Zespół Szkół w Subkowach

Aktualności

Artykuły

Turniej Wiedzy Pożarniczej

Przejdź do - Turniej Wiedzy Pożarniczej

W piątek 15 marca w budynku Zespołu Szkól w Subkowach odbyły się eliminacje gminne Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież Zapobiega Pożarom”.  W konkursie brało udział 15 uczestników ze ZKPiP w Małej Słońcy, Zespołu Szkół w Subkowach oraz OSP Subkowy.

Uczniowie zostali podzieleni na trzy grupy wiekowe: 8-14 lat, 15-16 lat oraz 17-18 lat. Turniej rozpoczął się testem wyboru. Każda z grup miała pół godziny, aby odpowiedzieć na 30 pytań. Po sprawdzeniu testu ogłoszono 3 osoby z grupy pierwszej. 3 osoby z grupy drugiej i 2 z grupy trzeciej, które dostały się do finału.

W finale każdy z uczestników odpowiadał na 3 pytania teoretyczne oraz jedno praktyczne - związane ze sprzętem. Pytania były zadawane przez przewodniczącego jury mł. ogn. Piotra Stolca z KPPSP w Tczewie. Po zsumowaniu punktów wyłoniono następujących laureatów:

22 marca 2019
Czytaj więcej o: Turniej Wiedzy Pożarniczej

Pierwszy dzień wiosny

Przejdź do - Pierwszy dzień wiosny

 

W Zespole Szkół w Subkowach 21 marca - pierwszy dzień wiosny uczciliśmy na sportowo. W turnieju piłki nożnej na orliku brali czynny udział uczniowie klas IV-VIII oraz III gimnazjalne, a nawet goście z SP Małej Słońcy.

 

22 marca 2019

VI i VIII miejsce dziewcząt w eliminacjach ogólnopolskiego turnieju mini siatkówki o Puchar Kinder +Sport

Przejdź do - VI i VIII miejsce dziewcząt w eliminacjach ogólnopolskiego turnieju mini siatkówki o Puchar Kinder +Sport

W sobotę, 9 marca 2019 r w Szkole Podstawowej w Baninie odbyły się eliminacje ogólnopolskiego turnieju mini piłki siatkowej dziewcząt o Puchar Kinder +Sport. Wszystkie startujące dziewczęta z klasy IVA i VA mogą pochwalić się dużym sukcesem siatkarskim. Na szczególne uznanie zasługują Kinga Pustkowska, Weronika i Wiktora Rzeszotek, które zajęły bardzo wysokie VI miejsce oraz Zuzanna Czechowska i Natalia Rzepczyk zajmując VIII miejsce na 74 startujących drużyn klubowych z terenu całego województwa pomorskiego. Turniej Kinder +Sport okazał się również dobrym sprawdzianem  dla rok młodszych koleżanek z klasy IVA Juli Kwaśniak i Oliwi Pelplinskiej oraz Poli Zdyb i Natalii Grzesiak.
Szczególne gratulacje dla naszych młodych utalentowanych siatkareczek, które godnie reprezentowały Szkołę Podstawową i Gminę Subkowy na arenie województwa pomorskiego.

Wyjazd na eliminacje ogolnopolskiego turnieju siatkarskiego został sfinansowany przez Pana Dyrektora Waldemara Pawlusek, któremu bardzo dziękujemy i liczymy na dalsze wsparcie finansowe.
Trener reprezentacji: Anetta Mizura-Stencel

22 marca 2019

,,Twoja krew, moje życie"

W marcu br. uczniowie naszej Szkoły biorą udział w akcji edukacyjnej pod tytułem ,,Twoja krew, moje życie" organizowanej w ramach programu polityki zdrowotnej ZAPEWNIENIE SAMOWYSTARCZALNOŚCI RZECZPOSPOLITEJ POLSKIEJ W KREW I JEJ SKŁADNIKI. Na wszystkich poziomach edukacyjnych przeprowadzane są pogadanki z zakresu honorowego krwiodawstwa. Celem powyższej akcji jest zwiększenie poziomu wiedzy uczniów na temat bezcennej wartości krwi ludzkiej oraz przyczynienie się do powiększenia grona Honorowych Dawców Krwi.
Pamiętajmy, że ŁĄCZY NAS KREW, KTÓRA RATUJE ŻYCIE!!!!!

13 marca 2019

Ferie na sportowo

Zapraszamy wszystkich chętnych na zajęcia sportowe na boisku ‘’Orlik’’ w Subkowach.

Codziennie od poniedziałku do piątku,

 w godz. 11.00-14.00 w dniach 14 luty do 15 lutego oraz  od 18 lutego do 22 lutego br.

Prowadzący :Trener Dariusz Nawój

Współorganizator :Waldemar Pawlusek

12 lutego 2019

Spotkanie z rodzicami

W dniu 31.01.2019r. (tj. czwartek) o godzinie 16:00, w budynku Gimnazjum odbędą się spotkania z rodzicami uczniów klas IV -VIII i III Gimnazjum.

