Zespół Szkół w Subkowach

Strona główna

 

Gimnazjum w Subkowach Szkoła Podstawowa

Witaj,
to  jest strona internetowa Zespołu Szkół w Subkowach.

Najnowsze aktualności

Dzień rowerowy w przedszkolu

Powiększ zdjęcie

12 czerwca przedszkolaki przyjechały do przedszkola różnymi pojazdami (rowerami, na hulajnodze, deskorolce, a nawet na rolkach). Podczas pobytu na placu zabaw uczyły się zasad ruchu drogowego oraz zachowania ostrożności wobec innych uczestników ruchu. Nasze przedszkolaki świetnie sobie poradziły i wszystkie spisały się na medal.

 

15 czerwca 2018
Czytaj więcej o: Dzień rowerowy w przedszkolu

Sprawozdanie klas III z wycieczki do Warszawy

Powiększ zdjęcie

W dniach 6-8 czerwca byliśmy na wycieczce w Warszawie. Wyjechaliśmy o 7.15 i po sześciu godzinach jazdy dotarliśmy do stolicy. Najpierw byliśmy w Muzeum Wojska Polskiego, potem jechaliśmy metrem, a na końcu zwiedzaliśmy Stadion Narodowy. Drugi dzień pobytu w  Warszawie rozpoczęliśmy od zwiedzania Zamku Królewskiego. Potem spacerowaliśmy uliczkami Starego Miasta i oglądaliśmy Barbakan. Następnie przeszliśmy Krakowskim Przedmieściem obok Pałacu Prezydenckiego do Grobu Nieznanego Żołnierza. Po południu  udaliśmy się do Łazienek. Ten dzień zakończyliśmy wizytą na Powązkach, gdzie zapaliliśmy znicz na grobie naszej szkoły Leonida Teligi.

15 czerwca 2018
Czytaj więcej o: Sprawozdanie klas III z wycieczki do Warszawy

Wycieczka klas I do Malborka

Powiększ zdjęcie

12 czerwca klasa Ia i Ib udały się na wycieczkę do Dinoparku w Malborku. Najpierw uczniowie udali się na seans w kinie 5D, który dzięki supernowoczesnym efektom audio-video, w niezwykły sposób wprowadził ich w świat dinozaurów. Następnie wszyscy udali się na ścieżkę edukacyjną, gdzie na swej drodze spotkali kilkadziesiąt ruchomych modeli gadów, które przeprowadziły ich przez poszczególne okresy w dziejach Ziemi. Niemałą atrakcję stanowiły też: Park Smoków, Wioska Jaskiniowców, Mini Zoo oraz Muzeum Skamieniałości, gdzie zgromadzono kolekcję eksponatów sprzed setek milionów lat. Na zakończenie pobytu w Dinoparku nie mogło oczywiście zabraknąć czasu na pobyt na placu zabaw oraz zakup pamiątek. Wycieczka na długo pozostanie w pamięci wszystkich uczestników, a zdobyta w jej trakcie wiedza z pewnością zostanie niejeden raz wykorzystana.

15 czerwca 2018
Czytaj więcej o: Wycieczka klas I do Malborka

Dzień Sportu w przedszkolu

Powiększ zdjęcie

Był to dzień pełen niespodzianek dla przedszkolaków. Nasze przedszkole odwiedziły dwie grupy sześciolatków.. Odbyły się dla dzieci zabawy na świeżym powietrzu (zabawy sportowe, zabawy z tunelami i namiotami, kolorowanki, zabawa przy muzyce). Na zakończenie dnia dzieci otrzymały lody, drobny upominek i dyplom. Myślę, że dzień ten można uznać za udany.

 

13 czerwca 2018
Czytaj więcej o: Dzień Sportu w przedszkolu

Dzień Matki w Przedszkolu

Powiększ zdjęcie

Z okazji Dnia Matki przedszkolaki przygotowały krótki program artystyczny – wiersze, piosenki, aby podziękować mamom za ich miłość i opiekę. Po zakończonym występie przedszkolaki obdarowały swoje mamy samodzielnie wykonanymi prezentami. Wzruszeniom i podziękowaniom nie było końca.

 

13 czerwca 2018
Czytaj więcej o: Dzień Matki w Przedszkolu

Ogród Nadziei 2018 - pomagamy

Powiększ zdjęcie

Nasze przedszkole w tym roku po raz ósmy uczestniczyło w akcji charytatywnej na rzecz hospicjum w Tczewie. 08.06.2018 r. nauczycielki razem z dziećmi zbierały pieniążki do specjalnie przygotowanej puszki. Każdy, kto wziął udział w akcji otrzymywał serduszko z żonkilem, który jest symbolem nadziei. Wiemy, że w ten sposób możemy, chociaż w niewielkim stopniu pomóc osobom przebywającym w hospicjum. Nasze przedszkolaki same zachęcały rodziców do udziału w tym przedsięwzięciu. Udało nam się zebrać 587 zł.

