Aktualności szkolne I-III

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF

Artykuły

Mikołaj w klasie I a

Przejdź do - Mikołaj w klasie I a

Tak jak wszędzie, tak i w naszej klasie, obchodziliśmy przemiły dzień, a mianowicie mikołajki. Tego dnia każdy kto mógł, ubrał się na czerwono i założył mikołajową czapkę, to na cześć Świętego Mikołaja. Nasz szanowny Święty Mikołaj, zawitał w  klasowe progi wczesnym rankiem i dla każdego przyniósł słodki upominek.  W tym dniu uczniowie kl. I a uczestniczyli też w domu Kultury w Subkowach w warsztatach mikołajkowych. Pod czujnym okiem pań instruktorek wykonywali ozdobę świąteczną- „wesołego krasnala”. Podczas zajęć wszystkim dopisywał dobry humor.

 

 

8 grudnia 2019

Mikołajki oraz czytanie w klasie I b

Przejdź do - Mikołajki oraz czytanie w klasie  I b
Dzień 6 grudnia 2019 r. był w naszej klasie wyjątkowy z dwóch powodów.
Po pierwsze gościliśmy panią Emilię Jaworską, mamę naszej koleżanki Sary. .Pani Emilia odwiedziła nas po to, aby zachęcić do czytania książek.
Z uwagą wysłuchaliśmy czytanego przez nią opowiadania z książki pt.,,Opowieści świętego Mikołaja". Trzeba przyznać, że wytworzył się magiczny, bożonarodzeniowy nastrój...
Bardzo dziękujemy mamie Sary za poświęcony nam czas.
Drugim powodem do radości okazały się kolejne odwiedziny.
Tym razem przybyły do nas dwie mamy, panie Wioleta Gacek i Iwona Zielińska. Okazały się wysłanniczkami świętego Mikołaja, przynosząc duży worek z upominkami. 
Ale było uciechy! Serdecznie dziękujemy za te chwile radości. 
A to wszystko za sprawą świętego Mikołaja!
                                                                                                                                                                                                Uczniowie klasy I b 
                                                                                                                                                                                                    z wychowawcą                            
 
8 grudnia 2019

Andrzejki w klasie IIIb

Przejdź do - Andrzejki w klasie IIIb

Abrakadabra, abrakadabra niechaj teraz rządzi magia!

W piątek 29 listopada w klasie III b rządziła czarna magia. Był czarny kot,w którego rolę wcieliła się Adrianna , ale także czworonogi przyjaciel Majki (wprawdzie rudy) ale z kocią klasą towarzyszył klasowym zabawom.

Tego dnia, jak za dawnych czasów, wszyscy uczniowie przenieśli się w zaczarowany świat wróżb. Wróżka z rudym i czarnym kotem zataczała kręgi różdżką i wypowiadała słowa:

Niech się stanie, niech się stanie, dziś w naszej klasie czarowanie.

Abrakadabra, abrakadabra niechaj teraz rządzi magia!

Dzieci poznały zwyczaje i tradycje andrzejkowe i katarzynki. Brały aktywny udział we wróżbach andrzejkowych, dostrzegały tajemniczość i niezwykłość tego dnia. Poszerzały zasób słownictwa,poznały nowe zabawy i zgodnie przeżywały radość podczas zabawy z rówieśnikami.

Wszystkie marzenia są ważne, ale najważniejsze jest, aby towarzyszyło im szczęście. Jeśli dzięki naszym marzeniom będziemy zadowoleni, uśmiechnięci i lepsi dla innych, będziemy mogli powiedzieć, że nasze marzenia się spełniły. Serdeczne podziękowania dla wspaniałych rodziców,którzy przygotowali słodki poczęstunek.

 

6 grudnia 2019

Pomagamy Marci Freitas

Przejdź do - Pomagamy Marci Freitas
Dnia 5 grudnia br. dla klas I - III odbyła się Kawiarenka Charytatywna. Dzięku dużemu zaangażowaniu Rodziców oraz uczniów udało nam sie zebrać kwotę 700 zł, która  wystarcza na pokrycie kosztów edukacji 7 letniej Marci Freitas zamieszkującej na Wyspach Zielonego Przylądka u Zachodnich Wybrzeży Afryki. Dziewczynka już od trzech lat jest objęta Adopcją Serca przez naszą Szkołę.  Zebrane środki zostały przekazane na konto Zgromadzenia Sióstr Misjonarek Klawerianek w Krośnie.
Kawiarenka wprowadziła naszą szkolną społeczność w świąteczny, mikołajkowy klimat. 
6 grudnia 2019

Podziel się słodyczami

„Człowiek tyle jest wart,

ile może dać drugiemu człowiekowi”

 – św. Jan Paweł II.

