Zespół Szkół w Subkowach

Aktualności

Artykuły

Subkowy solidarne z Gdańskiem.

Przejdź do - Subkowy solidarne z Gdańskiem.

Subkowy solidarne z Gdańskiem. Światło dla Pana Prezydenta Pawła Adamowicza.
Jutro (18.01) amfiteatr (przy orliku).
UWAGA!
Prosimy, aby każdy uczeń ZS w Subkowach, który może, przyniósł znicz.

Zapraszamy również wszystkich innych czujących potrzebę takiego gestu.

Prezydent Paweł Adamowicz był u nas w szkole 11 marca 2010 roku przy okazji promowania EURO 2012.

17 stycznia 2019

Zmiana harmonogramu przewozów dzieci Zespołu Szkół w Subkowach w dniu 21.12.2018 r.

Zmiana harmonogramu przewozów dzieci Zespołu Szkół w Subkowach w dniu 21.12.2018 r.

 

18 grudnia 2018

Mikołajkowa Gra Terenowa za nami :)

Przejdź do - Mikołajkowa Gra Terenowa za nami :)

Już po raz siódmy 6 grudnia odbyła się impreza mikołajkowa organizowana przez Szkolne Koło Krajoznawczo-Turystyczne PTTK "Zaplątane Sznurówki". Dotychczas wędrowaliśmy z latarkami po zakątkach naszej gminny i nie tylko. Tym razem rajd przyjął formę gry terenowej  o Józefie Piłsudskim. Okazją do tego były obchody 100. rocznicy odzyskania Niepodległości.

            Miejsce imprezy obejmowało Osiedla Wincentego Witosa i Jana Pawła II. Start i meta były na placu zabaw "Radosny Zakątek". Jak zwykle nie zawiodła frekwencja. Było ok. 50 osób!

            Gratulujemy wszystkim uczestnikom wprawnego oka, orientacji w terenie i pozytywnego nastawienia mimo zimowej aury.

            Bardzo dziękujemy Wszystkim, którzy pomogli zorganizować imprezę. W tym: opiekunom , paniom ze szkolnej kuchni (pyszna grochówka!),  rodzicom mobilizującym dzieci do aktywności oraz Gminnemu Ośrodkowi Pomocy Społecznej w Subkowach.

Do zobaczenia za rok :)

18 grudnia 2018

MIKOŁAJKOWE GRANIE W MINI PIŁKĘ SIATKÓWKĄ DZIEWCZĄT w SUBKOWACH

Przejdź do - MIKOŁAJKOWE GRANIE W MINI PIŁKĘ SIATKÓWKĄ DZIEWCZĄT w SUBKOWACH

Dnia 7 grudnia 2018roku w sali gimnastycznej ZS w Subkowach odbył się kolejny Mikołajkowy Turniej mini piłki siatkowej dziewcząt. W MIKOŁAJKOWYM GRANIU brały udział zaprzyjaźnione szkoły z SP nr1 w Pelplinie, SP nr 2 w Pelplinie, SP w Gniewie oraz gospodarz turnieju SP Subkowy. Rywalizacja sportowa prowadzona była w 2 kategoriach wiekowych osobno dla klas IV-tych i V- tych. Nad sportowym i świątecznym przebiegiem turnieju siatkarskiego czuwała Pani Anetta Mizura-Stencel. Umiejętnościami w sędziowaniu wykazali się szkoleni sympatycy sportu, czyli: Paulina Kochanowska, Zuzanna Nawój, Julia Ossowska, Jakub Grobelny, Miłosz Gąsiorowski, Konrad Parteka, Weronika Lenart. Na 4 boiskach rozegraliśmy 46 meczy siatkarskich do późnych godzin popołudniowych. Po zacietych i wyrównanych grach wyłonilismy mistrzynie w dwóch kategoriach wiekowych. Miło nam zakomunikować, że w kategorii klas V-tych wygrała drużyna z naszej szkoły Zuzanna Nadolska i Amelia Borris. Oczywiście pozostałe pary dwójkowe również spisały się na medal.