25 stycznia 2019

Gwiazdkowy Turniej Unihokeja Chłopców r. 2006 i młodsi

Przejdź do - Gwiazdkowy Turniej Unihokeja Chłopców r. 2006 i młodsi

 

Blisko sześć godzin zmagań, 65 zawodników, 61 strzelonych bramek, mnóstwo zaangażowania, sportowej walki i emocji – to w skrócie przebieg Gwiazdkowego Turnieju Unihokeja. Zawody odbyły się 11.12.2018r. w sali gimnastycznej Zespołu Szkół w Subkowach. W rywalizacji wzięło udział dziewięć zespołów z siedmiu szkół powiatu tczewskiego i kwidzyńskiego. Drużyny zostały podzielone na trzy grupy, gdzie grano systemem każdy z każdym. Po rozgrywkach grupowych dwie najlepsze drużyny z każdej grupy awansowały po półfinałów, natomiast zespoły z trzecich miejsc rywalizowały o miejsca VII-IX. Wygrani z półfinałów w dalszej części turnieju grali o miejsca I-III, przegrani o miejsca IV-VI. Po pięciu godzinach zmagań końcowa kolejność przedstawia się następująco:

 

1 stycznia 2019
Czytaj więcej o: Gwiazdkowy Turniej Unihokeja Chłopców r. 2006 i młodsi

Otwarte Mistrzostwa Trójmiasta w ramach Ogólnopolskich Mistrzostw w mini siatkówce dziewcząt o Puchar Kinder +Sport

Przejdź do - Otwarte Mistrzostwa Trójmiasta w ramach Ogólnopolskich Mistrzostw w mini siatkówce dziewcząt o Puchar Kinder +Sport

W niedzielę 27.01.2019 w Gdyni Chwaszczyno odbyły się Otwarte Mistrzostwa Trójmiasta w ramach Ogólnopolskich Mistrzostw w mini siatkówce dziewcząt o Puchar Kinder +Sport.
Szkołę Podstawową w Subkowach reprezentowały dziewczęta:Nadolska Zuzanna, Borris Amelia, Rzepczyk Dominika, trener :Anetta Mizura-Stencel. W I turnieju eliminacyjnym Ogólnopolskich Mistrzostw w Mini Siatkówce "3"dziewcząt łącznie brało udział 33 drużyny z województwa pomorskiego. Nasza drużyna aktywnie i  dzielnie powalczyły z drużynami z : Gedania Gdańsk, UKS Wilki Chwaszczyno, Kobylnica, Pępowo, APS Rumi, Reda Ciechanów.
Wyjazd na turniej siatkarski do Gdyni odbył się dzięki uprzejmości Pana Dyrektora, któremu chcemy podziękować za pokrycie kosztów podróży.
Gratulacje dla drużyny siatkarskiej za godne reprezentowanie Szkoły Podstawowej w Subkowach i Gminy Subkowy na arenie Ogólnopolskich Mistrzostw w Mini Siatkówce.

29 stycznia 2019

Mistrzostwa Powiatu Tczewskiego w mini piłce siatkowej dziewcząt

Przejdź do - Mistrzostwa Powiatu Tczewskiego w mini piłce siatkowej dziewcząt

25 stycznia 2019 r w Zespole Szkół w Subkowach odbyły się Powiatowe Igrzyska Dzieci w Piłce Siatkowej" Dwojek "Dziewcząt. Organizatorem zawodów było Powiatowe Centrum Sportu w Tczewie wspólnie ze Szkołą Podstawową w Subkowach. Powiatowe Igrzyska Dzieci w Mini Piłce Siatkowej Dziewcząt  otworzył Pan Wicedyrektor Jerzy Krzebietke.
Sędziami głównymi zawodów byli:Pani Anetta Mizura-Stencel i Pan Marcin Czerwiński.  Sędziowie stolokowi to uczniowie z kl. VIA:Zuzanna Nawój, Weronika Lenart, Jakub Grobelny, Julia Ossowska.

29 stycznia 2019
Czytaj więcej o: Mistrzostwa Powiatu Tczewskiego w mini piłce siatkowej dziewcząt

Subkowy solidarne z Gdańskiem.

Przejdź do - Subkowy solidarne z Gdańskiem.

Subkowy solidarne z Gdańskiem. Światło dla Pana Prezydenta Pawła Adamowicza.
Jutro (18.01) amfiteatr (przy orliku).
UWAGA!
Prosimy, aby każdy uczeń ZS w Subkowach, który może, przyniósł znicz.

Zapraszamy również wszystkich innych czujących potrzebę takiego gestu.

Prezydent Paweł Adamowicz był u nas w szkole 11 marca 2010 roku przy okazji promowania EURO 2012.

17 stycznia 2019

Zmiana harmonogramu przewozów dzieci Zespołu Szkół w Subkowach w dniu 21.12.2018 r.

Zmiana harmonogramu przewozów dzieci Zespołu Szkół w Subkowach w dniu 21.12.2018 r.

 

18 grudnia 2018

Mikołajkowa Gra Terenowa za nami :)

Przejdź do - Mikołajkowa Gra Terenowa za nami :)

Już po raz siódmy 6 grudnia odbyła się impreza mikołajkowa organizowana przez Szkolne Koło Krajoznawczo-Turystyczne PTTK "Zaplątane Sznurówki". Dotychczas wędrowaliśmy z latarkami po zakątkach naszej gminny i nie tylko. Tym razem rajd przyjął formę gry terenowej  o Józefie Piłsudskim. Okazją do tego były obchody 100. rocznicy odzyskania Niepodległości.

            Miejsce imprezy obejmowało Osiedla Wincentego Witosa i Jana Pawła II. Start i meta były na placu zabaw "Radosny Zakątek". Jak zwykle nie zawiodła frekwencja. Było ok. 50 osób!

            Gratulujemy wszystkim uczestnikom wprawnego oka, orientacji w terenie i pozytywnego nastawienia mimo zimowej aury.

            Bardzo dziękujemy Wszystkim, którzy pomogli zorganizować imprezę. W tym: opiekunom , paniom ze szkolnej kuchni (pyszna grochówka!),  rodzicom mobilizującym dzieci do aktywności oraz Gminnemu Ośrodkowi Pomocy Społecznej w Subkowach.

Do zobaczenia za rok :)

18 grudnia 2018