Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij Zamknij

Informacje

Zespół Szkół w Subkowach

"Uczyć tak aby uczeń zrozumiał"

Apel z okazji Święa Niepodległości w klasach I-III

10 listopada tego roku obchodziliśmy w naszej szkole 104 rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Po 123 latach niewoli nasz kraj wyzwolił się spod panowania zaborców: Rosji, Prus i Austrii. Przez ponad wiek Polska nie istniała na mapie świata. Żył jednak naród, jego kultura i obyczaje.

O godzinie 10.35 uczniowie klas I-III rozpoczęli uroczysty apel przed szkołą. Odśpiewali wspólnie hymn, oddając szacunek tym Polakom, którzy odeszli, walcząc o naszą wolność. Uczniowie kl. III a przedstawili historię powstania Święta Niepodległości. Pani wicedyrektor Bożena Wysocka w swoim przemówieniu podkreśliła szczególny charakter święta, które na zawsze powinno wpisać się w pamięć uczestników apelu. Uczniowie klasy III b w ciekawy sposób objaśnili znaczenie słowa „ułani” i zainicjowali śpiew pieśni patriotycznej „ Przybyli ułani”. Uwieńczeniem apelu było wspólne zdjęcie i wypuszczenie gołębi- ptaków symbolizujących pokój.

Banery/Logo

Logo szkoły