Zespół Szkół w Subkowach

Aktualności szkolne

Artykuły

Spotkanie z rodzicami

1) 28.11.2018r. (środa), o godz. 16.00 odbędzie się spotkanie z rodzicami uczniów klas I-III szkoły podstawowej. 

2) 27.11.2018r. (wtorek), w godz..  16.45 - 17.45   w sali nr 5 (budynek gimnazjum) dla chętnych rodziców odbędzie się spotkanie ze specjalistą dotącze cyberprzemocy oraz problemu używania substancji psychoaktywmych przez młodzież.

WSZYSTKICH RODZICÓW SERDECZNIE ZAPRASZAMY.

20 listopada 2018

Dzień profilaktyki w klasach czwartych

Przejdź do - Dzień profilaktyki w klasach czwartych

W dniu 06.11.2018 roku uczniowie klas IV spotkali się z przedstawicielami Centrum Dietetycznego „NATURHOUSE” z Tczewa. Spotkanie zostało przeprowadzone w ramach realizacji Szkolnych Dni Profilaktyki. Uczniowie zapoznali się z piramidą zdrowia, poznali sposoby prawidłowego odżywiania. Bardzo dużą uwagę zwrócono na produkty spożywcze, których należy unikać w codziennym odżywianiu np.: chipsy, napoje gazowane, ciastka.  Na zakończenie zajęć uczniowie otrzymali zdrową przekąskę.

16 listopada 2018

Europejski Dzień Zdrowego Jedzenia i Gotowania

Przejdź do - Europejski Dzień Zdrowego Jedzenia i Gotowania

8.11.2018r. klasy I-III Szkoły Podstawowej obchodziły Europejski Dzień Zdrowego Jedzenia i Gotowania. Uczniowie w klasach wspólnie przygotowywali smaczne, zdrowe i kolorowe  śniadanie. Wspólnie zasiedliśmy do stołu, aby kulturalnie zjeść "śniadanie, które daje moc". Na przerwach uczniowie klasy IIb częstowali koleżanki i kolegów drugim śniadeaniem, które przygotowały mamy z klasy IIb.

9 listopada 2018

Klasa IIIa na wycieczce w Gdańsku

Przejdź do - Klasa IIIa na wycieczce w Gdańsku
24 października br. wybraliśmy się do Gdańska. Naszą wycieczkę rozpoczęliśmy od spaceru ulicą Długą w kierunku fontanny Neptuna. Po ,,przywitaniu się" z królem mórz, udaliśmy się do Bazyliki Mariackiej, aby podziwiać ten największy, zbudowany z cegły, kościół w Europie.
W role naszych przewodników wcieliły się: Ola, Marika, Julia i Justyna, które zaprezentowały, przygotowane wcześniej, ciekawostki o bazylice.
Następnie wróciliśmy na ulicę Długą - do Manufaktury słodyczy ,,Ciuciu". Tam mogliśmy obserwować, w jaki sposób odbywa się ręczne wytwarzanie słodyczy. Ale nie tylko. Sami również - pod czujnym okiem pracowników - zrobiliśmy duże, kolorowe lizaki.
31 października 2018
Czytaj więcej o: Klasa IIIa na wycieczce w Gdańsku

Spotkanie integracyjne w klasie Ia

Przejdź do - Spotkanie integracyjne w klasie Ia
W sobotę 20.10.2018 uczniowie klasy Ia wraz ze swoimi rodzinami i wychowawcami spotkali się na ognisku w Mątowach Wielkich na terenie Kościoła pw Św. Doroty.
Celem spotkania było bliższe poznanie się uczniów oraz rodziców z wychowawcami, czemu towarzyszył wspólny posiłek i zabawy integracyjne, z wykorzystaniem m. in. chusty animacyjnej. Nie obyło się również bez tradycyjnych wyścigów rzędów, gdzie najpierw udział brały dzieci, a potem sami rodzice. 
26 października 2018
Czytaj więcej o: Spotkanie integracyjne w klasie Ia

Spotkania z dietetykiem

Przejdź do - Spotkania z dietetykiem
W dniu 16.10.2018 roku uczniowie klas I- III spotkali się z pracownikami Centrum Dietetycznego NATURHOUSE. Celem rozmowy było przedstawienie dzieciom sposobów zdrowego odżywiania oraz wskazanie produktów spożywczych, których należy unikać, ze względu, np. na dużą zawartość cukru.
Podczas prezentacji zapoznano słuchaczy również z uaktualnioną piramidą zdrowia, jak również pani dietetyk zwróciła uwagę na ważną rolę aktywności fizycznej dla naszego zdrowia i dobrego samopoczucia.
Na zakończenie zajęć uczniowie otrzymali zdrową przekąskę i ulotki informacyjne.
25 października 2018