13 czerwca 2018
Czytaj więcej o: Ogród Nadziei 2018 - pomagamy

Wycieczka klas IIa, IIIc i IIId do Torunia

Powiększ zdjęcie
 5 czerwca 2018 r. klasy: II a, III c, III d pojechały na wycieczkę do Torunia. 
 Najpierw obejrzeliśmy seans w planetarium zatytułowany "Cudowna podróż". Dzięki niemu poznaliśmy ciekawostki o kosmosie i planetach. Następnie uczestniczyliśmy w warsztatach piernikarskich, podczas których własnoręcznie wykonaliśmy pierniki. Później odwiedziliśmy Dwór Mieszczański, by wziąć udział w warsztatach rycerskich i obejrzeć walkę rycerzy.  Kupiliśmy także pamiątki oraz zjedliśmy smaczny obiad zakończony lodowym deserem. Na koniec, podczas spaceru, zwiedziliśmy Stare Miasto. Zobaczyliśmy ruiny zamku krzyżackiego, najwęższą ulicę w Toruniu (ul. Ciasną), Krzywą Wieżę, pomnik Mikołaja Kopernika. 
 
12 czerwca 2018
Czytaj więcej o: Wycieczka klas IIa, IIIc i IIId do Torunia

Zapraszamy na Dzień Przesiębiorcy.

W dniu 20.06 (środa) w godz. 8.30-10.45 odbędzie się w naszej szkole Dzień Małego Przedsiębiorcy. 
Zapraszamy rodziców, dziadków, babcie, ciocie, wujków, sąsiadów. 
W ofercie znajdzie się wiele różnych rzeczy np.: ciasta, gofry, galaretki, własnoręcznie wykonane ozdoby i biżuterię, zabawki, gry, itp.

Głównymi sprzedającymi będą dzieci z naszej szkoły, które będą walczyć o tytuł Najlepszego Małego Przedsiębiorcy. 
Przyjdź! Kup! Daj zarobić! 
Czekamy!

11 czerwca 2018
Czytaj więcej o: Zapraszamy na Dzień Przesiębiorcy.

Wyniki szkolnego konkursu matematycznego kl. III

Powiększ zdjęcie

29 maja odbył się w naszej szkole konkurs matematyczny dla uczniów klas III. Do konkursu przystąpiło 12 uczniów z naszej szkoły. Uczniowie zmierzyli się z zadaniami o różnym stopniu trudności. Nad przebiegiem konkursu przez 45 minut czuwała komisja w składzie: Monika Hawryluk i Elżbieta Prewysz-Kwinto. Maksymalnie uczniowie mogli zdobyć 33p.

7 czerwca 2018
Czytaj więcej o: Wyniki szkolnego konkursu matematycznego kl. III

Szkolny Konkurs "Mistrz Pięknego Czytania" dla klas pierwszych

Powiększ zdjęcie
30. maja 2018 r. w naszej szkole odbył się konkurs czytelniczy "Mistrz Pięknego Czytania".
Uczestniczyli w nim najlepiej czytający reprezentanci dwóch klas pierwszych, w sumie osiem osób. 
Konkurs przebiegał w dwóch etapach. W pierwszej części dzieci zaprezentowały głośne czytanie tekstu, który otrzymały ponad tydzień wcześniej. Było to tzw. czytanie z przygotowaniem, gdzie oceniano płynność, poprawność, wyrazistość czytania oraz odpowiednią intonację. Na tym etapie poziom czytania był bardzo wyrównany. Sytuacja zmieniła się w drugiej części konkursu, w której uczestnicy mieli za zadanie przeczytać wylosowany tekst i odpowiedzieć na pytanie dotyczące tego tekstu. Ten etap sprawdzał umiejętność czytania bez przygotowania oraz, dodatkowo, rozumienie przeczytanego tekstu. Warto dodać, że wszystkie czytane przez uczniów fragmenty pochodziły z książek o Kubusiu Puchatku. 
7 czerwca 2018
Czytaj więcej o: Szkolny Konkurs "Mistrz Pięknego Czytania" dla klas pierwszych

Dzień Mamy w klasie Ia

Powiększ zdjęcie

Chcąc uczcić Święto Mamy uczniowie klasy 1a zaprosili wszystkie mamusie na spotkanie przy kawie do swojej sali.
Imprezę rozpoczęła krótka część artystyczna  przygotowana przez najmłodszych uczniów naszej szkoły. Były tradycyjne  wierszyki i piosenki o mamie, jedne poważne, inne wesołe i żartobliwe. Nie zabrakło też laurek i drobnych upominków wykonanych własnoręcznie przez dzieci. Spotkanie  przy kawie i słodkościach, mimo afrykańskich upałów, udało się znakomicie.

6 czerwca 2018
Czytaj więcej o: Dzień Mamy w klasie Ia

Wyniki konkursu „NIEPODLEGŁA. Tradycja i pamięć”

Wyniki konkursu „NIEPODLEGŁA. Tradycja i pamięć"zorganizowanego przez Collegium Marianum w Pelplinie
Praca pisemna :,,Miejsca pamięci narodowej w mojej miejscowości"-Anna Makowska z klasy VI- czwarte miejsce.
Praca literacka :,,Moje pierwsze spotkanie z Niepodległością"-Mateusz Szupryczyński z klasy IV-drugie miejsce.
 Gratulujemy!
6 czerwca 2018
Czytaj więcej o: Wyniki konkursu „NIEPODLEGŁA. Tradycja i pamięć”