W szkole trwa akcja I Ty możesz zostać  ŚWIĘTYM MIKOŁAJEM!

 PODZIEL SIĘ SŁODYCZAMI!

 Dzieci mogą zrobić same paczuszkę lub z kolegą/koleżanką albo przynieść słodycze (np. małe czekolady, pierniczki, ciastka, batony, wafelki, cukierki).

 Mile widziane  własnoręcznie zrobione kartki z życzeniami świątecznymi!                                                  

 Słodycze zostaną przekazane do parafialnego zespołu CARITAS  dla osób starszych, samotnych i chorych.

Zbiórka do wtorku, 10 grudnia w bibliotece szkolnej.

 ZAPRASZAMY!

6 grudnia 2019

Andrzejki w klasie Ia

Przejdź do - Andrzejki w klasie Ia

Dzień 29 listopada okazał się dla pierwszaków dniem szczególnym, magicznym i tajemniczym. A powodem tej atmosfery były wróżby. Dzieci z wielkim zaciekawieniem chciały dowiedzieć się, co je czeka w przyszłości. Losowały kolorowe karteczki z przestrogami:

kolor czerwony- jesteś kłótliwy, możesz stracić przyjaciół,

kolor pomarańczowy -jesteś nieostrożny, pamiętaj o bezpieczeństwie na drodze,

wróżyły sobie z wosku i  cukierków,  tworzyły „ Wyścig  butów ”, losowały karteczki z różnymi przepowiedniami np. „wymarzona podróż paralotnią do Narków” albo „hulajnogą do Afryki”. Wszystkie chciały bardzo poznać imię przyszłej żony lub męża. Uczniowie wraz z wychowawcą  dziękują Rodzicom za słodki poczęstunek, owoce i napoje, które okazały się niezbędne do nabrania sił po tak ekscytujących przeżyciach..

 

3 grudnia 2019

Popołudniowe spotkanie integracyjne w klasie II B

Przejdź do - Popołudniowe spotkanie integracyjne w klasie II B

Dnia 21 listopada uczniowie klasy II B uczestniczyli w wieczorku integracyjnym. Głównym celem spotkania było wzmacnianie więzi między uczniami oraz wdrażanie do pozytywnego spędzania czasu. Spotkanie rozpoczęto od „żywej lekcji historii”, podczas której pan Robert Nowakowski – założyciel Bractwa Rycerskiego „Kerin” w interesujący sposób przekazał dzieciom wiadomości m.in. na temat symboli narodowych, obowiązków i cech giermka oraz uzbrojenia rycerzy. Dodatkowo uczniowie mieli okazję przymierzyć kolczugę oraz zbroję. Następnie uczniowie udali się na pyszny, niecodzienny  poczęstunek, przygotowany przez niezawodnych rodziców. Obfitował om w różnorodne przekąski i słodkości.  Po degustacji, uczniowie wzięli udział w zabawach przy muzyce. Dużo emocji wzbudziła gra zespołowa „Kółko i krzyżyk”, do przeprowadzenia której wykorzystano szarfy i krzesła. Na zakończenie opiekunki - pani Aneta Noch i Katarzyna Wierzbowska przeprowadziły krótkie zajęcia z programowania. Zabawy z robotami bardzo się spodobały dzieciom. To był miło spędzony czas.

27 listopada 2019

Muzyka wokół nas

Przejdź do - Muzyka wokół nas

25 listopada uczniowie klas I-III uczestniczyli w audycji muzycznej, którą prowadzili doświadczeni muzycy ze Starogardzkiego Centrum Edukacji Muzycznej. Podczas spotkania dzieci poznały grę na saksofonie i gitarze. Mogły samodzielnie zagrać na tych instrumentach. Dowiedziały się też, iż dźwięk i muzykę można tworzyć na przedmiotach codziennego użytku np. kieliszki. Lekcja „żywego” muzykowania bardzo się uczniom podobała.

