Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij Zamknij

Zespół Szkół w Subkowach - Piknik czytelniczy "Czytanie na Polanie"

Informacje

Zespół Szkół w Subkowach

Piknik czytelniczy "Czytanie na Polanie"

W środę, 19 czerwca, klasy I-III zostały zaproszone przez bibliotekę szkolną na piknik czytelniczy „Czytanie  na Polanie”. Jest to międzynarodowa akcja, której głównymi celami są promowanie czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży, a także integracja środowiska lokalnego, zwrócenie uwagi uczniów na czytanie jako atrakcyjną formę spędzania czasu wolnego w szkole oraz zachęcenie uczniów do sięgania po książkę w każdej sytuacji i każdym miejscu.

Impreza nie odbyła się tym razem w plenerze. Pogoda nie dopisała, więc przestrzeń  czytelnicza została stworzona w holu szkoły. Uczniowie siedzieli wygodnie na materacach, poduszkach, kocach i świetnie się bawili.

Podczas spotkania dzieci wysłuchały wiersza Jana Brzechwy pt. „ZOO” w interpretacji p.p. Izabeli Kołodziejskiej, Katarzyny Wierzbowskiej i Marioli Goleniowskiej. Zabawa ruchowa „Jedziemy do ZOO” oraz śpiewanie piosenek „Mądra rzeka” i „Fruzia w bibliotece” umiliły czas wspólnej zabawy. Skoro akcja czytelnicza, to nie mogło zabraknąć cichego czytania przyniesionych ze sobą ulubionych książek, po czym dzieci chętnie wypowiadały się na temat przeczytanych tekstów.

Spotkanie było także okazją do ogłoszenia wyników czytelnictwa uczniów w kończącym się już roku szkolnym 2023/2024. Najlepszymi czytelniczkami biblioteki szkolnej w klasach I-III zostały Wiktoria Neubauer i Iga Laskiewicz, obie z klasy IIb, natomiast wśród klas I miejsce zdobyła klasa II b.

Dzieci po raz kolejny pokazały, że naprawdę lubią i chcą czytać książki. Bo przecież czytanie rozwija, uskrzydla, pobudza wyobraźnię, uczy, bawi…

Banery/Logo

Logo szkoły