Zespół Szkół w Subkowach

Strona główna

 

Witamy na  stronie internetowej Zespołu Szkół w Subkowach.

Najnowsze aktualności

Rajd rowerowy do Lubawy

Powiększ zdjęcie

W dniach 25-28 czerwca 2019r. odbył się Rajd Rowerowy Szlakiem ks. Janusza Pasierba na trasie Subkowy - Lubawa. Uczestnicy wyprawy odwiedzili miejsca związane z jego życiorysem oraz te, które szczególnie opisywał w swoich wierszach. Warto tu wymienić m.in. Pelplin - gdzie studiował, wykładał i został pochowany; Grudziądz - gdzie był wikariuszem i oczywiście Lubawę, gdzie w 1929r. się urodził.

6 lipca 2019
Czytaj więcej o: Rajd rowerowy do Lubawy

Podręczniki dla klas IV-VII na rok szkolny 2019/2020

Brązowy medal w „Mini Mistrzostwach Świata”

Powiększ zdjęcie

 Dnia 14.06.2019r. w Rudnie odbyła się II edycja Mini Mistrzostw Świata w mini piłce nożnej klas IV-VI. W zawodach tych startowało 9 zespołów, które zostały podzielone na 3 grupy. Każdy zespół losował sobie nazwę kraju, który reprezentował – nam los przydzielił Anglię.

Nasza drużyna trafiła do grupy B, w której za rywali mieliśmy SP 1 Gniew (Niemcy) i ZwiK 1 Pelplin (Urugwaj). Grupa okazała się bardzo wyrównana, każdy zespół zanotował po porażce i wygranej i o kolejności decydowała różnica bramek i bezpośredni pojedynek. Szczęście uśmiechnęło się do naszej reprezentacji i to my w dalszej fazie turnieju graliśmy o miejsca I-III. Naszymi rywalami na tym etapie była reprezentacja gospodarzy ZkiW Rudno (Brazylia) i SP Małe Walichnowy (Argentyna). Dwie minimalne porażki 0:1 sprawiły, że całe zawody zakończyliśmy na III miejscu. Podczas zakończenia wszyscy uczestnicy otrzymali medale, a drużyny statuetkę i nagrodę rzeczową, które wręczał Burmistrz Miasta i Gminy Pelplin – p. Mirosław Chyła.

 

 

1 lipca 2019
Czytaj więcej o: Brązowy medal w „Mini Mistrzostwach Świata”

XXVI Festiwal Unihokeja o Puchar Bałtyku Ogólnopolskie Igrzyska Dzieci

Powiększ zdjęcie

W dniach 8-9.06.2019r. w Elblągu odbył się XXVI Festiwal Unihokeja o Puchar Bałtyku. W skład festiwalu wchodzą: Ogólnopolskie Igrzyska Dzieci, Ogólnopolskie Igrzyska Młodzieży Szkolnej oraz ogólnopolska Licealiada. Jest to największy turniej unihokeja w Polsce dla szkół – w tym roku łącznie rywalizowało 96 zespołów. W najmłodszej kategorii wśród chłopców (r.2006 i mł.) grała także nasza szkoła, która w wyniku losowania trafiła do grupy B. Pierwszy mecz to przegrana potyczka (0:2) z mistrzem województwa łódzkiego – SP w Łękach Szlacheckich. W drugim spotkaniu padł remis (3:3; bramki: Mateusz Szupryczyński-2, Miłosz Gąsiorowski) z przedstawicielem woj. warm.-mazurskiego – SP Żabi Róg. W rywalizacji z mistrzem woj. dolnośląskiego – SP w Krzeszowie – musieliśmy uznać wyższość przeciwnika (1:3, bramka:Maciek Roguszczak).W ostatnim meczu pierwszego dnia zawodów mierzyliśmy się z mistrzem woj. lubuskiego. Po bramkach Maćka Roguszczaka i Bastiana Zdyba wygrywamy 2:0 z SP Brójce. Wyniki te pozwoliły na zajęcie IV miejsca w grupie i walkę o miejsca XIII-XVI w turnieju.

