Jesteś tutaj: Start / Aktualności

Aktualności

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF

Artykuły

Spotkanie z rodzicami

Spotkanie z rodzicami dla klas I-VIII odbędzie się w dniu 24.09.2019r. (tj. wtorek) o godz. 16.00. Zapraszamy.

20 września 2019

Harmonogram dozowów szkolnych

2 września 2019

Rozpoczęcie roku szkolnego 2019/2020 i dowozy

Dnia 2 września 2019 r. rozpoczynamy:
Msze święte:
a) 8 15 - kl. IV-VIII,
b) 9 15 - kl. I - III
 
Rozpoczęcie roku szkolnego:
a)9 00 - IV - VIII SP - w szkole na holu I piętro
b) 10 00 I - III - Szkoła Podstawowa,
 

Odwozy:

                  a) IV - VIII SP - 10 00

                  b) I - III - 11 15.

 

Zajęcia w przedszkolu odbywają się zgodnie z deklaracjami rodziców, w godzinach: 7.00 - 16.00. Busem dowożone są dzieci 5 i 6 letnie.

29 sierpnia 2019

Rajd rowerowy do Lubawy

Przejdź do - Rajd rowerowy do Lubawy

W dniach 25-28 czerwca 2019r. odbył się Rajd Rowerowy Szlakiem ks. Janusza Pasierba na trasie Subkowy - Lubawa. Uczestnicy wyprawy odwiedzili miejsca związane z jego życiorysem oraz te, które szczególnie opisywał w swoich wierszach. Warto tu wymienić m.in. Pelplin - gdzie studiował, wykładał i został pochowany; Grudziądz - gdzie był wikariuszem i oczywiście Lubawę, gdzie w 1929r. się urodził.

6 lipca 2019
Czytaj więcej o: Rajd rowerowy do Lubawy

XXVI Festiwal Unihokeja o Puchar Bałtyku Ogólnopolskie Igrzyska Dzieci

Przejdź do - XXVI Festiwal Unihokeja o Puchar Bałtyku   Ogólnopolskie Igrzyska Dzieci

W dniach 8-9.06.2019r. w Elblągu odbył się XXVI Festiwal Unihokeja o Puchar Bałtyku. W skład festiwalu wchodzą: Ogólnopolskie Igrzyska Dzieci, Ogólnopolskie Igrzyska Młodzieży Szkolnej oraz ogólnopolska Licealiada. Jest to największy turniej unihokeja w Polsce dla szkół – w tym roku łącznie rywalizowało 96 zespołów. W najmłodszej kategorii wśród chłopców (r.2006 i mł.) grała także nasza szkoła, która w wyniku losowania trafiła do grupy B. Pierwszy mecz to przegrana potyczka (0:2) z mistrzem województwa łódzkiego – SP w Łękach Szlacheckich. W drugim spotkaniu padł remis (3:3; bramki: Mateusz Szupryczyński-2, Miłosz Gąsiorowski) z przedstawicielem woj. warm.-mazurskiego – SP Żabi Róg. W rywalizacji z mistrzem woj. dolnośląskiego – SP w Krzeszowie – musieliśmy uznać wyższość przeciwnika (1:3, bramka:Maciek Roguszczak).W ostatnim meczu pierwszego dnia zawodów mierzyliśmy się z mistrzem woj. lubuskiego. Po bramkach Maćka Roguszczaka i Bastiana Zdyba wygrywamy 2:0 z SP Brójce. Wyniki te pozwoliły na zajęcie IV miejsca w grupie i walkę o miejsca XIII-XVI w turnieju.

 

1 lipca 2019
Czytaj więcej o: XXVI Festiwal Unihokeja o Puchar Bałtyku Ogólnopolskie Igrzyska Dzieci

Brązowy medal w „Mini Mistrzostwach Świata”

Przejdź do - Brązowy medal w „Mini Mistrzostwach Świata”

 Dnia 14.06.2019r. w Rudnie odbyła się II edycja Mini Mistrzostw Świata w mini piłce nożnej klas IV-VI. W zawodach tych startowało 9 zespołów, które zostały podzielone na 3 grupy. Każdy zespół losował sobie nazwę kraju, który reprezentował – nam los przydzielił Anglię.

