Zespół Szkół w Subkowach

Aktualności szkolne

Artykuły

Dzień Kobiet

Przejdź do - Dzień Kobiet
Jak co roku 8. marca wszystkie Kobiety, te młodsze i starsze obchodzą swoje Święto. Również i w miniony piątek nie zabrakło w naszej szkole atrakcji związanych z Dniem Kobiet. Z inicjatywy chłopców w poszczególnych klasach dziewczynki zmagały się z konkursami i zabawami zręcznościowymi. Nie zabrakło również słodkiego poczęstunku, w postaci czekoladek, cukierków oraz lizaków. Miłym akcentem, były również kwiatki, które dziewczynki otrzymały od chłopców. Po uśmiechach naszych uczennic można ten dzień zaliczyć do bardzo udanych. Panie nauczycielki również serdecznie dziękują uczniom za życzenia.
14 marca 2019

Ozłacamy Kasisi V

Przejdź do - Ozłacamy Kasisi V

Wykonaliśmy dwa zadania edukacyjne  z projektu "Ozłacamy Kasisi". Dzieci z klas I-III uczestniczyły w lekcji, dzięki której dowiedziały się, że spożywając do końca własne posiłki mają wpływ na zmniejszenie głodu na świecie(między innymi dzięki bankom żywności).Zastosowaliśmy scenariusze lekcji i najnowsze filmy z Zambii i Kongo przesłane nam przez fundację Kasisi i Dobra Fabryka. Uczniowie z zaciekawieniem przyglądali się jak funkcjonuje kuchnia, stołówka i spiżarnia w domu dziecka w  Kasisi oraz uczestniczyli wirtualnie w jednym dniu z życia w ośrodku dożywiania w Ntamugendze w Kongo.

Dzieci z klasy Ib narysowały plakaty zachęcające do niemarnowania jedzenia. Plakaty zawisną w stołówce szkolnej.

 

8 marca 2019

Tłusty czwartek w klasach I-IV

Przejdź do - Tłusty czwartek w klasach I-IV
Staropolskie przysłowie mówi: 
"Powiedział Bartek, że dziś Tłusty Czwartek, 
a Bartkowa uwierzyła, dobrych pączków nasmażyła"
7 marca 2019
Czytaj więcej o: Tłusty czwartek w klasach I-IV

Ogłoszenie

Przejdź do - Ogłoszenie

Dołączyliśmy  do V edycji międzyszkolnego  projektu "Ozłacamy Kasis”. Https://ozlacamykasisi.pl/placowki-zlotych-serc/  W związku  z tym przygotowujemy kartki wielkanocne, które od połowy marca będą do kupienia w świetlicy szkolnej. Cena minimalna za kartkę z kopertą wynosi 1 zł. Reszty nie wydajemy :)

Kartki "Na Kasisi" zbiera pani Szupryczyńska (anglistka).
Dzieci świetlicowe rozpoczęły już produkcję świątecznej papeterii.

 

7 marca 2019

Dzień Rogalika

Przejdź do - Dzień Rogalika
W czwartek 7.02.2019r. w Szkole Podstawowej klasy I-III obchodziły "Dzień Rogalika". Tego dnia w klasach odbywały się degustacje rogalików. Były rogaliki: drożdżowe, francuskie, maślane, otrębowe, parzone z mąki pełnoziarnistej. Nadzienie rogalików też było fantazyjne np.: czekoladowe, makowe, serowo-budyniowe, orzechowe, z powidłami, marmoladą, jagodami, konfiturą morelową, brzoskwiniową. Podczas przerw uczniowie częstowali wszystkich uczniów naszej szkoły - była wielka szkolna degustacja małych słodkości. Kochanym rodzicom dziękujemy za wspaniałe fantazyjne wypieki i za dzień słodkości.
Samorząd Uczniowski
15 lutego 2019

Dzień Babci i Dziadka w klasie Ib

Przejdź do - Dzień Babci i Dziadka w klasie Ib

Choć styczeń to mroźny, zimowy miesiąc, to jednak są w nim takie dwa dni, kiedy każdemu robi się cieplej na sercu. To Dzień Babci i Dziadka. Z tej właśnie okazji uczniowie klasy Ib zaprosili swoje bacie i dziadków do szkoły na miłą uroczystość, która odbyła się w czwartek 24 stycznia. Zaproszeni goście oglądali i oklaskiwali występy swoich wnucząt. Były wierszyki, piosenki, a nawet krótka inscenizacja ,,O babci, wilku i kolorowych czapeczkach".

27 stycznia 2019
Czytaj więcej o: Dzień Babci i Dziadka w klasie Ib

Warsztaty gipsowe

Przejdź do - Warsztaty gipsowe
W dniu 16 stycznia 2019 roku odbyły się warsztaty gipsowe dla uczniów klas I- III. Każdy mógł przygotować samodzielnie masę gipsową oraz stworzyć wybrany wzór obrazka lub świecznika. W czasie przygotowań ozdób uczniowie opowiadali na pytania pani prowadzącej warsztaty dotyczące zastosowań gipsu, np. w medycynie, czy budownictwie. Każdy uczeń otrzymał również małą figurkę- niespodziankę.
W następnych dniach w każdej klasie odbyło się malowanie oraz ozdabianie odlewów gipsowych. Przygotowane ozdoby posłużyły dzieciom jako upominki z okazji Dnia Babci i Dziadka.

