XXVI Festiwal Unihokeja o Puchar Bałtyku Ogólnopolskie Igrzyska Dzieci

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF
1 lipca 2019

W dniach 8-9.06.2019r. w Elblągu odbył się XXVI Festiwal Unihokeja o Puchar Bałtyku. W skład festiwalu wchodzą: Ogólnopolskie Igrzyska Dzieci, Ogólnopolskie Igrzyska Młodzieży Szkolnej oraz ogólnopolska Licealiada. Jest to największy turniej unihokeja w Polsce dla szkół – w tym roku łącznie rywalizowało 96 zespołów. W najmłodszej kategorii wśród chłopców (r.2006 i mł.) grała także nasza szkoła, która w wyniku losowania trafiła do grupy B. Pierwszy mecz to przegrana potyczka (0:2) z mistrzem województwa łódzkiego – SP w Łękach Szlacheckich. W drugim spotkaniu padł remis (3:3; bramki: Mateusz Szupryczyński-2, Miłosz Gąsiorowski) z przedstawicielem woj. warm.-mazurskiego – SP Żabi Róg. W rywalizacji z mistrzem woj. dolnośląskiego – SP w Krzeszowie – musieliśmy uznać wyższość przeciwnika (1:3, bramka:Maciek Roguszczak).W ostatnim meczu pierwszego dnia zawodów mierzyliśmy się z mistrzem woj. lubuskiego. Po bramkach Maćka Roguszczaka i Bastiana Zdyba wygrywamy 2:0 z SP Brójce. Wyniki te pozwoliły na zajęcie IV miejsca w grupie i walkę o miejsca XIII-XVI w turnieju.

 

 

W drugim dniu turnieju zaczęliśmy od rywalizacji z zespołem z Godkowa (woj.warmińsko-mazurskie). W regulaminowym czasie gry padł wynik remisowy (2:2; dwie bramki Maćka) i do wyłonienia zwycięscy potrzebne były rzuty karne. Lepiej tą próbę nerwów wytrzymali nasi chłopcy i to oni w ostatnim swoim meczu walczyli o XIII miejsce, gdzie rywalem był mistrz woj. opolskiego – SP Skoroszyce. Niestety, w tym meczu rywal był lepszy i zwyciężył 3:1 (bramka: Miłosz). Mistrzem Polski w tej kategorii wiekowej została Szkoła Podstawowa z Sanoka.

Podsumowując turniej: uplasowaliśmy się na XIV pozycji w Polsce. Rozegraliśmy sześć meczy, mieliśmy okazję zagrać z mistrzami 4 województw. Skład zespołu to w większości chłopcy o rok lub dwa młodsi. Zdobyte doświadczenie podczas tego turnieju na pewno zaprocentuje w przyszłym roku szkolnym.

Wyjazd na zawody odbył się dzięki pomocy: Wójta Gminy -p. Mirosława Murzydło, Dyrektora Szkoły -p. Waldemara Pawluska, kierownik GOPS w Subkowach – p. Karinie Janusz oraz p. Anastazji Czerwińskiej – właścicielce sklepu „Nina”.

Skład zespołu:

Igor Wroński, Mateusz Szupryczyński, Makary Pawlusek, Stanisław Mokwa, Jan Szczygielski, Bastian Zdyb, Tomasz Sójka, Oskar Dubiel (wszyscy V a), Maciej Roguszczak, Miłosz Gąsiorowski, Jakub Grobelny (VI a).

 

Galeria

  • Powiększ zdjęcie
  • Powiększ zdjęcie
  • Powiększ zdjęcie
  • Powiększ zdjęcie
  • Powiększ zdjęcie
  • Powiększ zdjęcie
  • Powiększ zdjęcie
  • Powiększ zdjęcie