Jesteś tutaj: Start / Aktualności

Aktualności

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF

Artykuły

Opłata za obiady

Opłata za obiadt w miesiącu lutym wynosi 95 zł.

Wpłat należy dokonywać do 10 stycznia 2020r.

 

7 stycznia 2020

„Podziel się” Bożonarodzeniowa akcja w Zespole Szkół w Subkowach - finał akcji

Przejdź do - „Podziel się” Bożonarodzeniowa akcja w Zespole Szkół w Subkowach - finał akcji

W ostatnim dniu nauki przed świętami wszyscy uczniowie klas IV- VIII spotkali się na holu szkolny aby podsumować akcję "Podziel się"

Cel: Będę wiedział dlaczego pomaganie jest tak ważne.

Kryteria sukcesu:

  • wiem dlaczego należy pomagać
  • znam sposoby pomagania
  • nazywam instytucje wspierające potrzebujących

Klasy wraz z wychowawcami zaangażowały się w wyszukiwanie potrzebujących z naszej okolicy i każdy na swój sposób mógł wspomóc i podzielić się tym co ma. Okazało się, że w naszej okolicy jest wiele osób samotnych, chorych i potrzebujących dla których możliwość spotkania się i zaśpiewania i porozmawiania jest cenniejsza niż prezenty. Klasy na forum szkoły podzieliły się swoimi działaniami poprzez zdjęcia, filmy i prezentacje. Następnie razem z zespołem muzycznym naszej szkoły pośpiewaliśmy kolędy i udaliśmy się na wigilie klasowe.

Wesołych i radosnych świąt oraz szczęśliwego nowego roku dla wszystkich.

23 grudnia 2019

Dowozy szkolne 20 grudnia 2019

18 grudnia 2019

„Podziel się” bożonarodzeniowa akcja w Zespole Szkół w Subkowach

Akcje społeczne i charytatywne ,,Człowiek jest wielki nie przez to, co ma, nie przez to, kim jest, lecz przez to, czym dzieli się z innymi„ Jan Paweł II. Akcje społeczne i charytatywne uczą nas dostrzegać, że czasami bardzo blisko jest ktoś taki sam jak my, kto ma takie same potrzeby, ale niewielkie możliwości, aby je zrealizować."Praca" dla innych uczy nas pokory wobec życia. Podjęte działania wzbudzają poczucie własnej wartości, uwrażliwiają na potrzeby innych (słabszych, mniej sprawnych, mniej zaradnych...),integrują środowisko, uczą empatii, większej wrażliwości na potrzeby i problemy innych, a przede wszystkim tego, że wspólnie możemy zrobić więcej!

  • Klasy IV – VIII wraz z wychowawcą wybierają sobie cel zbiórki charytatywnej/dobroczynnej (np.: paczki świątecznej – w stylu Szlachetnej paczki, pomoc dla Afryki, Caritas).
  • Zbierają podarunki, pieniądze itp. i pakują je/wysyłaj ją.
  • W 20. 12. 2019 (piątek) dniu na holu wszystkie klasy się spotykają, opisujmy akcję (filmik, prezentacja, pokaz, opis słowny itp.) – dlaczego  wybraliśmy adresata akcji „Podziel się”, co zrobiliśmy, jak pomogliśmy, jak zaangażowaliśmy się.

Celem akcje jest uświadomienie młodzieży jak wiele osób potrzebuje pomocy oraz w jak wieloraki sposób możemy pomagać.

9 grudnia 2019

NOCKA w SZKOLE

Przejdź do - NOCKA w SZKOLE

Po raz pierwszy uczniowie klasy 5c mieli okazję sprawdzić, jak wygląda szkoła nocą i co można o takiej porze tutaj robić.  Cała impreza rozpoczęła się o godz. 20.00 w piątek, 22 listopada, a zakończyła w sobotę, o godz. 10.

Atrakcjami spotkania były gry i zabawy integracyjne, wspólny posiłek oraz maraton filmowy. A nocnych uczniów rozmów nie było końca… Cisza zapadła, gdy wstawał nowy dzień.

Rano, po nocy spędzonej w iście spartańskich warunkach, wszyscy wstali zmęczeni i niewyspani, ale w dobrych humorach. Uczniowie posilili się co nieco i po uporządkowaniu sal, w których spali, wrócili do swoich domów, a w szkole znów nastała weekendowa cisza.

Nocka  w szkole była doskonałym sposobem lepszego poznania wychowanków, a dla nich samych okazją do większej integracji, przełamywania różnorodnych barier i umacniania więzi koleżeńskiej.

6 grudnia 2019

UCZTA NA OLIMPIE

Przejdź do - UCZTA NA OLIMPIE

W środę, 20 listopada, sala nr 5 w naszej szkole stała się miejscem, gdzie biesiadowali prawdziwi greccy bogowie. Wcielili się w nich uczniowie klasy Vc, którzy ucztą na Olimpie podsumowali cykl lekcji języka polskiego poświęconych mitologii greckiej.    

Przygotowując się do prezentacji wybranej przez siebie postaci, uczniowie zatroszczyli się o odpowiedni dobór stroju, charakteryzację i wyróżniające bogów atrybuty. Na naszym małym Olimpie gościliśmy zatem mądrą boginię Atenę, gromowładnego Zeusa z żoną Herą u boku, szybkonogiego Hermesa, piękną Afrodytę, kulawego, ale bardzo pracowitego Hefajstosa, oraz Artemidę, Pandorę i Demeter – boginię urodzaju rozpaczającą po utracie ukochanej córki. Pojawił się także Hades, któremu towarzyszył trzygłowy pies Cerber oraz waleczny heros Herakles.