27 listopada 2019

Warsztaty o zdrowym odżywianiu dla klas II i III

Przejdź do - Warsztaty o zdrowym odżywianiu dla klas II i III

W dniu 25 listopada odbyły się warsztaty dotyczące zdrowego odżywiania. Wzięli w nich udział  uczniowie klas drugich i trzecich. Warsztaty prowadziła pani Katarzyna Duszyńska przedstawicielka Firmy K2. Podczas pierwszej, teoretycznej części zajęć uczniowie  przypomnieli sobie zasady zdrowego odżywiania. Część druga zajęć to działania praktyczne uczniów. Klasa II a przygotowała zdrowe drugie śniadanie- musli z jagurtem, bakaliami, orzechami, owocami.  Klasa II b, III a i III b przygotowały pyszne soki warzywno- owocowe. Wszystkim bardzo smakowały zdrowe, wykonane samodzielnie posiłki.

27 listopada 2019

Dzień Kredki

Przejdź do - Dzień Kredki

22 listopada 219 roku obchodziliśmy „Dzień Kredki”.  Samorząd Uczniowski klas I-III przygotował w związku z tym kilka aktywności dla uczniów. Dzieci tego dnia ubrane były w kolorze swojej ulubionej kredki. Kolejnym zadaniem było pokolorowanie klasowej kolorowanki podłogowej, oczywiście z wykorzystaniem kredek. Gotowe prace pięknie ozdobiły hol naszej szkoły. Dzieci poświęciły na ich wykonanie sporo czasu, ale efekt jest imponujący.  Ponadto chętni uczniowie przynieśli na wystawę swoje nietypowe kredki. Wśród nich znalazło się wiele ciekawych okazów. Na wystawie podziwiać może kredki przywiezione z różnych miast z Polski i ze świata, duże kredki wykonane samodzielnie przez dzieci i rodziców, jak również wiele innych nietypowych kredek. „Dzień Kredki” stał się dla nas również okazją do zbiórki kredek, które uszczęśliwią dzieci z Afryki. Mamy nadzieję, że dzięki kredkom przywiezionym  z Polski, powitanie wiele ciekawych rysunków

27 listopada 2019

Klasy III na wycieczce

Przejdź do - Klasy III na wycieczce
Dnia 12 listopada uczniowie klasy IIIa i IIIb udali się na wycieczkę do Tczewa. Uczestniczyli w projekcji filmu pt "Salma w krainie dusz”.  To pełna wzruszeń animacja o przyjaźni, wierze i realizacji najskrytszych marzeń. Wspaniała lekcja szacunku do tych, których już nie ma wśród nas lecz są w naszych sercach i wspomnieniach.
Po filmie udaliśmy się do Fabryki Sztuk ”Muzeum Wisły na warsztaty pt. „Wilkiem morskim być”. Prowadząca zajęcia wspaniale przekazała ciekawostki z życia naszego patrona szkoły   Leonida Teligii. Uczniowie poznali znaczenie pojęć:. bandera, flaga, maszt, kotwica, żagiel, dziób, rufa itp. Oglądały ciekawe eksponaty np: pieczątka jachtowa, kamizelka, tuba głosowa, czapka żeglarska, a także kompas i garnek ze stojakiem. Pod koniec warsztatów dzieci wykorzystały zdobyte na tych zajęciach wiadomości i   umiejętności, rozwiązywały krzyżówkę, uczyły się śpiewać szanty, a także wypełniły kartę pracy. Wszyscy uczniowie wrócili do szkoły z nowymi doświadczeniami i  umiejętnościami.
25 listopada 2019

Dzień Życzliwości

Przejdź do - Dzień Życzliwości

21 listopada Samorząd Uczniowski klas I-III, wraz z opiekunami, zorganizował, tradycyjny już w naszej szkole  Dzień Życzliwości i Pozdrowień.

W tym dniu należało ubrać się na żółto i powiedzieć kilku osobom parę miłych słów. Uśmiechnięte twarze było widać w każdym zakątku szkoły. Hasła związane z życzliwością umieszczone były w różnych miejscach na terenie naszej placówki. Członkowie samorządu wraz z panią pedagog przygotowali okolicznościowe gazetki ścienne oraz żółte emblematy przypominające o tym ważnym dniu. Przypinali je nie tylko uczniowie, ale także nauczyciele i dyrekcja. Ponadto w każdej z 6 klas I-III wybraliśmy najbardziej życzliwą osobę.

Oto najbardziej życzliwi spośród najmłodszych uczniów naszej szkoły:

 

 

25 listopada 2019
Czytaj więcej o: Dzień Życzliwości