Zespół Szkół w Subkowach

Aktualności

Artykuły

Spotkanie z rodzicami

W dniu 27.11.2018r. (tj. wtorek) w budynku Gimnazjum odbędą się spotkania z rodzicami według harmonogramu:

 

 I godz. 16 00 - 16 45  - spotkanie rodziców z wychowawcami wg przydziału izb lekcyjnych,

II - godz. 16 45 - 17 45 - spotkanie ze specjalistą dot. problemu używania substancji psychoaktywmych przez młodzież + cyberprzemoc- sala nr 5

 

W załączniku wykaz sal.

18 listopada 2018

Warsztaty profilaktyczne

W dniach 24 i 25 .10.2018r. w ramach realizacji „Szkolnych Dni Profilaktyki” odbyły się warsztaty profilaktyczne „Żyję wolny” dla uczniów klas VII, VIII i III gimnazjum. Celem warsztatów było uświadomienie uczniom psychicznych, fizycznych i społecznych skutków stosowania substancji uzależniających oraz kształtowanie umiejętności zagospodarowania czasu wolnego przez dzieci i młodzież. Warsztaty prowadziła pani M.Robaczek, przedstawicielka Stowarzyszenia Teen Challenge z Malborka.

 

2 listopada 2018

Turnieje piłki nożnej „Z podwórka na stadion o Puchar Tymbarku”

Przejdź do - Turnieje piłki nożnej  „Z podwórka na stadion o Puchar Tymbarku”

 

W drugiej połowie października w Subkowach odbyły się finały powiatowe turnieju „Z podwórka na stadion o Puchar Tymbarku”.

Jako pierwsze (18 października) na Orliku rywalizowały dziewczęta w kategorii U-10 i U-12. Do rozgrywek przystąpiły po dwa zespoły: SP Subkowy i Pogoń Tczew. W obu spotkaniach lepsze okazały się drużyny klubowe z Tczewa i to one w nagrodę będą reprezentowały nasz powiat w finale wojewódzkim.

 

20 października 2018
Czytaj więcej o: Turnieje piłki nożnej „Z podwórka na stadion o Puchar Tymbarku”

Wicemistrzostwo powiatu w unihokeju chłopców

Przejdź do - Wicemistrzostwo powiatu w unihokeju chłopców

 

Powiatowe Igrzyska Młodzieży Szkolnej w unihokeju chłopców odbyły się dnia 30.10.2018r. w Dąbrówce Tczewskiej. W zawodach wzięło udział 5 zespołów, które pomyślnie przebrnęły eliminacje gminne: SP nr 1 Tczew, SP nr 2 Gniew, SP Dąbrówka Tczewska, ZKiW Rudno i Gimnazjum Subkowy.

 

 

 

1 listopada 2018
Czytaj więcej o: Wicemistrzostwo powiatu w unihokeju chłopców

Wszyscy święci - lubię to

Przejdź do - Wszyscy święci - lubię to

Dnia 31 października br. podczas długiej przerwy na holu Szkoły miał miejsce performens ,,Wszyscy święci - lubię to". Uczniowie wraz z nauczycielami zaangażowali się w uroczyste świętowanie wigilii Wszystkich Świętych. Szkoła została przystrojona plakatami świętych patronów, uczniowie klas V, pod opieką p. Świtalli zaśpiewali piosenkę pt.,, Taki duży, taki mały może świętym być '', chłopcy z klasy VA częstowali uczniów cukierkami. Nie zabrakło również układu tanecznego w wykonaniu uczennic z klas V, VIII oraz gimnazjalnej. Na zakończenie usłyszeliśmy piosenkę ,,Wszyscy święci balują w niebie" w wykonaniu solo ucznia z klasy VIII.

5 listopada 2018

Turniej mini piłki siatkowej" 2"dziewcząt rocznika 2007-2009

Przejdź do - Turniej mini piłki siatkowej" 2"dziewcząt rocznika 2007-2009

W sobotę 29.09.2018 na hali widowiskowo - sportowej w Gniewie został rozegrany Turniej mini piłki siatkowej" 2"dziewcząt rocznika 2007-2009, w którym nasza szkołe godnie reprezentowało 10  dziewcząt z klas sportowych IVA i V A.
Wspaniała atmosfera, dużo grania w siatkówkę, wymiana doświadczeń, nowe przyjaźnie i jak to bywa w sporcie: "ktoś musi przegrać, aby ktoś mógł wygrać, ktoś musi wygrać aby ktoś przegrał ", dlatego nie zabrakło łez szczęścia i łez rozpaczy. Dziewczęta pokazały, że najważniejsza była wspaniała zabawa i przygoda sportowa. Oczywiście na parkiecie nie zabrakło ducha walki oraz wszechstronnej gry w siatkówkę zgodnie z zasadami fair play.
Miło również zakomunikować, że dziewczęta z naszej szkoły (ZUZANNA NADOLSKA i AMELIA BORRIS????????????????) tym razem również wygrały turniej siatkarski w Gniewie.
Wszystkim zawodniczkom DZIĘKUJĘ za udział i wspaniałą postawę na boisku.
Dziękuję również RODZICOM za pomoc i zaangażowanie oraz za wspaniały doping.
Do zobaczenia na kolejnych zawodach sportowych

