Jesteś tutaj: Start / Aktualności

Aktualności

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF

Artykuły

Podręczniki dla klas I-III na rok szkolny 2019/2020

28 czerwca 2019

Zakończenie roku szkolengo 2018/2019

Przejdź do - Zakończenie roku szkolengo 2018/2019

W dniu 19 czerwca 2019 nastąpiło uroczyste zakończenie roku szkolnego. W tym roku mieliśmy historyczną uroczystość - pięć klas absolwentów (dwie VIII klasy oraz trzy III gimnazjalne), w tym ostanie historyczne klasy gimnazjalne. Ten dzień uświetniła spora grupa gości, w tym włodarzy gminy oraz rodziców. Były podziękowania za wyniki w nauce i prace uczniów i nauczycieli. Najlepszymi absolwentami prestiżowej nagrody Primus inter pares - zostały : Agata Piotrowska z 8b w Szkole Podstawowej, w Gimnazjum Małgorzata Mokwa z 3c. Wójt Gminy Subkowy, Mirosław Murzydło wręczył najlepszym stypendia i nagrody książkowe. Wraz z dyrektorem Wlademarem Pawluskiem wręczał listy gratulacyjne rodzicom. Nastąpiła uroczysta wymiana pocztu sztandarowego Szkoły Podstawowej oraz uroczyste złożenie sztandaru Gimnazjum im. Zjednoczonej Europy w Subkowach na ręce dyrektora szkoły. Akademia miała tradycyjnie swoją część artystyczną. Były łzy i wzruszenie, ale też radość z początku wakacji. Życzymy całej braci szkolnej i rodzicom udanych i pogodnych wakacji, a absolwentom dostania się do wymarzonych szkół!!!

19 czerwca 2019

Jak minął rok szkolny?

Przejdź do - Jak minął rok szkolny?

Jak co roku, naszym zwyczajem, przed zakończeniem roku  klasy przygotowywały filmiki i prezentacje ze zdjęciami i filmikami. Mogliśmy zobaczyć gdzie poszczególne klasy były na wycieczkach, co ciekawego robiły i jak wygląda ich życie klasowe, pokazane z humorem. Były też podziękowania oraz podsumowania.

18 czerwca 2019

Marsz nordick walking

Przejdź do - Marsz nordick walking

W poniedziałek 17 czerwca 2019 klasy IV-VIII SP i III gimnazjum wzieli udział w marszu z kijkami - Marsz J. Dąbrowskiwego na trasie Subkowy- Gorzędziej - Narkowy oranizowanym przez Dom Kultury w Subkowach. Uczniowie razem przebyli około 7 kilometrów. Dla najszybszych były nagrody. Wszyscy mogli skorzystać z napojów i grila oraz słodyczy. Wszyscy otrzymali także medale.

18 czerwca 2019

Nagrody -podsumowanie roku

Przejdź do - Nagrody -podsumowanie roku

W piątek 14 czerwca 2019 - zebraliśmy się aby wręczyć i nagrodzić młodzież za całoroczną działalność i aktywność w roku szkolnym 2018/2019.

17 czerwca 2019

Zakończenie roku szkolengo

Zakończenie roku szkolnego:

klasy V-VIII SP i III Gim.

7:45- 8:20 msza św.

8:30 - 10:30 - akademia

10:40 - odwóz

klasy I-IV SP

9:45-10:20 -  msza św.

10:30 - 12:00 - akademia

12:10 - odwóz

 

 

16 czerwca 2019

Dowozy w dniach 17, 18 19 czerwca 2019 r.

15 czerwca 2019

Młodzież subkowska świętuje 4 czerwca

Przejdź do - Młodzież subkowska świętuje 4 czerwca

Dokładnie w 30. rocznicę pierwszych częściowo wolnych wyborów po II wojnie światowej wyruszył z Subków rajd rowerowy do Gdańska. Uczestnicy wyprawy przejechali w sumie ponad 50 km by dotrzeć do Europejskiego Centrum Solidarności. Tam odwiedzili strefę społeczną przyglądając się m.in. debatom dotyczącym kultury, polityki i praw człowieka. Natomiast w samym Centrum Solidarności zwiedzili z przewodnikiem wystawę stałą. Dodatkowo spotykali polityków, znanych przedstawicieli różnych organizacji społecznych i pozarządowych na czele oczywiście z Lechem Wałęsą.