Nasza drużyna trafiła do grupy B, w której za rywali mieliśmy SP 1 Gniew (Niemcy) i ZwiK 1 Pelplin (Urugwaj). Grupa okazała się bardzo wyrównana, każdy zespół zanotował po porażce i wygranej i o kolejności decydowała różnica bramek i bezpośredni pojedynek. Szczęście uśmiechnęło się do naszej reprezentacji i to my w dalszej fazie turnieju graliśmy o miejsca I-III. Naszymi rywalami na tym etapie była reprezentacja gospodarzy ZkiW Rudno (Brazylia) i SP Małe Walichnowy (Argentyna). Dwie minimalne porażki 0:1 sprawiły, że całe zawody zakończyliśmy na III miejscu. Podczas zakończenia wszyscy uczestnicy otrzymali medale, a drużyny statuetkę i nagrodę rzeczową, które wręczał Burmistrz Miasta i Gminy Pelplin – p. Mirosław Chyła.

 

 

1 lipca 2019
Czytaj więcej o: Brązowy medal w „Mini Mistrzostwach Świata”

Podręczniki dla klas IV-VII na rok szkolny 2019/2020

1 lipca 2019

Podręczniki dla klas I-III na rok szkolny 2019/2020

28 czerwca 2019

Zakończenie roku szkolengo 2018/2019

Przejdź do - Zakończenie roku szkolengo 2018/2019

W dniu 19 czerwca 2019 nastąpiło uroczyste zakończenie roku szkolnego. W tym roku mieliśmy historyczną uroczystość - pięć klas absolwentów (dwie VIII klasy oraz trzy III gimnazjalne), w tym ostanie historyczne klasy gimnazjalne. Ten dzień uświetniła spora grupa gości, w tym włodarzy gminy oraz rodziców. Były podziękowania za wyniki w nauce i prace uczniów i nauczycieli. Najlepszymi absolwentami prestiżowej nagrody Primus inter pares - zostały : Agata Piotrowska z 8b w Szkole Podstawowej, w Gimnazjum Małgorzata Mokwa z 3c. Wójt Gminy Subkowy, Mirosław Murzydło wręczył najlepszym stypendia i nagrody książkowe. Wraz z dyrektorem Wlademarem Pawluskiem wręczał listy gratulacyjne rodzicom. Nastąpiła uroczysta wymiana pocztu sztandarowego Szkoły Podstawowej oraz uroczyste złożenie sztandaru Gimnazjum im. Zjednoczonej Europy w Subkowach na ręce dyrektora szkoły. Akademia miała tradycyjnie swoją część artystyczną. Były łzy i wzruszenie, ale też radość z początku wakacji. Życzymy całej braci szkolnej i rodzicom udanych i pogodnych wakacji, a absolwentom dostania się do wymarzonych szkół!!!

19 czerwca 2019

Jak minął rok szkolny?

Przejdź do - Jak minął rok szkolny?

Jak co roku, naszym zwyczajem, przed zakończeniem roku  klasy przygotowywały filmiki i prezentacje ze zdjęciami i filmikami. Mogliśmy zobaczyć gdzie poszczególne klasy były na wycieczkach, co ciekawego robiły i jak wygląda ich życie klasowe, pokazane z humorem. Były też podziękowania oraz podsumowania.

18 czerwca 2019

Marsz nordick walking

Przejdź do - Marsz nordick walking

W poniedziałek 17 czerwca 2019 klasy IV-VIII SP i III gimnazjum wzieli udział w marszu z kijkami - Marsz J. Dąbrowskiwego na trasie Subkowy- Gorzędziej - Narkowy oranizowanym przez Dom Kultury w Subkowach. Uczniowie razem przebyli około 7 kilometrów. Dla najszybszych były nagrody. Wszyscy mogli skorzystać z napojów i grila oraz słodyczy. Wszyscy otrzymali także medale.

18 czerwca 2019

Nagrody -podsumowanie roku

Przejdź do - Nagrody -podsumowanie roku

W piątek 14 czerwca 2019 - zebraliśmy się aby wręczyć i nagrodzić młodzież za całoroczną działalność i aktywność w roku szkolnym 2018/2019.

17 czerwca 2019