Zespół Szkół w Subkowach

Strona główna

 

Witamy na  stronie internetowej Zespołu Szkół w Subkowach.

Najnowsze aktualności

PRZEDSZKOLE

Szanowni Rodzice,

Dyrektor Zespołu Szkół w Subkowach informuje,

że zapisy dzieci do przedszkola na rok szkolny 2019/2020

odbędą się w dniach 17.02. - 14.03. 2020r.

Wypełnione WNIOSKI wraz z ZAŁĄCZNIKAMI

należy składać w sekretariacie Szkoły Podstawowej w Subkowach ul. Zamkowa 2

do dnia 14 marca 2020r. do godziny 15.00.

Należy przynieść ze sobą akt urodzenia dziecka (do wgladu).

 

 

 

29 stycznia 2020
Czytaj więcej o: PRZEDSZKOLE

SZKOŁA PODSTAWOWA

Szanowni Rodzice,

Dyrektor Zespołu Szkół  w Subkowach informuje,

że rekrutacja dzieci do klasy I Szkoły Podstawowej im. Leonida Teligi w Subkowach 

na rok szkolny 2020/2021

dla kandydatów zamieszkałych poza obwodem szkoły 

odbędzie sie w dniach 17.02 - 16.03. 2020r.

Wypełnione dokumenty należy składać w sekretariacie Szkoły Podstawowej w Subkowach

ul. Zamkowa 2 (stary budynek)

do dnia 16 marca 2020r. do godz. 15.00.

Należy przynieść ze sobą (do wglądu) akt urodzenia dziecka.

 

29 stycznia 2020
Czytaj więcej o: SZKOŁA PODSTAWOWA

Opłata za obiady

Opłata za obiadt w miesiącu lutym wynosi 95 zł.

Wpłat należy dokonywać do 10 stycznia 2020r.

 

7 stycznia 2020
Czytaj więcej o: Opłata za obiady

„Podziel się” Bożonarodzeniowa akcja w Zespole Szkół w Subkowach - finał akcji

Powiększ zdjęcie

W ostatnim dniu nauki przed świętami wszyscy uczniowie klas IV- VIII spotkali się na holu szkolny aby podsumować akcję "Podziel się"

Cel: Będę wiedział dlaczego pomaganie jest tak ważne.

Kryteria sukcesu:

  • wiem dlaczego należy pomagać
  • znam sposoby pomagania
  • nazywam instytucje wspierające potrzebujących

Klasy wraz z wychowawcami zaangażowały się w wyszukiwanie potrzebujących z naszej okolicy i każdy na swój sposób mógł wspomóc i podzielić się tym co ma. Okazało się, że w naszej okolicy jest wiele osób samotnych, chorych i potrzebujących dla których możliwość spotkania się i zaśpiewania i porozmawiania jest cenniejsza niż prezenty. Klasy na forum szkoły podzieliły się swoimi działaniami poprzez zdjęcia, filmy i prezentacje. Następnie razem z zespołem muzycznym naszej szkoły pośpiewaliśmy kolędy i udaliśmy się na wigilie klasowe.

Wesołych i radosnych świąt oraz szczęśliwego nowego roku dla wszystkich.

23 grudnia 2019
Czytaj więcej o: „Podziel się” Bożonarodzeniowa akcja w Zespole Szkół w Subkowach - finał akcji

Jasełka w wykonaniu klas II

Powiększ zdjęcie

       "Pan Bóg już zstąpił do nas na ziemię,

         Chcemy więc uczcić Go przedstawieniem.

         I jako dawny obyczaj każe,

         Jasełka chcemy nieść Jemu w darze..."

