Zespół Szkół w Subkowach

Aktualności

Artykuły

Spotkanie z rodzicami

Spotkanie wychowawców klas IV -VIII SP oraz III GIM z rodzicami odbędzie się 25 września 2018r. (tj. wtorek) w budynku gimnazjum według harmonogramu:

- spotkanie p. Świtalli z rodzicami uczniów (godz. 16 00, hol I piętro) - przedstawienie programu wdżr,

- spotkanie rodziców uczniów z wychowawcami (godz. 16 10),

- spotkanie po 1 wybranym przedstawicielu Rad Oddziałowych do Rady Rodziców (godz. 1710, świetlica).

19 września 2018

Rusza wolontariat FREERICE

Przejdź do - Rusza wolontariat FREERICE

Podobnie jak w ubiegłych latach wspomagamy światowy program żywnościowy grając w grę charytatywną freerice. Podczas przerwy obiadowej dzieci rozwiązują zadania z tabliczki mnożenia. Każda dobra odpowiedź to równowartość 10 ziarenek ryżu. Nasza szkoła figuruje pod nazwą grupy polskie kociewie. Wyprodukowaliśmy już 1728790 ziarenek ryżu! Pomoc żywnościowa w ramach organizacji narodów zjednoczonych dociera do 80 krajów świata, które aktualnie tego potrzebują.

Bieżące informacje o tych działaniach znajdują się na stronie:

http://www1.wfp.org/?utm_source=freerice.com&utm_medium=link_subpage&utm_campaign=fr_about_page

 

 

15 września 2018

Wiadomości z Kasisi

W minionym roku szkolnym nasza szkoła uczestniczyła w projekcie  edukacyjnym ,,Ozłacamy Kasisi"(Informacje i zdjęcia znajdują się na stronie internetowej szkoły). Dodatkowo w ramach projektu ,,Adoptuj z sercem" dzieci wspierały duchowo kilku wychowanków tego afrykańskiego sierocińca. Otrzymaliśmy informacje, że dwoje z nich (Monday i Jeremiah) usamodzielnili się i podjęli pracę. Dokładniejsze informacje o tym znajdują się na gazetce ściennej przy wejściu w białym budynku szkoły.

15 września 2018

Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2018/2019

Przejdź do - Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2018/2019

Nowy rok szkolny rozpoczęliśmy 3 września 2018/2019. Początek roku to jak zawsze przemówienia i powitania oraz wspomnienie 79 rocznicy wybuchu II Wojny Światowej. Pierwszy raz witaliśmy rok szkolny w takim gronie.

W związku z reformą następują i u nas zmiany. Uczniowie klas III gimnazjum oraz VIII do V szkoły podstawowej będą mieć lekcje w dotychczasowym budynku gimnazjum. Natomiast reszta uczniów, czyli klasy I do IV w budynku dotychczasowej szkoły podstawowej (nie dotyczy to wszystkich zajęć) .

Brać szkolna powitała także klasy I w szkole, a dyrektor pasował ich na uczniów Szkoły Podstawowej im. Leonida Teligi w Subkowach.

 

 

4 września 2018

Rozpoczęcie roku szkolengo 2018/2019 i dowozy

 
03.09.2018r. (tj. poniedziałek) rozpoczęcie roku dla Zespołu Szkół w Subkowach:

- msza na 8.15 dla V - VIII SP + III Gim - rozpoczęcie w budynku Gimnazjum godz. 9.00

- msza na 9.15 dla  I - IV SP - rozpoczęcie w budynku Szkoły Podstawowej godz. 10.00
 
Listy dowozów i odwozów w załączniku!
30 sierpnia 2018

Zakończenie roku szkolnego 2017/2018

Przejdź do - Zakończenie roku szkolnego 2017/2018

22 czerwca  uroczyście zakończyliśmy rok szkolny 2017/2018. Na apelu obecny był Wójt Gminy Subkowy pan Mirosław Murzydło, proboszcz subkowskiej parafii ks. kan. Feliks Kamecki, dyrektor Domu Kultury w Subkowach p. Dorota Nawój, przewodnicząca Rady Rodziców p. Magdalena Czapska, higienistka szkolna p. Grażyna Skoczylas i zaproszeni rodzice. Podczas uroczystości zostali nagrodzeni uczniowie klas I-IV wyróżniający się w nauce i zachowaniu. Rodzicom, w podziękowaniu za ich trud włożony w edukację i wychowanie swoich dzieci, zostały wręczone listy gratulacyjne. Dyrektor szkoły p. Waldemar Pawlusek podziękował wszystkim za pracę w minionym roku szkolnym i życzył wspaniałych i bezpiecznych wakacji.