 

 

11 czerwca 2019
Czytaj więcej o: Młodzież subkowska świętuje 4 czerwca

Wicemistrzostwo powiatu w piłce nożnej chłopców

Przejdź do - Wicemistrzostwo powiatu w piłce nożnej chłopców

 

Orlik przy II LO w Tczewie był areną Powiatowych Igrzysk Młodzieży Szkolnej w piłce nożnej chłopców. Bardzo dobrze w zawodach tych zaprezentowali się chłopcy z naszej szkoły.

Do rywalizacji przystąpiło 5 drużyn, które pomyślnie przebrnęły eliminacje gminne. Zawody powiatowe rozegrano systemem „każdy z każdym”. Wyniki naszego zespołu:

Subkowy – SP 4 Tczew 0:2

Subkowy – Dąbrówka Tczewska 3:0

Subkowy – SP 2 Gniew 3:1

Subkowy – SP 2 Pelplin 1:1

 

Wyniki te pozwoliły na zajęcie II miejsca w powiecie tczewskim.

Ostateczna kolejność:

  1. SP 4 Tczew

  2. ZS Subkowy

  3. SP 2 Pelplin

  4. SP 2 Gniew

  5. SP Dąbrówka Tczewska

 

Skład ZS Subkowy:

Maciej Sablewski, Aleks Malmur, Michał Górka, Mikołaj Draszanowski, Bartosz Nadolski, Cezary Knurowski, Leszek Ćwikliński, Krystian Kwaśniak.

 

1 czerwca 2019

Powiatowe Igrzyska Młodzieży Szkolnej w piłce nożnej dziewcząt

Przejdź do - Powiatowe Igrzyska Młodzieży Szkolnej  w piłce nożnej dziewcząt

 

Zespół Szkół w Subkowach był gospodarzem Powiatowych Igrzysk Młodzieży Szkolnej w piłce nożnej dziewcząt. Do rywalizacji – oprócz naszych uczennic – przystąpiły zespoły Z SP Małych Walichnów i Gimnazjum Katolickiego w Tczewie. Zawody rozegrano systemem „każdy z każdym”. Najlepszym zespołem okazała się – z kompletem zwycięstw – szkoła z Małych Walichnów, na drugim miejscu uplasował si ę zespół z Tczewa, III miejsce dla ZS w Subkowach.

Skład ZS Subkowy:

Zuzanna Szczygielska, Alicja Baran, Agata Górska, Oliwia Choińska, Aleksandra Cichocka, Nikola Rudzka, Paulina Kochanowska, Kinga Machlik.

 

24 maja 2019

Gminne Igrzyska Młodzieży Szkolnej w piłce nożnej chłopców

Przejdź do - Gminne Igrzyska Młodzieży Szkolnej  w piłce nożnej chłopców

 

Dnia 8 maja na orliku przy Zespole Szkół w Subkowach odbyły się Gminne Igrzyska Młodzieży Szkolnej w piłce nożnej chłopców. Do rywalizacji przystąpiły dwie szkoły naszej gminy:

Zespół Kształcenia Podstawowego i Przedszkolnego w Małej Słońcy i gospodarze ZS Subkowy. Rozegrano jeden mecz 2 x 15 minut. Po pierwszej, wyrównanej połowie (2:2) w drugiej lepsi okazali się uczniowie z Subków ostatecznie zwyciężając 6:2.

Składy:

ZS Subkowy: Maciej Sablewski, Michał Górka, Aleks Malmur, Bartosz Nadolski, Mikołaj Draszanowski, Cezary Knurowski, Leszek Ćwikliński, Krystian Kwaśniak.

ZKPiP Mała Słońca: Krzysztof Tobiański, Filip Szczęch, Kamil Skonieczny, Cezary Grala, Filip Wańczyk, Kacper Cisewski, Szymon Jankowski.

 

13 maja 2019

Dowozy Dzień Ziemi 10 czerwca 2019

6 czerwca 2019