Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij Zamknij

Informacje

Zespół Szkół w Subkowach

"Uczyć tak aby uczeń zrozumiał"

Kiermasz Wielkanocny

30 marca w ramach projektu ,,Świętuj z nami"  odbył się w naszej szkole Kiermasz Wielkanocny na rzecz Sierocińca w Kasisi w Zambii. W tym roku mottem, które nam przyświecało było ,,Zero waste" czyli ,,Nie marnuj niczego". Dzieci nadały upominkom drugie życie odkupując je od siebie nawzajem. Z dużym entuzjazmem kupowano rękodzieło wykonane z rzeczy zbędnych, nad którym dzieci pracowały przez cały rok, w ramach zajęć świetlicowych. Na kiermaszowych straganach znajdowały się torby i poduszki wykonane niepotrzebnych ubrań, przyborniki i pojemniki z pudełek po lekach zdobione przeterminowaną kawą i goździkami, kolekcja biżuterii papierowej ,,Tarcza dobroci" oraz biżuterii z plastikowych butelek ,,Błękitna róża". Można było kupić zestaw interaktywny,, Dokończ rysunek" wyposażony w używane kredki świecowe oraz wszelkiego rodzaju stroiki wielkanocne wraz z owsem wielkanocnym wyhodowanym  przez uczniów. Dzieci były radosne i potrafiły się ucieszyć z najmniejszego zakupionego drobiazgu.
Dziękujemy za Państwa serce i zaangażowanie. Patrząc na postawę dzieci podczas kiermaszu można mieć nadzieję, że i  one poniosą dalej w świat te piękne wartości.
Dziękujemy wszystkim, którzy wsparli Sierociniec w Kasisi. 

Banery/Logo

Logo szkoły