 Jak na ucztę bogów przystało, wszyscy jej uczestnicy mogli skosztować boskich pokarmów – ambrozji i nektaru. Według mitów dostarczały one sił, rozjaśniały myśli, a przede wszystkim dawały wieczną młodość i nieśmiertelność.

6 grudnia 2019

TURNUS INTEGRACYJNY W WYGONINIE

Przejdź do - TURNUS INTEGRACYJNY W WYGONINIE

W dniach 15-18 listopada klasy 5b i 5c przebywały na turnusie integracyjnym w Domu Wczasów Dziecięcych w Wygoninie k/Starej Kiszewy. W pięknych plenerach, w środku lasu uczniowie mieli okazję uczestniczyć w różnorodnych, ciekawych zajęciach i zabawach sportowo-rekreacyjnych oraz grach terenowych.

Program pobytu był tak zorganizowany i napięty, że uczniowie nie mieli czasu na nudę, a przede wszystkim zapomnieli o istnieniu telefonów komórkowych.

Wspaniale i zdrowo spędzony czas dostarczył uczestnikom wyjazdu dużo niepowtarzalnych wrażeń i emocji. Przyczynił się także do wzajemnego bliższego poznania się w innych niż szkolne, warunkach.

Urozmaicony plan dnia, zadbane i czyste otoczenie, świeże powietrze i smaczne jedzenie spowodowały, że uczniowie z żalem opuszczali to miejsce i zapragnęli przyjechać tu ponownie.

28 listopada 2019

Opłata za obiady - miesiąc styczeń 2020 r.

Przypominamy opłata za obiady  - miesiąc styczeń to 45 złoty. Prosimy o wpłaty gotówką w szkole.

4 grudnia 2019

Spotkanie z rodzicami

Spotkanie z rodzicami dla klas IV-VIII odbędzie się w dniu 26.11.2019r. (tj. wtorek) o godz. 16.00. Zapraszamy.

22 listopada 2019

Finał wojewódzki Igrzysk Dzieci w unihokeju chłopców Wicemistrzostwo województwa pomorskiego!!!

Przejdź do - Finał wojewódzki Igrzysk Dzieci w unihokeju chłopców Wicemistrzostwo województwa pomorskiego!!!

 

W dniu 19.11.2019r. w Prabutach odbył się Finał Wojewódzki Igrzysk Dzieci w unihokeju chłopców. W rywalizacji brało udział sześć zespołów, które wcześniej pomyślnie przebrnęły eliminacje gminne, powiatowe i półfinały wojewódzkie. W gronie najlepszych drużyn z województwa znalazła się także reprezentacja naszej szkoły. Zawody rozgrywano systemem „każdy z każdym”, czas meczu wynosił 1 x 10 minut.

W pierwszym swoich spotkaniu nasi zawodnicy zmierzyli się ze Szkołą Podstawową nr 35 w Gdańsku. W meczu z zawodnikami na co dzień trenującymi hokej na lodzie w klubie Stoczniowiec Gdańsk, padł remis 1:1 (bramkę zdobył Mateusz Szupryczyński). Drugi mecz to potyczka z przedstawicielem powiatu kartuskiego – SP Przyjaźń. Po bramkach Mateusza, Dawida Walkowskiego i trafieniu samobójczym wygrywamy 3:1.W kolejnym pojedynku z silnym zespołem z Tuchomia (pow. bytowski) wygrywamy 1:0 (bramka – Mateusz). Następne spotkanie to mecz z dobrze nam znanym zespołem z Gardei (pow. kwidzyński). Dziesięć minut wyrównanaego pojedynku i po bramce Igora Wronskiego wygrywamy 1:0.

 

24 listopada 2019
Czytaj więcej o: Finał wojewódzki Igrzysk Dzieci w unihokeju chłopców Wicemistrzostwo województwa pomorskiego!!!

Półfinał wojewódzki Igrzysk Dzieci w unihokeju chłopców

Przejdź do - Półfinał wojewódzki Igrzysk Dzieci  w unihokeju chłopców

 

Dnia 13 listopada w Gdyni odbył się półfinał wojewódzki Igrzysk Dzieci w unihokeju chłopców. W zawodach tych rywalizowały 3 zespoły, które wcześniej przebrnęły eliminacje gminne i powiatowe. Kolejny raz bardzo dobrze spisał się zespół w naszej szkoły, który wygrał dwa mecze, zdobył komplet punktów i bez straty bramki awansował do finału wojewódzkiego.

Wyniki SP Subkowy:

Subkowy – SP 48 Gdynia 2:0 (bramki: Mateusz Szupryczyński-2)

Subkowy – SP 28 Gdynia 3:0 (bramki: Mateusz Szupryczyński, Igor Wroński, Dawid Walkowski)

 

18 listopada 2019
Czytaj więcej o: Półfinał wojewódzki Igrzysk Dzieci w unihokeju chłopców

11 listopada - Dzień Niepodległości - marsz

Przejdź do - 11 listopada - Dzień Niepodległości - marsz

11 listopada - Dzień Niepodległości - w tym roku uczciliśmy święto niepodległości w naszej szkole marszem. Uroczystość rozpoczęła się pod pomnikiem pomordowanych mieszkańców Gminy Subkowy, od inscenizacji i uroczystych przemów "ojców" naszej niepodległości. Mogliśmy usłyszeć pieśni patriotyczne i oddaliśmy cześć walczącym o naszą wolność zapalając smyboliczne znicze. Następnie cała brać szkolna wraz z zaproszonymi gośćmi, w barwach narodowych i przy muzyce patriotycznej, ulicami Subków przesła w pochodzie do amfiteatru, gdzie po podsumowaniach oraz podziękowaniach, wypuszczono białe gołębie jako symbol pokoju.

12 listopada 2019