Jesteś tutaj: Start / Aktualności

Aktualności

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF

Artykuły

11 listopada - Dzień Niepodległości - marsz

Przejdź do - 11 listopada - Dzień Niepodległości - marsz

11 listopada - Dzień Niepodległości - w tym roku uczciliśmy święto niepodległości w naszej szkole marszem. Uroczystość rozpoczęła się pod pomnikiem pomordowanych mieszkańców Gminy Subkowy, od inscenizacji i uroczystych przemów "ojców" naszej niepodległości. Mogliśmy usłyszeć pieśni patriotyczne i oddaliśmy cześć walczącym o naszą wolność zapalając smyboliczne znicze. Następnie cała brać szkolna wraz z zaproszonymi gośćmi, w barwach narodowych i przy muzyce patriotycznej, ulicami Subków przesła w pochodzie do amfiteatru, gdzie po podsumowaniach oraz podziękowaniach, wypuszczono białe gołębie jako symbol pokoju.

12 listopada 2019

Turniej im. Karola Subkowy, 8.11.2019r.

Przejdź do - Turniej im. Karola Subkowy, 8.11.2019r.

Tradycyjnie jak co roku rozegraliśmy turniej piłki nożnej im. Karola (ucznia naszej szkoły, który kochał sport i przez chorobę nie ma go już z nami).

Grali uczniowie i uczennice od klas IV do VIII. Poniżej relacja z rozgrywek. Podziękowania dla wszystkich uczestników i organizatorów.

12 listopada 2019
Czytaj więcej o: Turniej im. Karola Subkowy, 8.11.2019r.

Powiatowe Igrzyska Dzieci w unihokeju chłopców

Przejdź do - Powiatowe Igrzyska Dzieci w unihokeju chłopców

 

Świetnie w Igrzyskach Powiatowych w unihokeju zaprezentowali się chłopcy z naszej szkoły. W zawodach, które odbyły się 23.10.2019r. w sali gimnastycznej SP 8 Tczew udział wzięło 6 drużyn, które pomyślnie przebrnęły eliminacje gminne. Nasi uczniowie z kompletem zwycięstw i stosunkiem bramkowym 17-1 zajęli I miejsce, zostali Mistrzami Powiatu oraz uzyskali awans do półfinałów wojewódzkich, które odbędą się na początku listopada w Gdyni.

 

 

30 października 2019
Czytaj więcej o: Powiatowe Igrzyska Dzieci w unihokeju chłopców

Opłata za obiady - miesiąc grudzień 2019 r.

Przypominamy opłata za obiady  - miesiąc grudzień to 75 złoty, płatne do 10 listopada.

30 października 2019

Dzień Edukacji Narodowej IV-VIII

Przejdź do - Dzień Edukacji Narodowej IV-VIII

Klasy IV-VIII w ramach Dnia Edukacji Narodowej miały zorganizowane Konkurs Talentów, aby pokazać edukacje w trochę innym stylu niż ławka szkolne oraz zademonstrować swoje talenty. Występowali: wokaliści, instrumentaliści,gimnastyczki, tańcerze, karatecy i oczywiście nauczyciele. Z okazji Dnia Edukacji Narodowej życzymy wszystkim pracownikom oświaty pomyślności oraz spełnienia wszelkich planów i marzeń.

14 października 2019

Powiatowych Igrzyskach Młodzieży Szkolnej w Unihokeja Chłopców

Przejdź do - Powiatowych Igrzyskach Młodzieży Szkolnej  w Unihokeja Chłopców

Dnia 17 października 2019 r. ponownie sala gimnastyczna ZS w Subkowach była arena sportowych zmagań w Powiatowych Igrzyskach Młodzieży Szkolnej, tym razem w Unihokeja Chłopców.
ZS w Subkowach wspólnie z PCS w Tczewie było gospodarzem Mistrzostw Powiatu Tczewskiego w Unihokeja. Wśród chłopców o awans do półfinału wojewódzkiego walczyły systemem "każdy z każdym", po wcześniej rozegranych eliminacjach Gminnych szkoły:
SP Małe Walichnowy, SP nr 1 Tczew, SP nr 1 Gniew i gospodarz SP w Subkowach.

Kolejność meczy była następującą:
SP Walichnowy - SP Subkowy (2:4)Miłosz G.-3br.;Jakub G. - 1br.
SP nr 1 Gniew SP nr 1 Tczew (3:3)
SP Subkowy-SP nr1 Tczew (7:3)Miłosz 5br;Macuej R. - 1br.;Szymon M. - 1br.
SP Walichnowy - SP nr 1 Gniew (4:1)
SPnr1 Gniew-SP Subkowy (1:4)Maciej - 2br.;Szymon-2br.
SP nr1 Tczew - SP Walichnowy (2:0)

18 października 2019
Czytaj więcej o: Powiatowych Igrzyskach Młodzieży Szkolnej w Unihokeja Chłopców

