Zespół Szkół w Subkowach

Strona główna

 

Gimnazjum w Subkowach Szkoła Podstawowa

Witamy na  stronie internetowej Zespołu Szkół w Subkowach.

Najnowsze aktualności

Jasełka dla klas V-VIII szkoły podstawowej i III klas gimnazjum

Powiększ zdjęcie

Mikołajki w klasie IIb

Powiększ zdjęcie

Na dworze brak śniegu, ale nastrój w naszej szkole świąteczny! Zgodnie z tradycją - gościliśmy Świętego Mikołaja. Dotarł on do klasy II b z reniferem, dźwigając wór upominków oraz słodkości. Klasy Ib i IIb przeprowadziły Turniej Mikołajkowy. Było dużo radości i uśmiechu na twarzach wszystkich dzieci.

12 grudnia 2018
Czytaj więcej o: Mikołajki w klasie IIb

Zmiana organizacji dowozów - testy próbne klasy VIII w dniu 18-20 grudnia 2018

Zmiana organizacji - testy próbne klasy VIII w dniu 18-20 grudnia 2018

12 grudnia 2018
Czytaj więcej o: Zmiana organizacji dowozów - testy próbne klasy VIII w dniu 18-20 grudnia 2018

Warsztaty w klasie Ia

Powiększ zdjęcie
6. grudnia 2018 roku w klasie Ia odbyły się bożonarodzeniowe warsztaty plastyczno- techniczne z udziałem członków rodzin Dzieci. Nasze spotkanie rozpoczęliśmy od przedstawienia NACOBEZU oraz celu lekcji. Aby poczuć świąteczny nastrój Uczniowie odgadywali zagadki bożonarodzeniowe połączone z oceną koleżeńską. Następnie zabraliśmy się za wykonanie ozdób, tj. papierowej choinki podzielonej na części oraz wieńca świątecznego. Wszystkie Mamy, Ciocie i Kuzynki chętnie pomagały Uczniom w ozdabianiu naszych dekoracji. W między czasie zaprezentowaliśmy naszą piosenkę świąteczną, która nosi tytuł "Pastorałka od serca do ucha". Na zakończenie Dzieci otrzymały upominki mikołajkowe. Dziękujemy wszystkim Paniom za zaangażowanie i poświęcony czas.

 
12 grudnia 2018
Czytaj więcej o: Warsztaty w klasie Ia

Uwaga! Czad oszukuje zmysły!

Powiększ zdjęcie

Co czwarty Polak myśli, że czad można rozpoznać po zapachu lub dymie. CZADU NIE WIDAĆ, NIE SŁYCHAĆ, NIE CZUĆ.

Co zrobić, aby uniknąć zaczadzenia?

  1. Systematycznie czyść, sprawdzaj szczelność i wykonuj przeglądy techniczne przewodów kominowych.
  2. Użytkuj tylko sprawne techniczne urządzenia, zgodnie z instrukcją producenta.
  3. Nie zasłaniaj i nie przykrywaj urządzeń grzewczych.
  4. Nie zaklejaj i nie zasłaniaj kratek wentylacyjnych.
  5. W przypadku wymiany okien na nowe, sprawdź poprawność działania wentylacji, nowe okna są najczęściej o wiele bardziej szczelne w stosunku do wcześniej stosowanych w budynku i mogą pogarszać wentylację.
  6. Nie bagatelizuj objawów takich jak: bóle i zawroty głowy, duszność, senność, osłabienie, przyspieszona czynność serca, mogą one być sygnałem, że ulegamy zatruciu tlenkiem węgla. W takiej sytuacji natychmiast przewietrz pomieszczenie, w którym się znajdujesz i zasięgnij porady lekarskiej.

 

5 grudnia 2018
Czytaj więcej o: Uwaga! Czad oszukuje zmysły!

