Jesteś tutaj: Start / Aktualności

Aktualności

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF

Artykuły

Ciekawe lekcje w klasie Ib

Przejdź do - Ciekawe lekcje w klasie Ib

Uczniowie klasy I b w ramach bloku tematycznego „Zwierzęta Domowe" wykonywali pacynkę kotka. Krok po kroku, raz lepiej, raz gorzej tworzyli poszczególne elementy, które następnie łączyli w całość. Zadanie nie było łatwe, ale każdy je wykonał. Potem razem z kotkiem uczniowie tańczyli do piosenki „ Kotek". Pacynka towarzyszyła też uczniom podczas konkurencji i ćwiczeń  na zajęciach wychowania fizycznego. Już wiemy, że zajęcia koniecznie trzeba powtórzyć.  

17 listopada 2017
Czytaj więcej o: Ciekawe lekcje w klasie Ib

Narodowe Święto Niepodległości

Przejdź do - Narodowe Święto Niepodległości

W czwartek, 9 listopada, Szkoła Podstawowa świętowała 99. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Uroczyste obchody odbywały się w trzech odsłonach. W tym roku nawiązywały do 150. rocznicy urodzin Józefa Piłsudskiego, która przypada 5 grudnia.

16 listopada 2017
Czytaj więcej o: Narodowe Święto Niepodległości

Wycieczka klas I do Grudziądza

Przejdź do - Wycieczka klas I do Grudziądza

Dnia 7 listopada uczniowie klasy Ia i Ib udali się na jesienną wycieczkę do Grudziądza.
Najpierw, po krótkiej wizycie w restauracji Mc Donalds, najmłodsi uczniowie naszej szkoły obejrzeli przedstawienie pod tytułem "Jaś i Małgosia" w wykonaniu aktorów miejscowego teatru. Następnie poszli na spacer ulicami grudziądzkiej Starówki. Podziwiali Bazylikę kolegiacką im. św. Mikołaja, Zespół spichrzy, pozostałości średniowiecznych murów obronnych oraz ruiny zamku krzyżackiego.

16 listopada 2017
Czytaj więcej o: Wycieczka klas I do Grudziądza

Kolorowy dzień w przedszkolu

Przejdź do - Kolorowy dzień w przedszkolu

We wrześniu  w naszym  przedszkolu odbył się KOLOROWY DZIEŃ, który związany jest z nadejściem nowej pory roku. Wszystkie przedszkolaki witały jesień ubrane w kolorach jesiennych: czerwonym, brązowym, pomarańczowym i żółtym.

16 listopada 2017
Czytaj więcej o: Kolorowy dzień w przedszkolu

Pasowanie na Przedszkolaka

Przejdź do - Pasowanie na Przedszkolaka

26 października w Domu Kultury w Subkowach odbyła się uroczystość Pasowania na Przedszkolaka lub Starszaka dzieci uczęszczających do przedszkola. Dzień bardzo ważny dla wszystkich dzieci, a szczególnie tych, które we wrześniu po raz pierwszy rozpoczęły swoją „przygodę” z przedszkolem.

16 listopada 2017
Czytaj więcej o: Pasowanie na Przedszkolaka

Wycieczka klasy IIa i IIIc do Malborka

Przejdź do - Wycieczka klasy IIa i IIIc do Malborka

W dniu 8 listopada 2017 r. pojechaliśmy na  wycieczkę do Malborka. Udział w Interaktywnym Widowisku Telewizyjnym pod tytułem „Szewczyk Dratewka na planie filmowym” pozwolił nam  na poszerzenie wiedzy na temat pracy reżysera, operatora kamery i aktorów na planie filmowym. W role bohaterów widowiska wcielili się nasi koledzy i koleżanki. Wszystkim widowisko bardzo się podobało.