Unihokej Dziewcząt

Przejdź do - Unihokej Dziewcząt

15 października na sali gimnastycznej ZS w Subkowach była arena sportowych zmagań w Unihokeja Dziewcząt. Po raz pierwszy szkoła w Subkowach była gospodarzem Powiatowych Igrzyskach Młodzieży w Unihokeja Dziewcząt. W sportowej rywalizacji brały udział:SP nr 1 Tczew jako Mistrz Miasta Tczew, SP nr 1 Pelplin jako Mistrz Gminy Pelplin, SP Gronowo jako Mistrz Gminy Gniew oraz gospodarz SP Subkowy jako Mistrz Gminy Subkowy. Grałyśmy system "każdy z każdym".Bilans rozegranych meczów dla naszej szkoły to:
SP Subkowy - SP nr 1 Tczew (4:2)Julia O.-1br;Alicja B. - 1br;Oliwia R. - 1br;Julia D-1br;
SP Subkowy - SP nr1 Pelplin (5:0) Julia O. - 3br; Kinga L. - 1br;Milena D. - 1br;
SP Subkowy - SP Gronowo (0:2)
Ostatecznie reprezentacja Szkoły Podstawowej w Subkowach uplasowała się na II miejscu w Powiecie Tczewskim.
Skład reprezentacji: Zuzanna Sz.(kpt) ,Alicja B, Agata G., Julia O., Kinga L., Oliwia R., Julia D., Nikola R., Milena D., Anna M. (br),
nauczyciel w -f: Anetta Mizura-Stencel
Duże brawa i GRATULACJE DLA DZIEWCZĄT oraz wszystkich zawodniczek biorących udział w Mistrzostwach Powiatu Tczewskiego w Unihokeja.

18 października 2019

Hołd pamięci w Szpęgawsku

Przejdź do - Hołd pamięci w Szpęgawsku

 

1 pażdziernika br klasa czwata udała się na wycieczke do Szpęgawska. Wychowawczyni, p. J. Chronowska przybliżyła uczniom losy Polaków poczas II wojny światowej. Po chwili zadumy przy głównym ołtarzu, uczniowie zapalali znicze na grobach pomordowanych w czasie wojny mieszkańców Pomorza ...

 

3 października 2019

Zbiórka pluszaków dla Kociewskiego Centrum Zdrowia w Starogardzie Gdańskim

Przejdź do - Zbiórka pluszaków dla Kociewskiego Centrum Zdrowia w Starogardzie Gdańskim

Nasza szkoła uczestniczyła w zbiórce pluszaków dla Kociewskiego Centrum Zdrowia w Starogardzie Gdańskim. Zebraliśmy dość pokaźną liczbę pluszowych misi, które zostały przekazane dla chorych dzieci, pacjentów szpitala. Grupa przedstawicieli naszej szkoły wraz z opiekunem p. Katarzyną Skierką udała się do Starogardu Gdańskiego i uczestniczyła w przekazaniu zabawek dla dzieci. Przy okazji poznaliśmy lekarza ordynatora SOR, pielęgniarki i ratowników medycznych, i dowiedzieliśmy się na czym polega ich praca w Szpitalnym Oddziale Ratunkowym. Zobaczyliśmy również salę reanimacyjną oraz dowiedzieliśmy się, jaki sprzęt znajduje się w karetce ratunkowej. Serdeczne podziękowania dla p. Mariusza Gąsiorowskiego za pomoc w zorganizowaniu transportu do szpitala.

15 października 2019

#PROGRAMOWANIE Zacznij przygodę z programowaniem

Przejdź do - #PROGRAMOWANIE Zacznij przygodę z programowaniem

Uruchom wyobraźnię, znajdź chwilę czasu, włącz komputer i do dzieła! Na początku zacznie się niewinnie – przyjemne zabawy przy użyciu gotowych scenariuszy i prostych programów. Po jakimś czasie może okazać się, że to coś więcej i tworzenie własnych gier, aplikacji nie sprawia najmniejszego problemu.
A wszystko zaczęło się od zabawy…
Europejski Tydzień Kodowania
Code Week to społeczna inicjatywa, w ramach której europejskie państwa „ścigają się” w liczbie zorganizowanych wydarzeń związanych z programowaniem.
 Akcja co roku organizowana jest na terenie całej Europy i dedykowana wszystkim, którzy chcą rozpocząć lub kontynuować przygodę z programowaniem.
Zagadnienie nauki programowania z roku na rok przybiera na sile ze względu na rosnące potrzeby rynku pracy i walory edukacyjne, takie jak rozwój umiejętności analitycznego i logicznego myślenia. W tym roku Code Week odbył się już po raz szósty! Programujemy w naszej szkole w Subkowach na lekcjach informatyki i na kole informatycznym.

Spróbuj i Ty -  http://koduj.gov.pl/

5 października 2019

Turniej unihokeja

Przejdź do - Turniej unihokeja

W dniu 27 września  w sali gimnastycznej Zespołu Szkół w Subkowach odbył się pierwszy w tym roku turniej chłopców. Uczniowie klas V rywalizowali w szkolnym turnieju unihokeja. Do zawodów przystąpiło 5 drużyn z czterech klas. Najlepszy okazał się zespół Va2, na drugim miejscu Va1, podium uzupełnili uczniowie z klasy Vb. Najlepszym strzelcem został Kacper Drossel (10 bramek), a asystentem Szymon Krajewski (8 asyst).Wszystkim uczestnikom należą się gratulacje za sportową postawę

30 września 2019

Gra terenowa

Gra terenowa - zapraszamy do udziału. Informacja w załaczniku.

18 września 2019