 

Takimi pięknymi słowami rozpoczęły się 20 grudnia w Domu Kultury w Subkowach jasełka szkolne dla klas I - III. Słowa te zostały poprzedzone zwiewnym tańcem uczennic z klasy IIa, które przygotowała p. Barbara Ziemann. Maryja z Józefem i pastuszkowie, trzej Królowie, Herod i jego służba z kuszącym diabłem na czele - te wszystkie postacie wspaniale zagrali uczniowie klasy IIa i IIb. Był również taniec dziewczynek z klasy IIb dla małego Jezusa.  Poszczególne sceny przeplatane były bożonarodzeniowymi, chwytającymi za serce pieśniami. Ostatnia z nich została zaśpiewana przez wychowawczynie - p. Anetę Noch i p. Adriannę Lisewską wraz z występującymi uczniami. Całość przedstawienia dopełniała piękna scenografia autorstwa p. Anety Noch i p. Katarzyny Szupryczyńskiej. Pani Dyrektor podziękowała uczniom i nauczycielom za przygotowanie Jasełek i rodzicom za wspaniałe stroje, w których wystąpili mali aktorzy. Na zakończenie wszyscy wpólnie zaśpiewali kolędę życząc sobie "Wesołych Świąt".

20 grudnia 2019
Czytaj więcej o: Jasełka w wykonaniu klas II

Zbiórka słodyczy

Powiększ zdjęcie

„Człowiek jest wielki nie przez to, co ma,

nie przez to, kim jest,

lecz przez to, czym dzieli się z innymi.”

Jan Paweł II

         Podobnie jak w latach ubiegłych w naszej szkole w klasach I-III zorganizowana została akcja „I Ty możesz zostać ŚWIĘTYM MIKOŁAJEM - podziel się słodyczami”. Dzieci przynosiły słodycze albo same zrobiły paczkę ze słodkościami. Niektórzy uczniowie dołączyli własnoręcznie zrobione kartki z życzeniami.

19 grudnia 2019
Czytaj więcej o: Zbiórka słodyczy

Dowozy szkolne 20 grudnia 2019

Dziadek do orzechów

Powiększ zdjęcie

4 grudnia uczniowie kl. I-III uczestniczyły w sponsorowanym przez Gminną Bibliotekę Publiczną w Subkowach,  spektaklu krakowskiego teatru Duet, zatytułowanym „Dziadek do orzechów”. Spektakl w baśniowej i fantastycznej konwencji opowiadał o przygodach małej Klary, która żyła w królestwie ożywionych zabawek. Księciem tego królestwa był tytułowy dziadek do orzechów. Podczas spektaklu dzieci śpiewały i brały aktywny udział na scenie. Uczniowie dziękują Dyrekcji Biblioteki za umożliwienie udziału w tym edukacyjnym przedstawieniu.

11 grudnia 2019
Czytaj więcej o: Dziadek do orzechów

Świąteczne warsztaty plastyczne w klasie IIa

Powiększ zdjęcie
Grudzień to piękny miesiąc, kiedy wszystko dookoła zaczyna być przystrojone bożonarodzeniowymi dekoracjami. Uczniowie klasy IIa wraz z rodzinami postanowili wykorzystać ten magiczny czas na wspólne spotkanie w szkole. W dniu 6 grudnia 2019 roku spotkaliśmy się w szkole na warsztatach świątecznych. Zanim rozpoczęliśmy część główną uczniowie zaprezentowali wierszyki o tematyce świątecznej. Później zabraliśmy się już do pracy- dzięki instrukcjom pani Agnieszki Czachorowskiej w krótkim czasie powstały dwie piękne i nietypowe ozdoby świąteczne, tj. ozdobna bombka wykonana metodą decoupage oraz zawieszka z drucików kreatywnych. Dzieci oraz dorośli pracowali z dużym zaangażowaniem oraz wzajemnym wsparciem.
Z okazji mikołajek otrzymaliśmy również nowe dekoracje do klasy ufundowane przez klasową Radę Rodziców.
Dziękujemy za wspólnie spędzony czas oraz prezenty!
9 grudnia 2019
Czytaj więcej o: Świąteczne warsztaty plastyczne w klasie IIa