DEN w klasie IIIa

Przejdź do - DEN w klasie IIIa
12 października br. świętowaliśmy w naszej szkole Dzień Edukacji Narodowej.
Wspólnie z klasami pierwszymi, drugimi i czwartymi uczestniczyliśmy w krótkim koncercie muzycznym przygotowanym przez goszczące tego dnia u nas rodzeństwo: Marysię i Maćka z Tczewa. Wraz z nimi śpiewająco podziękowaliśmy pracownikom szkoły za ich trud.
24 października 2018
Czytaj więcej o: DEN w klasie IIIa

Uczniowie klas I-III brali udział w programie "Ratujemy i Uczymy Ratować"

Przejdź do - Uczniowie klas I-III brali udział w programie "Ratujemy i Uczymy Ratować"

We wtorek, 16 października - w Europejskim Dniu Przywracania Czynności Życia, po raz szósty w Polsce WOŚP organizowała rekord w jednoczesnym prowadzeniu resuscytacji krążeniowo – oddechowej przez jak największą ilość osób. Nasza Szkoła Podstawowa w Subkowach również przyłączyła się do Programu ,,Ratujemy i Uczymy Ratować”. Uczniowie klas I – III, przy wsparciu swoich wychowawców, wykonywali na fantomach uciski i wdechy ratownicze. Powyższe ćwiczenia pozwoliły na kształtowanie w dzieciach właściwych nawyków, pomocnych przy podejmowaniu działań ratujących życie.
Koordynatorami Bicia Rekordu były: Barbara Ziemann oraz Grażyna Skoczylas.

17 października 2018

Żywa lekcja muzyki

Przejdź do - Żywa lekcja muzyki
W dniu 12.10.2108 roku klasy Ia i Ib miały okazję uczestniczyć w żywej lekcji muzyki w wykonaniu Marii i Macieja Ziemann. Uczniowie poznali budowę trąbki i wiolonczeli oraz wysłuchali kilku utworów w wykonaniu zaproszonych gości. Ponadto Pierwszoklasiści przy akompaniamencie zaśpiewali Gamę C-dur oraz poznali jej zapis nutowy.
Dodatkowo bardzo miłym akcentem Marysia i Maciej wraz z uczniami pozostałych klas uczcili Dzień Edukacji Narodowej odśpiewując na placu przed budynkiem Szkoły "Sto lat" dla wszystkich pracowników Szkoły. Dziękujemy zaproszonym Gościom i liczymy na kolejne spotkania.
16 października 2018

Program edukacyjny "Ratujemy i Uczymy Ratować"

We wtorek, 16 października br. uczniowie klas I - III Szkoły Podstawowej będą pobijać rekord w jednoczesnym prowadzeniu resuscytacji krążeniowo - oddechowej przez jak największą ilość osób. Przy współpracy z Fundacją WOŚP wszystkie dzieci będą miały szansę uczyć się pierwszej pomocy.

11 października 2018

Klasy II w Ogniku

Przejdź do - Klasy II w Ogniku
8 pażdziernika2018r. uczniowie klas  IIa i IIb naszej szkoły uczestniczyli  w zajęciach "Edukacja dla bezpieczeństwa" w Powiatowej Straży Pożarnej w Tczewie. Celem zajęć było zdobycie praktycznych umiejętności z zakresu bezpieczeństwa przeciwpożarowego -droga i oznakowania, ewakuacja z płonącego budynku, a także prawidłowe zachowanie podczas alarmu. Uczniowie mogli doświadczyć i zobaczyć w jaki sposób rozprzestrzenia się dym w warunkach pożaru, jak działają czujki dymu na tlenek węgla. 
Drugim celem, który dzieci doskonaliły  to umiejętność udzielania "Pierwszaj Pomocy" w nagłych wypadkach, były to praktyczne ćwiczenia na fantomach. Uczniowie zapoznali się z pracą Strażaka, a także z najnowszym sprzętem ratowniczym, co okazało się bardzo fascynujące. Doskonaliły także prawidłowe wzywanie pomocy w nagłych wypadkach, numery alarmowe i opanowały umiejętność wzywania pomocy.                                                                                 
10 października 2018

Dzień Chłopaka w klasie Ia

Przejdź do - Dzień Chłopaka w klasie Ia
W ostatni piątek miesiąca dziewczynki z klasy Ia postanowiły wyróżnić swoich klasowych kolegów i zorganizowały dla nich Dzień Chłopaka na wesoło. Tego dnia na  dwóch lekcjach odbywały się konkurencje, zagadki i zadania, które miały sprawdzić umiejętności naszych Chłopców. Dziewczynki przygotowały mnóstwo zabaw, np. odgadywanie produktów po zapachu, rozpoznawanie zabawek za pomocą dotyku, przenoszenie konfetti za pomocą słomek, próbowanie słodkości z zamkniętymi oczami oraz losowanie imienia swojej przyszłej, ulubionej koleżanki z klasy. Wszystkie zadania dostarczyły zarówno Chłopcom, jak i organizatorkom wiele uśmiechu i radości. Dodatkowo, nasi klasowi Dżentelmeni otrzymali słodkie upominki oraz kilka gadżetów. Ten dzień był również świetną okazją do zintegrowania się grupy.
 

 
8 października 2018