kasisi" odbył się kiermasz.  Uczniowie klas 1-4 wykonali kartki wielkanocne. Niektóre to efekt wspólnej pracy dzieci i rodziców w domu, jednak wiele z nich powstało w świetlicy szkolnej. Dzieci pięknie wykorzystały czas, który mógłby być biernie przeczekany. Podczas sprzedaży kartek udało się uzbierać kwotę  615 zł 70gr na wsparcie zambijskiego sierocińca. 
Zapraszamy na podstronę projektową naszej szkoły. https://ozlacamykasisi.pl/placowki-zlotych-serc/
9 kwietnia 2019

Szkolny konkurs recytatorski I-III

Przejdź do - Szkolny konkurs recytatorski I-III

      27 marca odbył się w naszej szkole coroczny Szkolny Konkurs Recytatorski dla uczniów klas I-III. Udział w konkursie był poprzedzony eliminacjami klasowymi, w wyniku których wyłoniono 3 - osobowe reprezentacje poszczególnych klas. Do ostatecznej rywalizacji stanęło 15 uczestników, którzy zaprezentowali przed  jury własne interpretacje swoich ulubionych wierszy.

 

8 kwietnia 2019
Czytaj więcej o: Szkolny konkurs recytatorski I-III

Pijemy soki

Przejdź do - Pijemy soki

Dzięki zakupie sokowirówki przez rodziców, w świetlicy wyciskamy soki z porcji jabłek i marchewek, które uczniowie otrzymują w poniedziałki i środy. W maju pojawią się kolejne warzywa. Prosimy rodziców, aby nie ustawali w zachęcaniu dzieci do zdrowego odżywiania się.

8 kwietnia 2019

Spotkania z rodzicami - klasy I-III szkoły podstawowej

Szanowni Rodzice,

informujemy, że w dniu 4 kwietnia 2019r. (czwartek) o godz. 15.45 odbędzie się wywiadówka.

Serdecznie zapraszamy.

 

 

1 kwietnia 2019

Witamy wiosnę

Przejdź do - Witamy wiosnę

„I cóż na to powiecie, że wiosna jest na świecie?” 

„Marzanno, Marzanno, ty zimowa panno! 

Zaraz cię spalimy, by się pozbyć zimy!"

Dawno temu wierzono, że zima sama nie odejdzie, dlatego należy ją przegnać, aby na jej miejsce mogła przyjść wiosna. Wiosna uosabiała wszystko, co żywe i radosne. Aby wiosna mogła przyjść na świat, należało pokonać zimę. W tym celu uczniowie z klas II wykonali  ze słomy niedużą kukłę-marzannę , ubrali ją w kolorowe szmatki. 

 

  

27 marca 2019
Czytaj więcej o: Witamy wiosnę