Rozstrzygnięcie konkursu plastycznego dla klas 0-III

Powiększ zdjęcie
W dniu 6 grudnia 2019 roku przy okazji mikołajek nastąpiło rozstrzygnięcie Szkolnego Konkursu Plastycznego pt. "Poznaj Środowiskowy Dom Samopomocy w Narkowach". W tym niezwykle radosnym i świątecznym nastroju spotkaliśmy się na sali gimnastycznej, aby wręczyć nagrody oraz dyplomy. Przy tej okazji towarzyszyli nam podopieczni Środowiskowego Domu Samopomocy w Narkowach- pan Arek, pan Józef, pani Jola, pani Ola wraz z opiekunem panią Ludwiką Makowską oraz Kierownikiem Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej panią Kariną Janusz.
Nasz spotkanie rozpoczęliśmy od prezentacji wierszyków o tematyce świątecznej. Uczniowie naszej szkoły wręczyli również Gościom bożonarodzeniową kolorowankę podłogową, mikołajkowe czapki oraz oczywiście wszystkie prace konkursowe.
Dzięki ogromnej pracy i zaangażowaniu podopiecznych narkowskiego domu powstały piękne nagrody. Każdy uczestnik konkursu otrzymał również serduszko- poduszeczkę w podziękowaniu za rysunek.
Wyniki konkursu:
 
9 grudnia 2019
Czytaj więcej o: Rozstrzygnięcie konkursu plastycznego dla klas 0-III

Klasy III w Centrum Kultury i Sztuki w Tczewie

Powiększ zdjęcie

W poniedziałek 2 grudnia klasy III wyjechały do CKiS w Tczewie na spektakl pt: „Gra warta piernika czyli Maurycy i kolędnicy". Była to pogodna, bożonarodzeniowa historia właściciela sklepu z tradycyjnymi piernikami, który kiepsko odnajdował się w świecie, gdzie miarą szczęścia był zysk. Ciepła, pełna przekornego humoru muzyczna opowieść o sile dobrych uczynków przeplatana popularnymi pastorałkami Wandy Chotomskiej.

Z tej opowieści morał wypłynął taki, „że cuda się zdarzają, a mając wspaniałych przyjaciół moc ich działań jest ogromna".

 

9 grudnia 2019
Czytaj więcej o: Klasy III w Centrum Kultury i Sztuki w Tczewie

„Podziel się” bożonarodzeniowa akcja w Zespole Szkół w Subkowach

Akcje społeczne i charytatywne ,,Człowiek jest wielki nie przez to, co ma, nie przez to, kim jest, lecz przez to, czym dzieli się z innymi„ Jan Paweł II. Akcje społeczne i charytatywne uczą nas dostrzegać, że czasami bardzo blisko jest ktoś taki sam jak my, kto ma takie same potrzeby, ale niewielkie możliwości, aby je zrealizować."Praca" dla innych uczy nas pokory wobec życia. Podjęte działania wzbudzają poczucie własnej wartości, uwrażliwiają na potrzeby innych (słabszych, mniej sprawnych, mniej zaradnych...),integrują środowisko, uczą empatii, większej wrażliwości na potrzeby i problemy innych, a przede wszystkim tego, że wspólnie możemy zrobić więcej!

  • Klasy IV – VIII wraz z wychowawcą wybierają sobie cel zbiórki charytatywnej/dobroczynnej (np.: paczki świątecznej – w stylu Szlachetnej paczki, pomoc dla Afryki, Caritas).
  • Zbierają podarunki, pieniądze itp. i pakują je/wysyłaj ją.
  • W 20. 12. 2019 (piątek) dniu na holu wszystkie klasy się spotykają, opisujmy akcję (filmik, prezentacja, pokaz, opis słowny itp.) – dlaczego  wybraliśmy adresata akcji „Podziel się”, co zrobiliśmy, jak pomogliśmy, jak zaangażowaliśmy się.

Celem akcje jest uświadomienie młodzieży jak wiele osób potrzebuje pomocy oraz w jak wieloraki sposób możemy pomagać.

9 grudnia 2019
Czytaj więcej o: „Podziel się” bożonarodzeniowa akcja w Zespole Szkół w Subkowach