Jesteś tutaj: Start / Aktualności szkolne

Aktualności szkolne

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF

Artykuły

Dzień Edukacji Narodowej w klasach I-III

Przejdź do - Dzień Edukacji Narodowej w klasach I-III

W piątek - 11 października, najmłodsi uczniowie naszej szkoły świętowali Dzień Edukacji Narodowej. Dzień ten miał bardzo uroczysty charakter, a szkolną uroczystość, przygotowaną z tej okazji przez uczniów i wychowawców klas trzecich, uświetnili licznie zaproszeni goście. W trakcie spotkania Pani Dyrektor podziękowała nauczycielom za trud i zaangażowanie wkładane każdego dnia w edukację i wychowanie młodego pokolenia, uczniowie zaś zaprezentowali garść wierszyków i krótką scenkę z życia szkolnej społeczności. Szczególną  część uroczystość stanowiła Szkolna Gala Jabłkowo- Oskarowa, w trakcie której uczniowie przyznali nauczycielom nagrody w rozmaitych, często humorystycznych kategoriach. Mali artyści nie zapomnieli także o pozostałych pracownikach szkoły składając im serdeczne życzenia.

11 października 2019
Czytaj więcej o: Dzień Edukacji Narodowej w klasach I-III

Dzień Chłopaka w klasie II A

Przejdź do - Dzień Chłopaka w klasie II A
 27.09.2019 roku obchodziliśmy klasowy Dzień Chłopaka. Dzięki ogromnemu zaangażowaniu naszych Dziewczynek ten dzień był niezwykle udany. Chłopcy mięli do wykonania szereg zabawnych i interesujących zadań, od ćwiczeń fizycznych do śpiewania piosenek i plecenia warkoczy. Nasza zabawa trwała aż 3 godziny lekcyjne, które były pełne śmiechu i zabawnych sytuacji. Na koniec po zasłużonych zmaganiach Chłopcy zostali obdarowani drobnymi upominkami i słodkościami.
Dziękujemy serdecznie Rodzicom w przygotowaniu wypieków i nagród dla dzieci.
9 października 2019

Dzień Chłopaka w klasie Ia

Przejdź do - Dzień Chłopaka w klasie Ia

30 września uczennice z kl. Ia przygotowały niespodziankę dla swoich kolegów. Na początku złożyły chłopcom życzenia, a następnie obdarowały ich lizakami i krawatami z napisem Super Chłopak.

Było bardzo miło i przyjemnie. Teraz dziewczynki z utęsknieniem czekają na swoje marcowe święto.

7 października 2019

Każdy z nas wygląda inaczej

Przejdź do - Każdy z nas wygląda inaczej
27 września podczas lekcji z wychowawcą w ramach realizacji programu profilaktycznego „Spójrz inaczej”
uczniowie klasy I a wykonywali prace plastyczne obrazujące różnice między ludźmi (poza budową fizyczną). Wykonane prace uczniowie wykorzystali w czasie dyskusji, z której wyciągnęli wnioski, iż  ludzie są do siebie pod wieloma względami podobni, ale jednocześnie każdy  jest wyjątkowy i niepowtarzalny. Dowiedzieli się również, że różnimy się między sobą nie tylko wyglądem. Taka forma lekcji wszystkim się bardzo podobała, co w pełni obrazują zdjęcia  wykonane podczas zajęć. 
3 października 2019

Pomagamy i otrzymujemy nagrody

Przejdź do - Pomagamy i otrzymujemy nagrody

Udało się nam wygrać V Edycję Projektu Ozłacamy Kasisi w kategorii ,,Szybkość". https://ozlacamykasisi.pl/   Zostaliśmy obdarowani dziełami plastyków i muzyków tworzących w Zambii. Dzięki tej  nagrodzie mamy okazję wzbogacić naszą wiedzę o świecie.

Serdecznie dziękujemy wszystkim osobom, które zaangażowały się w działania na rzecz Domu Dziecka w Kasisi. 