Andrzejki

Powiększ zdjęcie
W naszej szkole, w dniu 30.11.2018 r. odbyły się  „Andrzejki”.  
 Jest taka jedna noc w roku, kiedy świat realny łączy się ze światem magii, czarów…wróżb. Od wieków w noc św. Andrzeja młode panny zbierały się, aby dowiedzieć się, jaka będzie ich przyszłość. Panowie, ciekawi co ich spotka, zbierali się kilka dni wcześniej – w wigilię św. Katarzyny. Andrzejki są wspaniałą okazją do dobrej zabawy, a jednocześnie źródłem szacunku dla tradycji i obrzędów ludowych. Wróżby pobudzają wyobraźnię, uczą kreatywności, pozwalają oderwać się od rzeczywistości i przenieść w świat marzeń i fantazji. 
5 grudnia 2018
Czytaj więcej o: Andrzejki

Wycieczka klas II do teatru w Elblągu

Powiększ zdjęcie

3 grudnia klasy II udały się do Teatru im. A. Sewruka w Elblągu na przedstawienie pod tytułem "Dziewczynka z zapałkami". Popularna i doskonale znana baśń J.Ch. Andersena przedstawiona została w nowej, ciekawej aranżacji.  W niezwykły, magiczny sposób wprowadziła dzieci w atmosferę przedświątecznych przygotowań i oczekiwania na nadchodzące święta Bożego Narodzenia.

4 grudnia 2018
Czytaj więcej o: Wycieczka klas II do teatru w Elblągu

Andrzejki w klasie Ib

Powiększ zdjęcie

Andrzejki w klasie Ib był dniem radosnych zabaw i wróżb, w których dzieci mogły poznać swoją bliższą i dalszą przyszłość. Nie zabrakło tradycyjnego lania wosku, ustawiania bucików, przekłuwania serduszek z imionami, wróżenia za pomocą wirującej butelki oraz losowania zawodów.

Mimo, że wróżb nie traktujemy zbyt poważnie, to jednak wszyscy dobrze się bawili.

Żałujemy, że następne andrzejki będą dopiero za rok.

3 grudnia 2018
Czytaj więcej o: Andrzejki w klasie Ib

Szczepienia - Powiatowa Inspektor Ochrony Sanitarnej w Tczewie

Dzień Pluszowego Misia

Powiększ zdjęcie

Dnia 26.11.2018r. obchodziliśmy w naszej szkole „Dzień Pluszowego Misia”.  Jest  to jedna z najpopularniejszych zabawek w Europie. Znane misie to: Kubuś Puchatek, Paddington, Miś Yogi, Mój brat Niedźwiedź , Coralgol, Miś Uszatek, Rupert, Mały Miś, Troskliwe Misie, Gumisie.

3 grudnia 2018
Czytaj więcej o: Dzień Pluszowego Misia

Korekta godziny dowozów szkolnych na trasie Subkowy- Czarlin-Wielgłowy-Waćmierz-Brzuśce-Subkowy oraz zmiana w dniach 4-6 grudnia 2018.

  1. W związku z spóźnieniami autobusu na nw. trasie  z dniem 3 grudnia br. tj. poniedziałek wprowadza się zmianę harmonogramu przywozu dzieci do szkoły. Zmiana polega na przyspieszeniu kursu o 5 minut. Szkoła  podstawowa i gimnazjum Subkowy (trasa Subkowy- Czarlin-Wielgłowy-Waćmierz-Brzuśce-Subkowy ).
  2. W związku z próbnymi egzaminami dla uczniów kl. III gimnazjum w dniach 4-6 grudnia br. wprowadza się zmianę harmonogramu przewozów dzieci do szkół w Subkowach.

     

1 grudnia 2018
Czytaj więcej o: Korekta godziny dowozów szkolnych na trasie Subkowy- Czarlin-Wielgłowy-Waćmierz-Brzuśce-Subkowy oraz zmiana w dniach 4-6 grudnia 2018.

Pomagamy Marci

Powiększ zdjęcie

Dnia 28 listopada, w gmachu Szkoły Podstawowej, odbył się charytatywny kiermasz ozdób Bożonarodzeniowych. Cel akcji to wsparcie materialne dziewczynki Marci Heleny Freitas z Wysp Zielonego Przylądka, którą w ubiegłym roku szkolnym objęliśmy adopcją duchową. Przepiękne prace zostały przygotowane własnoręcznie przez uczniów oraz rodziców klas I - IV. Bardzo dziękujemy wszystkim osobom o wielkim sercu, które zaangażowały się w to szlachetne dzieło. Uzbierane środki finansowe (460 zł) zostaną przesłane na konto sióstr Klawerianek, misjonarek pracujących u wybrzeży Afryki.
Opiekunowie akcji: B. Ziemann oraz A.Lisewska.

29 listopada 2018
Czytaj więcej o: Pomagamy Marci