15 listopada 2017
Czytaj więcej o: Wycieczka klasy IIa i IIIc do Malborka

Mała Liga mini siatkówki z SKS 2017

Przejdź do - Mała Liga mini siatkówki z SKS 2017

W naszej szkole obecnie trwają rozgrywki Ligowe w mini piłce siatkowej dziewcząt dla klasy IV-VI w ramach pozalekcyjnych zajęciach sportowych SKS. Emocji na parkiecie i poza nim jest bardzo dużo ponieważ obraliśmy system gry w IV Ligach w IV Rundach. Po eliminacjach wstępnych i zajętym miejscu siatkareczki trafiły do odpowiednich grup Ligowych.I tak jak jest w sporcie ligowym w naszej Mini Lidze istnieje możliwość awansu do Ligi wyższej bądź też spadek ligowy.

15 listopada 2017
Czytaj więcej o: Mała Liga mini siatkówki z SKS 2017

Wycieczka do Centrum Experyment

Przejdź do - Wycieczka do Centrum Experyment

26 października uczniowie klas IIIa i IIIb wybrali się na wycieczkę do Centrum Nauki EXPERYMENT w Gdyni. W trakcie wizyty zwiedzali wystawy interaktywne łącząc zabawę z nauką. Ponadto wzięli udział w zajęciach edukacyjnych ,,Pogoda bez tajemnic".

14 listopada 2017
Czytaj więcej o: Wycieczka do Centrum Experyment

Warsztaty serowarskie w przedszkolu

Przejdź do - Warsztaty serowarskie w przedszkolu

3 listopada nasze przedszkole odwiedził specjalnie zaproszony gość, który prowadził z dziećmi warsztaty serowarskie. Zaczęły się one od przygotowania przez dzieci ciasta na chleb (wsypywanie składników, ugniatanie). Następnie dzieci samodzielnie ubijały śmietanę, z której powstało masło. Dodatkowo mogły zobaczyć, w jaki sposób powstaje biały ser.

14 listopada 2017
Czytaj więcej o: Warsztaty serowarskie w przedszkolu

Sprzątanie lasu

Przejdź do - Sprzątanie lasu

2 listopada sprzątalismy las przy osiedlu Witosa. Było to nie lada wyzwanie, gdyż na trasie pokonywaliśmy przeszkody w postaci drzew powalonych po ostatnich wichurach. Uczestnicy zaskakiwali hartem ducha, pomysłowością i spostrzegawczością. Mimo chmurnej pogody humory wszystkim dopisywały.

14 listopada 2017

Dary dla Schroniska w Tczewie

Przejdź do - Dary dla Schroniska w Tczewie

Uczniowie Szkoły Podstawowej po raz kolejny włączyli się aktywnie w niesienie pomocy potrzebujacym. Jak co roku licznie odpowiedzieli na apel Samorzadu Uczniowskiego dotyczacy zbiórki darów dla podopiecznych tczewskiego schroniska.

14 listopada 2017
Czytaj więcej o: Dary dla Schroniska w Tczewie

DRODZY RODZICE!

Dnia 21 listopada br. w godz. 16.45 – 17.45 w świetlicy szkolnej ( po zebraniu z rodzicami) odbędzie się spotkanie ze specjalistą dotyczące problemu używania substancji psychoaktywnych przez młodzież.

Prelekcja została zorganizowana w ramach realizacji  programu profilaktyki uniwersalnej „ Unplugged”. Jego celem jest ograniczanie inicjacji używania substancji psychoaktywnych (alkohol, tytoń, narkotyki) przez młodzież.

W programie „ Unplugged” uczestniczą również uczniowie oraz nauczyciele.

Jest on finansowany przez GOPS w Subkowach, rekomendowany przez  Ośrodek Rozwoju Edukacji i Krajowe Biuro ds. Przeciwdziałania Narkomanii.

 

Rodzicu! Im więcej wiemy o środkach psychoaktywnych, tym łatwiej przekonamy dziecko o ich szkodliwości. Używajmy rzeczowych argumentów!  Nie mów, że to nie dotyczy Twojego dziecka. Wiedzę na temat uzależnień powinien mieć każdy rodzic. Dlatego zaproszenie kierujemy do WSZYSTKICH RODZICÓW. Przyjdź, posłuchaj...

 Bądź przyjacielem swojego dziecka! Pomagaj mu bezpiecznie dorastać!

7 listopada 2017