22 września 2019

Międzynarodowy konkurs poezji Haiku w Japonii

Podobnie jak dwa lata temu, w tym roku szkolnym nasza szkoła uczestniczy w Międzynarodowym Literacko-Plastycznym Konkursie Poezji Haiku. W tym roku tematem konkursu jest ,, Sport". http://www.jal-foundation.or.jp/contest-e.html
Prace prosimy dostarczyć do końca stycznia 2020 roku do świetlicy szkolnej w środy i piątki w godzinach od 7:00 do 8:30. W  tym czasie chętne dzieci mogą również stworzyć pracę konkursową. Pomożemy!
9 września 2019

Zachęcamy do pomagania innym!

Wraz z nowym rokiem szkolnym dzieci rozpoczęły działania na stronie charytatywnej wspomagającej Światowy Program Żywnościowy (w ramach ONZ). Rozwiązując działania matematyczne z tabliczki mnożenia walczymy z głodem na świecie. Jedno rozwiązane zadanie to symboliczne 10 ziarenek ryżu w praktyce przekładające się na różnorodną pomoc w 80 krajach świata. W program zaangażował się cały świat. Od tego roku ziarenka naliczane są na nowo. Nazywamy się SP Subkowy. Zachęcamy do dołączania się do naszej grupy. https://beta.freerice.com/categories

9 września 2019

Inauguracja roku szkolnego 2019/2020 dla klas I-III

Przejdź do - Inauguracja roku szkolnego 2019/2020 dla klas I-III
2 września 2019r. rozpoczęliśmy nowy rok szkolny. Na uroczystości nie zabrakło wójta Gminy Subkowy, pana Mirosława Murzydło. Po wysłuchaniu przemówienia dyrektora szkoły, pana Waldemara Pawluska, chwilą ciszy uczciliśmy pamięć ofiar II Wojny Światowej  w 80. rocznicę jej wybuchu. 
           Szczególną częścią uroczystości było ślubowanie uczniów klas pierwszych na sztandar szkoły, kiedy to pierwszaki zobowiązały się, że będą uczyć się pilnie, szanować wszystkich pracowników szkoły oraz będą zachowywać się tak, aby rodzice i nauczyciele byli z nich dumni. Swój udział w uroczystości mieli też rodzice uczniów klas pierwszych, którzy złożyli przyrzeczenie, iż będą wspierać swoje dzieci i zawsze znajdą dla nich czas.
Następnie odbyło się pasowanie pierwszaków na uczniów Szkoły Podstawowej w Subkowach. 
Pasowania dokonali dyrektorzy: Waldemar Pawlusek oraz Bożena Wysocka.
           Na zakończenie głos zabrały pierwszaki oraz uczniowie klasy drugiej, prezentując krótką część artystyczną. Miłym akcentem uroczystości stało się wręczenie uczniom klas pierwszych kolorowych upominków, które ufundowała Rada Rodziców działająca przy naszej szkole oraz Bank Spółdzielczy w Subkowach.
8 września 2019

Wycieczka na Hel

Przejdź do - Wycieczka na Hel

W tym roku szkolnym klasy 4b i 4c  wybrały się na wycieczkę szkolną na Półwysep Helski. W środę, 22 maja, uczniowie zwiedzili ten wspaniały północny „kraniec Polski” z jego największymi atrakcjami: latarnią morską, fokarium oraz Muzeum Obrony Wybrzeża.

Spacer na Cypel, czyli najdalej wysuniętą w morze część półwyspu, przy pięknej, słonecznej pogodzie pozwolił rozkoszować się uroczą, szeroką plażą od strony otwartego morza (do niedawna plaża ta była tajna, ponieważ stacjonowało tu wojsko).  Po drodze przez las dzieci mogły zobaczyć także pozostałości stanowisk ogniowych z czasów wojny.

Drugim punktem wycieczki był Ocean Park we Władysławowie. Po zwiedzeniu najważniejszych miejsc uczniowie korzystali z wielu różnorodnych atrakcji, które znajdują się na terenie Parku.

Wieczorem, wszyscy zmęczeni, ale zadowoleni i pełni wrażeń, wrócili szczęśliwie do domów.