18 grudnia 2018
Czytaj więcej o: MIKOŁAJKOWE GRANIE W MINI PIŁKĘ SIATKÓWKĄ DZIEWCZĄT w SUBKOWACH

Jasełka dla klas V-VIII szkoły podstawowej i III klas gimnazjum

Przejdź do - Jasełka dla klas V-VIII szkoły podstawowej i III klas gimnazjum
13 grudnia, u progu Świąt Narodzenia Pańskiego, piątoklasiści zaprosili uczniów naszej szkoły do wspólnej podróży po Europie tropem bożonarodzeniowych tradycji.
Dzieci zabrały widzów do naszego zachodniego sąsiada, do krajów Beneluksu i państw skandynawskich, a także na Półwyspy Iberyjski i Apeniński. Poznając zwyczaje, mieliśmy okazję przypomnieć sobie symbole narodowe poszczególnych krajów oraz atrakcje, z których słyną państwa.
Przeglądowi obrzędów towarzyszyły pokazy talentów. Można było posłuchać wzruszających pieśni regionalnych w wykonaniu Kociewiaczek- naszych uczennic z klasy Va (Dominiki,Kingi oraz Weroniki i Wiktorii) i ich matek. Pięknie zaprezentowały się gimnastyczki z klasy VII (Julka i Diana), a do wspólnej zabawy tanecznej włączyła wszystkich zebranych (łącznie z Wójtem i Dyrektorem) Natalia z klasy Vb. Na koniec był jeszcze emocjonalny śpiew gimnazjalistki Marty oraz symboliczny poczęstunek – korzenne ciasteczka- serwowany przez św. Łucje z klasy VII.
Wszystkim występującym dziękujemy za zaangażowanie.
13 grudnia 2018

Zmiana organizacji dowozów - testy próbne klasy VIII w dniu 18-20 grudnia 2018

Zmiana organizacji - testy próbne klasy VIII w dniu 18-20 grudnia 2018

12 grudnia 2018

Szczepienia - Powiatowa Inspektor Ochrony Sanitarnej w Tczewie

Informacja w załaczniku.

3 grudnia 2018

Korekta godziny dowozów szkolnych na trasie Subkowy- Czarlin-Wielgłowy-Waćmierz-Brzuśce-Subkowy oraz zmiana w dniach 4-6 grudnia 2018.

  1. W związku z spóźnieniami autobusu na nw. trasie  z dniem 3 grudnia br. tj. poniedziałek wprowadza się zmianę harmonogramu przywozu dzieci do szkoły. Zmiana polega na przyspieszeniu kursu o 5 minut. Szkoła  podstawowa i gimnazjum Subkowy (trasa Subkowy- Czarlin-Wielgłowy-Waćmierz-Brzuśce-Subkowy ).
  2. W związku z próbnymi egzaminami dla uczniów kl. III gimnazjum w dniach 4-6 grudnia br. wprowadza się zmianę harmonogramu przewozów dzieci do szkół w Subkowach.

     

1 grudnia 2018

Chłopcy z SP Subkowy zajęli II miejsce podczas Półfinałów Wojewódzkich w Igrzyskach Dzieci w Unihokeja

Przejdź do - Chłopcy z SP Subkowy zajęli II miejsce podczas Półfinałów Wojewódzkich w Igrzyskach Dzieci w Unihokeja

Reprezentacja Szkoły Podstawowej w Subkowach pomyślnie i zwycięsko przebrneła eliminacje gminne, powiatowe na zawodach sportowych w Unihokeja Chłopców. Jako Mistrz Powiatu Tczewskiego reprezentowała Szkołę i Gminę Subkowy na Półfinale Wojewódzkim Igrzysk Dzieci w Unihokeja, który odbył się 21.11.2018r w SP 47 w Gdyni.
Po wygranym meczu (2:1) z SP 28 w Gdyni drużyna z SP Subkowy grała o I miejsce i awans do Finału Wojewódzkiego z drużyną SP 48 w Gdyni. Mimo szybkości, zwinności, wytrzymałości i bardzo dynamicznej gry naszej drużyny, i( po nieuznanej bramce na naszą niekorzyść) zeszliśmy z boiska pokonani po wyrównanej grze (0:1). Rozgraliśmy zawody w większości młodym zespołem w składzie: Miłosz Gąsiorowski, Stanisław Mokwa (br) Szymon Meller, Maciej Roguszczak, Jakub Grobelny, Kewin Olech, Igor Wroński, Bastian Zdyb (2br), Makary Pawlusek, Jan Szczygielski, Mateusz Szupryczyński, Tomasz Sójka, co rokuje i będzie procentowało w przyszłości.

Dziękujemy bardzo całej drużynie chłopców za udział i walkę zgodnie z zasadami "fair play" oraz godne reprezentowanie Szkoły, i Gminę Subkowy na zawodach sportowych.

