Setne Urodziny Patrona Szkoły Podstawowej w Subkowach - zapraszamy na obchody do Domu Kultury

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF
25 maja 2017

Na bieżący rok przypadają 100. urodziny Leonida Teligi- uczestnika kampanii wrześniowej 1939 roku, żołnierza armii gen. Andersa, strzelca pokładowego w polskim Dywizjonie 300, rybaka w Azowie nad Donem, dziennikarza, urzędnika, aktora, korespondenta PAP
w Rzymie, uczestnika prac komisji ONZ w Korei i Laosie, i wreszcie - żeglarza, który w samotnym rejsie okrążył kulę ziemską.

Nauczyciele oraz uczniowie SP im. Leonida Teligi w Subkowach, pragnąc upamiętnić postać wybitnego Polaka, organizują uroczyste obchody 100. Urodzin Patrona. 25 maja o godzinie 17:00 w Domu Kultury w Subkowach świętować będzie cała lokalna społeczność. Dzień Patrona będzie okazją do zaprezentowania uczniowskich i nauczycielskich talentów. Wystąpią tancerze, wokaliści i instrumentaliści, karatecy, recytatorzy i gimnastycy. Będzie można obejrzeć pokaz układania kostki Rubika oraz posłuchać mowy wspak... A wszystko to ujęte zostanie w ramy tradycji urodzinowych z całego świata, zaprezentowanych w formie krótkich scenek. Jak na obchody okrągłej rocznicy przystało, nie zabraknie życzeń, tortu oraz tradycyjnego odśpiewania "Sto lat!".

Serdecznie zapraszamy na naszą uroczystość.