 
23 stycznia 2019

Ozłacamy Kasisi IV - ogłoszenie wyników

Przejdź do - Ozłacamy Kasisi IV - ogłoszenie wyników

Kasisi to sierociniec znajdujący się 30 km od stolicy Zambii w Afryce. https://www.fundacjakasisi.pl/pl/zapraszamy_do_kasisi   Szkoła Podstawowa i Przedszkole w Subkowach od kilku lat wspierają to miejsce.
W ubiegłym roku szkolnym wzięliśmy udział w ogólnopolskim projekcie międzyszkolnym „Ozłacamy Kasisi”. Wykonaliśmy szereg zadań edukacyjnych.
https://www.fundacjakasisi.pl/pl/content/szko%c5%82a-podstawowa-w-subkowach 

Przyznano nam pierwsze miejsce  w kategorii „szybkość”.  https://www.fundacjakasisi.pl/pl/aktualnosci/oz%c5%82acamy-kasisi-iv-og%c5%82oszenie-zwyci%c4%99zc%c3%b3w
Otrzymaliśmy specjalny certyfikat dla szkoły podpisany przez Szymona Hołownię, jego najnowszą książkę oraz rękodzieło z Zambii: dziesięć alabastrowych słoników, malachitową szkatułkę z zawieszką symbolizującą logo sierocińca w Kasisi i wyjątkowy upominek: obraz olejny wykonany przez wychowanków z Kasisi. Część nadesłanych upominków ozdobi naszą szkołę. Niektóre z tych cennych przedmiotów będzie można nabyć na stoisku kasisjańskim podczas szkolnego dnia przedsiębiorczości, który odbędzie się w czerwcu. Dziękujemy wszystkim dzieciom i dorosłym, którzy tak bardzo zaangażowali się w projekt „Ozłacamy Kasisi IV”. Już po feriach rozpoczniemy  V edycję projektu. Zapraszamy do udziału. Bieżące informacje znajdą się na stronie internetowej szkoły.

 

8 stycznia 2019

Jasełka

Przejdź do - Jasełka
"Nowy Rok bieży, w jasełkach leży" - takimi słowami pięknej kolędy 21 grudnia w Domu Kultury zaczęły się Jasełka, które obejrzeli uczniowie klas I - IV SP. Aktorskie talenty zaprezentowali uczniowie klasy III SP, którzy przygotowali przedstawienie i ukazali historię narodzin Jezusa. Do wspólnego śpiewu kolęd przyłączyli się wszyscy obecni na sali uczniowie wraz z nauczycielami oraz mamy występujących uczniów, które chętnie wystąpiły razem ze swoimi dziećmi na scenie. 
Po przedstawieniu wszyscy udali się do swoich sal lekcyjnych, gdzie uczestniczyli w Wigiliach klasowych. Było czytanie fragmentu Pisma Świętego, dzielenie się opłatkiem, składanie życzeń, śpiewanie kolęd no i prezenty.  
Mali artyści z klasy III SP zaprezentowali swoje zdolności aktorskie również 6 stycznia - na zakończenie Orszaku Trzech Króli. Jasełka obejrzeli mieszkańcy Gminy Subkowy uczestniczący w orszaku. 
8 stycznia 2019

Wigilia w klasie IIb

Przejdź do - Wigilia w klasie IIb

Dnia 15 grudnia 2018r. o godz. 16.00 odbyła się Wigilia klasowa wraz z rodzicami w Domu Dziecka w Narkowach. Rozpoczęliśmy od wspólnej Wieczerzy, którą przygotowali rodzice. Następnie dzieci przedstawiły  „Jasełka”. Po występie przyjechał do Domu Dziecka Gwiazdor z wielkim worem upominków. Był to wieczór pełen radości, ciepła, wzruszeń. Panowała wspaniała atmosfera życzliwości. Dziękujemy wychowawcom Domu Dziecka za gościnność i zaproszenie.

3 stycznia 2019

Bierzemy udział w ogólnopolskiej kampanii społecznej "Ida święta..."

Przejdź do - Bierzemy udział w ogólnopolskiej kampanii społecznej "Ida święta..."

Szkoła Podstawowa w Subkowach wzięła udział w ogólnopolskiej kampanii społecznej  pt.: „IDĄ ŚWIĘTA, NIE O SMS-IE, LECZ O KARTCE PAMIĘTAJ” zorganizowanej przez  Fundację Dbam o Mój Z@sięg. Celem kampanii jest zwrócenie uwagi na to, jak ważne są relacje osobiste w rodzinie, szczególnie pamięć o członkach swojej rodziny, wspólne spędzanie czasu wolnego oraz kultywowanie tradycji pisania kartek świątecznych.  Dlaczego wysyłanie kartek jest ważne ?

2 stycznia 2019
Czytaj więcej o: Bierzemy udział w ogólnopolskiej kampanii społecznej "Ida święta..."

Jasełka w wykonaniu klasy IIb

Przejdź do - Jasełka w wykonaniu klasy IIb

Dnia 14 grudnia 2018r. w budynku Gimnazjum odbyła się Wigilia dla emerytów i pracowników szkoły. Klasa IIb przedstawiła gościom i rodzicom "Jasełka". Dzięki p. Adamowi Makowskiemu, który grał na akordeonie wszyscy wspólnie śpiewaliśmy kolędy i pastorałki. Uczniowie klasy IIb dziękują p. L. Mułkowskiej za pomysł i zaproszenie, rodzicom za pracę i wspaniałe stroje.

28 grudnia 2018