Jesteś tutaj: Start / Aktualności

Aktualności

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF

Artykuły

Przejdź do - Testy gimnazjalne 18-20.04.2018 r.
18 kwietnia 2018

Testy gimnazjalne 18-20.04.2018 r.

Egzamin gimnazjalny 2018 rozpoczęty. W dniu 18 kwietnia, III klasy gimnazjum zmierzą się z egzaminem z części humanistycznej (historia i język polski), 19 kwietnia z matematyczno-przyrodniczej (matematyka i przedmioty przyrodnicze) , a 20 kwietnia z wybranego przez siebie języka obcego ( u nas angielski i niemiecki w dwóch częściach podstawa i rozszerzenie). Zaczynamy - powodzenia!!!

Przejdź do - Niezłomni wyklęci
1 kwietnia 2018

Niezłomni wyklęci

Polscy bandyci - takim mianem często określano patriotów, którzy nie godzili się poddać okupacji naszego kraju. Było takm za czasów zaborów jak i zdarzało się też po II wojnie światowej. Nasz kraj znalazł się pod wpływem ZSRR, z czym walczyło wielu Polaków na różny sposób. W naszej szkole, tak samo jak w całej Polsce uczciliśmy pamięć żołnierzy wyklętych i bohaterów patriotów z naszego terenu. Przedstawienie dźwięku i obrazu oraz wierszy przywołały w nas zadumę i pozwoliły pogłębić wiedzę o tamtych latach.

Przejdź do - Kawiarenkna patriotyczna
2 kwietnia 2018

Kawiarenkna patriotyczna

Kolejna klasa połączyła patriotyzm w formie wystawy z przygotowaniem kawiarenki dla uczniów naszej szkoły.

Przejdź do - Kawiarenkna patriotyczna
16 marca 2018

Kawiarenkna patriotyczna

W naszej szkole zaczynamy akcję kawiarenek patriotycznych. Uczniowie mogą obejrzeć wystawy dotyczące polskich patriotów , a przy okazji skosztować ciasta, wypieków i innych smakołyków przygotowanych przez poszczególne klasy.

Przejdź do - Wizyta w szkole ks. Biskupa Ryszarda Kasyny
16 kwietnia 2018

Wizyta w szkole ks. Biskupa Ryszarda Kasyny

Dnia 13 kwietnia br.  – w piątek gościliśmy w naszej Szkole ks. Biskupa Ryszarda Kasynę. Spotkanie składało się z panelu dyskusyjnego oraz słowa skierowanego przez ks. Biskupa do pracowników szkoły oraz uczniów. Wizytę uświetnił występ Anny Makowskiej i Piotra Jurczyńskiego, którzy recytowali wiersze  oraz oprawa wokalno – muzyczna  w obsadzie Marty Partyki i p. Z. Świtalli.