 

1 lipca 2019
Czytaj więcej o: XXVI Festiwal Unihokeja o Puchar Bałtyku Ogólnopolskie Igrzyska Dzieci

Podręczniki dla klas I-III na rok szkolny 2019/2020

Zakończenie roku szkolengo 2018/2019

Powiększ zdjęcie

W dniu 19 czerwca 2019 nastąpiło uroczyste zakończenie roku szkolnego. W tym roku mieliśmy historyczną uroczystość - pięć klas absolwentów (dwie VIII klasy oraz trzy III gimnazjalne), w tym ostanie historyczne klasy gimnazjalne. Ten dzień uświetniła spora grupa gości, w tym włodarzy gminy oraz rodziców. Były podziękowania za wyniki w nauce i prace uczniów i nauczycieli. Najlepszymi absolwentami prestiżowej nagrody Primus inter pares - zostały : Agata Piotrowska z 8b w Szkole Podstawowej, w Gimnazjum Małgorzata Mokwa z 3c. Wójt Gminy Subkowy, Mirosław Murzydło wręczył najlepszym stypendia i nagrody książkowe. Wraz z dyrektorem Wlademarem Pawluskiem wręczał listy gratulacyjne rodzicom. Nastąpiła uroczysta wymiana pocztu sztandarowego Szkoły Podstawowej oraz uroczyste złożenie sztandaru Gimnazjum im. Zjednoczonej Europy w Subkowach na ręce dyrektora szkoły. Akademia miała tradycyjnie swoją część artystyczną. Były łzy i wzruszenie, ale też radość z początku wakacji. Życzymy całej braci szkolnej i rodzicom udanych i pogodnych wakacji, a absolwentom dostania się do wymarzonych szkół!!!

19 czerwca 2019
Czytaj więcej o: Zakończenie roku szkolengo 2018/2019

Marsz nordick walking

Powiększ zdjęcie

W poniedziałek 17 czerwca 2019 klasy IV-VIII SP i III gimnazjum wzieli udział w marszu z kijkami - Marsz J. Dąbrowskiwego na trasie Subkowy- Gorzędziej - Narkowy oranizowanym przez Dom Kultury w Subkowach. Uczniowie razem przebyli około 7 kilometrów. Dla najszybszych były nagrody. Wszyscy mogli skorzystać z napojów i grila oraz słodyczy. Wszyscy otrzymali także medale.

18 czerwca 2019
Czytaj więcej o: Marsz nordick walking

Jak minął rok szkolny?

Powiększ zdjęcie

Jak co roku, naszym zwyczajem, przed zakończeniem roku  klasy przygotowywały filmiki i prezentacje ze zdjęciami i filmikami. Mogliśmy zobaczyć gdzie poszczególne klasy były na wycieczkach, co ciekawego robiły i jak wygląda ich życie klasowe, pokazane z humorem. Były też podziękowania oraz podsumowania.

18 czerwca 2019
Czytaj więcej o: Jak minął rok szkolny?

Nagrody -podsumowanie roku

Powiększ zdjęcie

W piątek 14 czerwca 2019 - zebraliśmy się aby wręczyć i nagrodzić młodzież za całoroczną działalność i aktywność w roku szkolnym 2018/2019.

17 czerwca 2019
Czytaj więcej o: Nagrody -podsumowanie roku

Wycieczka na Hel

Powiększ zdjęcie

W tym roku szkolnym klasy 4b i 4c  wybrały się na wycieczkę szkolną na Półwysep Helski. W środę, 22 maja, uczniowie zwiedzili ten wspaniały północny „kraniec Polski” z jego największymi atrakcjami: latarnią morską, fokarium oraz Muzeum Obrony Wybrzeża.

Spacer na Cypel, czyli najdalej wysuniętą w morze część półwyspu, przy pięknej, słonecznej pogodzie pozwolił rozkoszować się uroczą, szeroką plażą od strony otwartego morza (do niedawna plaża ta była tajna, ponieważ stacjonowało tu wojsko).  Po drodze przez las dzieci mogły zobaczyć także pozostałości stanowisk ogniowych z czasów wojny.

Drugim punktem wycieczki był Ocean Park we Władysławowie. Po zwiedzeniu najważniejszych miejsc uczniowie korzystali z wielu różnorodnych atrakcji, które znajdują się na terenie Parku.

Wieczorem, wszyscy zmęczeni, ale zadowoleni i pełni wrażeń, wrócili szczęśliwie do domów.

17 czerwca 2019
Czytaj więcej o: Wycieczka na Hel

Zakończenie roku szkolengo

Zakończenie roku szkolnego:

klasy V-VIII SP i III Gim.

7:45- 8:20 msza św.

8:30 - 10:30 - akademia

10:40 - odwóz

klasy I-IV SP

9:45-10:20 -  msza św.

10:30 - 12:00 - akademia

12:10 - odwóz

 

 

16 czerwca 2019
Czytaj więcej o: Zakończenie roku szkolengo

Dowozy w dniach 17, 18 19 czerwca 2019 r.