Wojewódzki Turniej PTTK w Subkowach

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF
1 maja 2019

W dniach 27-28 kwietnia odbył się w Subkowach Etap Wojewódzki 47. Ogólnopolskiego Młodzieżowego Turnieju Turystyczno-Krajoznawczego PTTK. Organizatorem imprezy, z upoważnienia Oddziału Regionalnego PTTK, był Zespół Szkół w Subkowach. Młodzi ludzie z całego województwa spotkali się w Subkowach by rywalizować w konkurencjach turystycznych i krajoznawczych (test wiedzy, turystyczne ABC i marsze na orientacje). Najlepsi, wszystkie drużyny z Rumi (szkoły średnie - I LO, gimnazja - Salezjańskie Gimnazjum, szkoły podstawowe - SP nr 7) pojadą na finał ogólnopolski turnieju.

Subkowskie "Zaplątane Sznurówki" z gimnazjum (Oliwier Galikowski, Tomasz Jabłoński, Wojciech Szupryczyński) uzyskały III miejsce w klasyfikacji ogólnej oraz I miejsce w konkurencji turystyczny rower. Najmłodszą drużyną turnieju były nasze "Zaplątane Sznurówki" z klasy IV  szkoły podstawowej (Weronika Mokwa, Julianna Malmur, Adam Habas). Młodzi turyści zaliczyli udany debiut i dzielnie rywalizowali w swojej kategorii nawet z klasami VIII! Gratulujemy wszystkim uczestnikom!

            Impreza nie odbyłaby się bez wsparcia wielu osób. Szczególne podziękowania należą się Wójtowi Gminy Subkowy Mirosławowi Murzydło za wsparcie imprezy w ramach realizacji zadania publicznego przez Oddział Regionalny PTTK w dziedzinie krajoznawstwa i wypoczynku pt. Małe Ojczyzny uczą żyć w Ojczyznach Wielkich..., Dyrektor Domu Kultury w Subkowach Dorocie Nawój za organizację warsztatów dla opiekunów i Dyrektorowi Zespołu Szkół w Subkowach Waldemarowi Pawluskowi za udostępnienie infrastruktury szkoły.

            Podziękowania należą się wszystkim osobom, które wsparły turniej z ramienia Oddziału Regionalnego PTTK.

            Nie byłby on możliwy bez wsparcia grona pedagogicznego Zespołu Szkół w Subkowach (bogate konkurencje w ramach turystycznego ABC były ich autorstwa) oraz pracowników obsługi, administracji i uczniów.

            Dziękujemy wszystkim, którzy pomogli zaprezentować walory krajoznawcze gminy Subkowy gościom z całego województwa. W szczególności Ks. Proboszczowi Feliksowi Kameckiemu z Subków i Ojcu Proboszczowi Jarosławowi Górce. Wielkie podziękowania należą się Przewodniczącemu Rady Gminy Jackowi Lisewskiemu za podjęcie się roli przewodnika turystycznego dla opiekunów podczas wycieczki po terenach gminy i wszystkim, którzy go w tej akcji wsparli, np.  regionalnemu przedstawicielstwu  Państwowego Gospodarstwa Wodnego Wody Polskie, czy gospodarzom miejsc na trasie, szczególnie Janowi Czachorowskiemu.

            Tradycyjne podziękowania należą się Robertowi Nowakowskiemu za przygotowanie i przeprowadzenie konkurencji dotyczącej żeglarstwa (finał turnieju będzie w Augustowie) oraz za atrakcje przygotowane w Grodzie Kerin. Tu także podziękowania dla państwa Malmur z Subków za pomoc w przygotowaniu ogniska oraz dla Rafała Cichockiego  za przygotowanie i przeprowadzenie gry terenowej.

            Jeszcze raz wielkie podziękowania dla Wszystkich (jakbym kogoś pominął, to przepraszam) za pomoc w przeprowadzeniu imprezy!

 

Komendant turnieju

Dominik Szupryczyński

Galeria

  • Powiększ zdjęcie
  • Powiększ zdjęcie
  • Powiększ zdjęcie
  • Powiększ zdjęcie
  • Powiększ zdjęcie
  • Powiększ zdjęcie
  • Powiększ zdjęcie
  • Powiększ zdjęcie