Szczególne podziękowania kierujemy do Pana Mirosława Murzydło, Wojta Gminy Subkowy za okazałą pomoc, na którą zawsze możemy liczyć.
Anetta Mizura-Stencel

25 listopada 2018

Chłopcy SP Subkowy Mistrzami Powiatu Tczewskiego w Igrzyskach SP w Unihokeja

Przejdź do - Chłopcy SP Subkowy Mistrzami Powiatu Tczewskiego w Igrzyskach SP w Unihokeja

W dniu 07 listopada 2018 roku w Szkole Podstawowej Nr 8 w Tczewie odbyły się Powiatowe Igrzyska Dzieci w Unihokeju Chłopców. Organizatorem zawodów było Powiatowe Centrum Sportu w Tczewie wspólnie ze SP Nr 8 w Tczewie. Do zawodów awansowało 5 szkół powiatu tczewskiego. Prawo startu przysługiwało także SP Nr 8 jako gospodarzowi zawodów. Eliminacje przeprowadzono w 2 grupach, po 3 drużyny. W finale drużyny zagrały o miejsce 5, 3 i 1. Ostatecznie zwycięzcą zawodów została reprezentacja SP w Subkowach, która jako Mistrz Powiatu tczewskiego uzyskała awans do Półfinałów Wojewódzkich w Igrzyskach Dzieci w Unihokeju Chłopców.

Skład zespołu reprezentacji szkoły: Szymon Meller, Miłosz Gąsiorowski, Maciej Roguszczak, Jakub Grobelny, Kewin Olech, Stanisław Mokwa, Igor Wroński, Bastian Zdyb, Makary Pawlusek, Jan Szczygielski, Mateusz Szupryczyński, Tomasz Sójka
Nauczyciel wychowania fizycznego: Anetta Mizura-Stencel

Gratulujemy całej drużynie i dziękujemy za wspaniałą walkę o wygraną zgodnie z zasadami fair play .
Dziękujemy bardzo Panu Mirosławi Murzydło, Wojtowi Gminy Subkowy za okazałą pomoc.

15 listopada 2018

Dziewczęta Wicemistrzem Powiatowych Igrzysk Dzieci w Unihokeja

Przejdź do - Dziewczęta Wicemistrzem Powiatowych Igrzysk Dzieci w Unihokeja

W dniu 06 listopada 2018 roku w Szkole Podstawowej Nr 8 w Tczewie odbyły się Powiatowe Igrzyska Dzieci w Unihokeju Dziewcząt. Organizatorem zawodów było Powiatowe Centrum Sportu w Tczewie wspólnie ze SP Nr 8 w Tczewie. Do zawodów awansowało 5 szkół powiatu tczewskiego. Jako gospodarz zawodów prawo startu w rozgrywkach miała także SP Nr 8 w Tczewie. W fazie eliminacyjnej w dwóch grupach zagrały  po 3 drużyny systemem każdy z każdym. W półfinale systemem na krzyż zmierzyły się drużyny, które zajęły miejsce I z grupy A i 2 miejsce z grupy B oraz drużyny z II miejsca grupy A i I miejsca z grupy B. Zwycięzcy w tym reprezentacja SP Subkowy w finale zagrała z SP Małe Walichnowy o I miejsce. Po zaciętej i wyrównanej grze nasza drużyna musiała uznać wyższość rywalek. Pozostałe drużyny grały o miejsce 3 i 5. Ostatecznie dziewczęta z SP Subkowy na  II miejscu zdobyły tytuł Wicemistrza Powiatu Tczewskiego w Igrzyskach Dzieci w Unihokeja .
Skład reprezentacji szkoły: Zuzanna Nawój, Julia Ossowska, Kinga Lubocka, Zuzanna Nadolska, Kinga Pustkowska, Amelia Borris, Dominika Rzepczyk, Weronika Rzeszotek, Wiktoria Rzeszotek, Natalia Rzepczyk, Zuzanna Czechowska

Gratulujemy całej drużynie dziewcząt za wspaniale rozegrane zawody sportowe i tytuł wicemistrza powiatu tczewskiego w Unihokeja.
Dziękujemy bardzo Panu Mirosławi Murzydło, Wojtowi Gminy Subkowy za wsparcie i okazałą pomoc.

15 listopada 2018

Spotkanie z rodzicami

W dniu 27.11.2018r. (tj. wtorek) w budynku Gimnazjum odbędą się spotkania z rodzicami według harmonogramu:

 

 I godz. 16 00 - 16 45  - spotkanie rodziców z wychowawcami wg przydziału izb lekcyjnych,

II - godz. 16 45 - 17 45 - spotkanie ze specjalistą dot. problemu używania substancji psychoaktywmych przez młodzież + cyberprzemoc- sala nr 5

 

W załączniku wykaz sal.

18 listopada 2018