4 lipca 2018

Kolorowy dzien w przedszkolu

Przejdź do - Kolorowy dzien w przedszkolu

21 czerwca, jak co roku odbył się w naszym przedszkolu KOLOROWY DZIEŃ, który związany jest z nadejściem nowej pory roku. Wszystkie przedszkolaki witały lato ubrane w kolorze żółtym. Dzieci rozwiązywały zagadki związane z nową porą roku, wspólnie wykonywały prace jesienne w różnych technikach plastycznych. Naszą przedszkolną uroczystość zakończyliśmy pamiątkowym zdjęciem.

 

2 lipca 2018

Wycieczka do Gdyni

Przejdź do - Wycieczka do Gdyni

To był ostatni wyjazd przedszkolaków  w tym roku szkolnym. Wybraliśmy się do Gdyni, gdzie czekało na dzieci wiele atrakcji. Najpierw odwiedziliśmy Oceanarium, gdzie podzieleni na grupy obejrzeliśmy zwierzęta żyjące w oceanie i uczestniczyliśmy w zajęciach edukacyjnych „Życie na rafie koralowej”, na których dzieci  poszerzyły swoją wiedzę dotyczącą zwierząt i roślin znajdujących się w oceanie. Następnie, idąc spacerkiem na plażę, zjedliśmy pyszne lody waniliowe, które na pewno pozwoliły nam się trochę schłodzić w tak upalny dzień. Ostatnim punktem naszej wycieczki był pobyt w Mc Donalds. Większość dzieci wyczerpana tak intensywnie spędzonym dniem, zasnęła w autobusie w drodze powrotnej do domu.

2 lipca 2018

Poczytaj mi tato, poczytaj mi mamo

Przejdź do - Poczytaj mi tato, poczytaj mi mamo

Przeprowadziliśmy w przedszkolu akcję „Poczytaj mi tato, poczytaj mi mamo”. Chętni rodzice odwiedzali nasze przedszkole, a pobyt swój poświęcali na czytanie dzieciom bajek, baśni, wierszy, opowiadań. Dzieci z uwagą słuchały i chętnie odpowiadały na pytania zadawane przez rodziców dotyczące treści przeczytanego tekstu. Dziękujemy rodzicom, którzy wzięli udział w naszym przedsięwzięciu.

2 lipca 2018

Podręczniki dla klas I-VIII szkoły podstawowej

Wyjazd klasy VIa do kręgielni

Przejdź do - Wyjazd klasy VIa do kręgielni

Dnia 15 czerwca 2018r. klasa VIa wyjechała na spotkanie klasowe do kręgielni przy CAON Tczewie. Były duże emocje, rywalizacja i świetna zabawa. Podczas przerwy uczniowie posili się pizzą, a na deser zjedli pyszne lody. Były też wspomnienia minonych lat i wyjątkowych chwil szkolnych. Jednak wszystko, co dobre, szybko się kończy. Czas zabawy minął błyskawicznie i radosnych nastrojach wróciliśmy do szkoły.

29 czerwca 2018

Koncert Kasisjański

Przejdź do - Koncert Kasisjański

,,NIKT NIE MA WSZYSTKIEGO, ALE KAŻDY MA COŚ"-Taka właśnie była muzyka, którą rozbrzmiewał koncert dla Kasisi. Nasze granie było różnorodne: ciche, głośne, rockowe, szantowe, estradowe, zaściankowe, młode, starsze... Otwarci na dalszą różnorodność chcemy grać ,,kasisjańsko" również w przyszłym roku!

29 czerwca 2018