10 października 2018

Gratulujemy zwycięstwa Igorowi Wrońskiemu i życzymy dalszych sukcesów

Przejdź do - Gratulujemy zwycięstwa Igorowi Wrońskiemu i życzymy dalszych sukcesów

 

5 października 2018 r. w sali im. Lecha Kaczyńskiego Pomorskiego Urzędu Wojewódzkiego w Gdańsku odbyła się uroczysta gala finałowa 5. edycji konkursu „List do taty”. 
Uczniowie klas IV i V ze szkół naszego województwa dzielili się w swoich pracach  przeżyciami, uczuciami i refleksjami na temat jednej z najważniejszych w ich życiu postaci- taty. W konkursie godną reprezentację stanowili uczniowie naszej szkoły.
Wydarzenie zorganizowane zostało przez senatora Antoniego Szymańskiego,
a patronatem objęte było przez Wojewodę Pomorskiego Dariusza Drelicha (obaj panowie mimo natłoku zajęć stawili się na uroczystości, pragnąc tym samym podkreślić rolę ojcostwa w życiu dziecka).
My ze swej strony gratulujemy ojcom!... I dziękujemy mamom, że wsparły nas
w zakresie transportu.

 

10 października 2018

Dzień Edukacji Narodowej

Przejdź do - Dzień Edukacji Narodowej

Dziś z okazji Dnia Edukacji Narodowej w naszej szkole odbyło się uroczyste spotkanie na sali gimnastycznej. W luźnej formie uczniowie, nauczyciele i zaproszeni goście mogli obejrzeć i posłuchać:

  • pokaz mody nauczycielskiej
  • odwróconą lekcję - nauczyciele byli uczniami, a uczniowie nauczycielami
  • piosenki o szkole
  • wiersze o szkole

Wszystkim ślemy najlepsze i szczere życzenia wszystkiego najlepszego w dniu święta Edukacji.

12 października 2018

Zakończenie roku szkolnego 2017/2018

Przejdź do - Zakończenie roku szkolnego 2017/2018

22 czerwca  uroczyście zakończyliśmy rok szkolny 2017/2018. Na apelu obecny był Wójt Gminy Subkowy pan Mirosław Murzydło, proboszcz subkowskiej parafii ks. kan. Feliks Kamecki, dyrektor Domu Kultury w Subkowach p. Dorota Nawój, przewodnicząca Rady Rodziców p. Magdalena Czapska, higienistka szkolna p. Grażyna Skoczylas i zaproszeni rodzice. Podczas uroczystości zostali nagrodzeni uczniowie klas I-IV wyróżniający się w nauce i zachowaniu. Rodzicom, w podziękowaniu za ich trud włożony w edukację i wychowanie swoich dzieci, zostały wręczone listy gratulacyjne. Dyrektor szkoły p. Waldemar Pawlusek podziękował wszystkim za pracę w minionym roku szkolnym i życzył wspaniałych i bezpiecznych wakacji.

4 lipca 2018

Kolorowy dzien w przedszkolu

Przejdź do - Kolorowy dzien w przedszkolu

21 czerwca, jak co roku odbył się w naszym przedszkolu KOLOROWY DZIEŃ, który związany jest z nadejściem nowej pory roku. Wszystkie przedszkolaki witały lato ubrane w kolorze żółtym. Dzieci rozwiązywały zagadki związane z nową porą roku, wspólnie wykonywały prace jesienne w różnych technikach plastycznych. Naszą przedszkolną uroczystość zakończyliśmy pamiątkowym zdjęciem.

 

2 lipca 2018

Wycieczka do Gdyni

Przejdź do - Wycieczka do Gdyni

To był ostatni wyjazd przedszkolaków  w tym roku szkolnym. Wybraliśmy się do Gdyni, gdzie czekało na dzieci wiele atrakcji. Najpierw odwiedziliśmy Oceanarium, gdzie podzieleni na grupy obejrzeliśmy zwierzęta żyjące w oceanie i uczestniczyliśmy w zajęciach edukacyjnych „Życie na rafie koralowej”, na których dzieci  poszerzyły swoją wiedzę dotyczącą zwierząt i roślin znajdujących się w oceanie. Następnie, idąc spacerkiem na plażę, zjedliśmy pyszne lody waniliowe, które na pewno pozwoliły nam się trochę schłodzić w tak upalny dzień. Ostatnim punktem naszej wycieczki był pobyt w Mc Donalds. Większość dzieci wyczerpana tak intensywnie spędzonym dniem, zasnęła w autobusie w drodze powrotnej do domu.

2 lipca 2018

Poczytaj mi tato, poczytaj mi mamo

Przejdź do - Poczytaj mi tato, poczytaj mi mamo

Przeprowadziliśmy w przedszkolu akcję „Poczytaj mi tato, poczytaj mi mamo”. Chętni rodzice odwiedzali nasze przedszkole, a pobyt swój poświęcali na czytanie dzieciom bajek, baśni, wierszy, opowiadań. Dzieci z uwagą słuchały i chętnie odpowiadały na pytania zadawane przez rodziców dotyczące treści przeczytanego tekstu. Dziękujemy rodzicom, którzy wzięli udział w naszym przedsięwzięciu.

2 lipca 2018