17 czerwca 2019

Apel dla klas I-III

Przejdź do - Apel dla klas I-III
W dniu 05.06.2019 roku odbył się apel dla klas I-III. Podczas spotkania przedstawiciel KRUS-u wręczył uczniom naszej szkoły nagrody i wyróżnienia za udział w konkursie plastycznym pt: "Bezpiecznie na wsi. Dorosły pracuje, a dziecko obserwuje". Laureatami konkursu zostali: Marta Jankowska z klasy Ia (III miejsce), Patryk Mederski (wyróżnienie) oraz Wiktor Brzezicki (wyróżnienie) oboje z klasy IIa. Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali również drobne upominki. Ponadto uczniowie razem z pracownikiem KRUS-u przypomnieli sobie zasady zachowania bezpieczeństwa podczas prac w gospodarstwach rolnych.
W trakcie spotkania klas I-III rozstrzygnięto również konkurs matematyczny dla uczniów najstarszej klasy. Z matematycznymi zadaniami i łamigłówkami zamierzyło się w dniu 3.06.2019 roku 11 osób. Zwycięzcami potyczek zostali: Kieran Dawid (I miejsce), Julia Noga (II miejsce), Tymoteusz Pawlusek (III miejsce). Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali pamiątkowy dyplom oraz nagrody rzeczowe.
7 czerwca 2019

Wycieczka klas I do Parku Ewolucji

Przejdź do - Wycieczka klas I do Parku Ewolucji
We wtorek, 4. czerwca 2019 roku odbyła się wycieczka klasy Ia i Ib do Parku Ewolucji w Sławutówku. Na miejscu zwiedzanie rozpoczęliśmy od spaceru ścieżką, gdzie spotkaliśmy kilkanaście makiet dinozaurów. Pan przewodnik opowiadał uczestnikom wiele ciekawostek związanych z życiem i miejscem występowania tychże zwierząt. Między innymi dowiedzieliśmy się, które gatunki dinozaurów prawdopodobnie zamieszkiwały dzisiejsze tereny Polski. Kolejnym punktem naszej wycieczki był pobyt w replice budowli Stonehenge, gdzie zastanawialiśmy się nad przyczyną jej powstania. Po edukacyjnym spacerze po Parku Ewolucji uczestniczyliśmy w zabawnym pokazie filmowym na temat dinozaurów oraz płynęliśmy batyskafem w technologii 7D, który dostarczył wszystkim uczestnikom wiele wrażeń. Ponadto czas w Parku Ewolucji wypełniony był warsztatami paleontologicznymi, na których dzieci mogły za pomocą młotka i dłuta odszukać w kawałku gipsu postać dinozaura.
Nasz pobyt umiliła także zabawa na placu zabaw oraz czas spędzony na lodach i obiedzie. Dzieci mogły zakupić również pamiątki z Parku Ewolucji. W czasie powrotu dzieci zgodnie przyznały, że wycieczkę można zaliczyć do udanych.
6 czerwca 2019

Dzień Patrona Szkoły

Przejdź do - Dzień Patrona Szkoły
Dnia 28. 05 br. w Szkole Podstawowej obchodziliśmy Dzień Patrona  - Leonida Teligi. W ramach uroczystości każda klasa obejrzała film pt. ,,Opty - mista" aby poznać najważniejsze informacje z życia Patrona, następnie uczniowie wykonywali tematyczną mapę myśli oraz marynarskie czapeczki metodą origami. 
Podczas apelu szkolnego p. Dyrektor przypomniała historyczny moment nadania Szkole imienia Patrona, następnie uczniowie klasy I a przedstawili krótką charakterystykę Leonida Teligi i wspólnie odśpiewaliśmy hymn Szkoły. Przedstawiciele poszczególnych klas zaprezentowali przygotowane mapy myśli, a na zakończenie każda klasa wraz z wychowawcą ,miała pamiątkowe zdjęcie przy pomniku jachtu Opty. Blasku całej uroczystości nadał marynarski charakter ubioru uczniów i nauczycieli.
 
 
6 czerwca 2019