„Podziel się” bożonarodzeniowa akcja w Zespole Szkół w Subkowach

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF
9 grudnia 2019

Akcje społeczne i charytatywne ,,Człowiek jest wielki nie przez to, co ma, nie przez to, kim jest, lecz przez to, czym dzieli się z innymi„ Jan Paweł II. Akcje społeczne i charytatywne uczą nas dostrzegać, że czasami bardzo blisko jest ktoś taki sam jak my, kto ma takie same potrzeby, ale niewielkie możliwości, aby je zrealizować."Praca" dla innych uczy nas pokory wobec życia. Podjęte działania wzbudzają poczucie własnej wartości, uwrażliwiają na potrzeby innych (słabszych, mniej sprawnych, mniej zaradnych...),integrują środowisko, uczą empatii, większej wrażliwości na potrzeby i problemy innych, a przede wszystkim tego, że wspólnie możemy zrobić więcej!

  • Klasy IV – VIII wraz z wychowawcą wybierają sobie cel zbiórki charytatywnej/dobroczynnej (np.: paczki świątecznej – w stylu Szlachetnej paczki, pomoc dla Afryki, Caritas).
  • Zbierają podarunki, pieniądze itp. i pakują je/wysyłaj ją.
  • W 20. 12. 2019 (piątek) dniu na holu wszystkie klasy się spotykają, opisujmy akcję (filmik, prezentacja, pokaz, opis słowny itp.) – dlaczego  wybraliśmy adresata akcji „Podziel się”, co zrobiliśmy, jak pomogliśmy, jak zaangażowaliśmy się.

Celem akcje jest uświadomienie młodzieży jak wiele osób potrzebuje pomocy oraz w jak wieloraki sposób możemy pomagać.